Autor Wątek: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...  (Przeczytany 47542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hawczyn

  • Gość
Tak jak w temacie od wczoraj przestał działać mój centralny zamek. Od pewnego czasu ciężko zamykały się drzwi kierowcy (oczywiście z pilota), później zamykał się za którymś razem (bolec schodził do połowy i wracał) a teraz drzwi z pilota się nie zamykają i nawet nie migają kierunki... miał ktoś taki problem? Czy wymiana siłownika pomoże, czy to może coś innego? Dzwoniłem do hurtowni motoryzacyjnej i powiedzieli, że nie ma szans na nowy siłownik i skierowali mnie do ASO... na allegro są używki ale nie ma pewności ile wytrzymają... co zrobić??? :-(

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #1 dnia: 05-08-2012, 21:28:54 »
A w jakim stanie masz akumulator?
Pytanie z pozoru może dziwne, ale też raz mój centralny zaczął wariować, otwierał się z opóźnieniem, czasem nie wszystkie siłowniki dawały radę się otworzyć, myślałem że coś z centralką, a po tygodniu już po prostu auta nie odpaliłem :P Oczywiście gdy szukałem usterki nawet nie wziąłem pod uwagę akusia, bo samochód normalnie odpalał, jednak okazało się że coś siadło w wzmacniaczu (audio) nie wyłączał się po wyłączeniu silnika, stąd taki pobór i wyładowanie akusia po dłuższym czasie. Odłączyłem wzmaka, aku podładowałem przed 2 dni na prostowniku i problemy z centralnym ustały :)

hawczyn

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #2 dnia: 05-08-2012, 21:49:37 »
akumulator wprawdzie mam stary ale od 2 lat działa bez zarzutu... nie mam instalacji car audio a problem z zamykaniem miałem nawet po długiej jeździe np 50 km... teoretycznie akuś powinien być w pełni naładowany chyba, że jego moc spadła...

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #3 dnia: 05-08-2012, 22:44:13 »
podładuj go prostownikiem, nie zaszkodzi sprawdzić
TIIDA '09

Offline Sacrum

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 167
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #4 dnia: 06-08-2012, 21:46:28 »
i dolej destylowanej jeżeli można

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #5 dnia: 06-08-2012, 22:05:20 »
i dolej destylowanej jeżeli można

tylko jeśli płytki nie są przykryte dostatecznie, a jak się kończą wystarczy z kilka milimetrów
żeby nie przedobrzyć
TIIDA '09

hawczyn

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #6 dnia: 07-08-2012, 16:51:45 »
Dziękuje za odpowiedzi, wczoraj walczyłem z tym zamkiem, otworzyłem siłownik, wszystko przeczyściłem, nasmarowałem i centralny chodzi jak nowy <taniec> podejrzewam, że silniczek ze starości stracił moc przez zabrudzanie się... obudowa siłownika nie jest szczelna a z silniczka wyleciało dużo czarnego brudu. Oby działał jak najdłużej <taniec> Jeśli ktoś ma podobny problem polecam ten zabieg <palacz>

budmiler

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #7 dnia: 07-08-2012, 20:42:28 »
U mnie jest podobnie raz zamyka raz nie,powiedz mi czy trzeba wyjąć szybe i odkręcić prowadnice szyby żeby wyjąć zamek z siłownikiem.

hawczyn

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #8 dnia: 09-08-2012, 15:55:00 »
Szybę miałem zamkniętą. a odkręcenie prowadnicy (1 śruba 10mm) bardzo ułatwia wyciągnięcie siłownika i zamka.

budmiler

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #9 dnia: 09-08-2012, 21:43:19 »
Dzięki za info  :good:

budmiler

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #10 dnia: 10-08-2012, 22:10:17 »
Nie wiem jakiego Ty @hawczyn masz "yarka" francuz czy japończyk ale u mnie w japończyku siłowniki są nie rozbieralne i cały misterny paln z naprawą poszedł w d....... ,ale jeszcze raz dzięki za info.
Chyba musze poszukać nowego siłownika.

hawczyn

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #11 dnia: 11-08-2012, 23:03:01 »
Budmiler mam japońca i teoretycznie nierozbieralny siłownik, wystarczy naciąć go w koło nożykiem do tapet w miejscu zgrzewania i obudowa puści. Ale spokojnie... po czyszczeniu obudowa złoży się na 3 bolcach a dodatkowo śruby mocujące siłownik do mocowania idą przez dwie części obudowy skutecznie je dociskając. Można dodatkowo użyć kleju w celu uszczelnienia <taniec> ale uwaga!!! Jeśli ktoś nie ma podstawowych zdolności monualnych lub jest za nerwowy stanowczo odradzam ten zabieg!!! Można uszkodzić lub połamać obudowę!!! Na dnach postaram się wrzucić fotki z tej operacji... może coś Ci pomogą :-)

budmiler

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #12 dnia: 12-08-2012, 20:44:50 »
No to będę musiał jeszcze raz przeprowadzić operacje naprawy gdy go wyjąłem to próbowałem nożem rozciąć ale zaczął pękać plastik następnie spróbowałem opalarką na ciepło rozdzielić to znowu plastik zaczął się za bardzo odkształcać i dałem sobie spokój.Jedno co sprawdziłem to że sam siłownik bez zamka i osprzętu jest tak słaby że nie daje rady zamykać udaje mu się to raz na jakiś czas i nie ma na to reguły.
Dzięki za porady zrobie jeszcze jedno podejście.

hawczyn

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #13 dnia: 12-08-2012, 20:58:19 »
W tym wypadku musisz być cierpliwy... powoli i dokładnie nacinać w koło... na pewno puści....  ja we wtorek będę jeszcze raz go wyciągał bo go nie kleiłem, chciałem sprawdzić przez parę dni czy dalej będzie działał :-P Póki co działa jak nowy ale trzeba go uszczelnić aby bród znowu go nie zamulił :-P

deckboy

  • Gość
Odp: Yaris 2000r Centralny zamek przestał zamykać prawe drzwi...
« Odpowiedź #14 dnia: 14-08-2012, 20:34:48 »
Witam.
dzisiaj u yariski mojej malzonki zaczal sie problem z c.zamkiem. przy otwieraniu z pilota drzwi pasazera i bagaznik normalnie rygluje i otwiera(wersja 3 drzwi i silowniki oryginalne) - drzwi kierowcy niestety niechce. widac ze bolec cos tam drgnie na przycis pilota ale nie zamyka i nie otwiera. jutro bede demontowal tapicerke i dobieral sie do silownika. moje pytanie brzmi czy jest duzy problem z wyciagnieciem silownika drzwi kierowcy. gdzie znalesc opis jak go wyciagnac?? prosze o POMOC w podpowiedzi jak go zdemontowc. Ps. sprwdze go na bezposrdnim podlaczeniu do akumulatora czy dziala czy nie i ewentualnie przeczyszcze go jak w ogole sie da.


 

Beesafe.pl