Autor Wątek: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie  (Przeczytany 14227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« dnia: 29-08-2012, 12:24:50 »


Dałoby się to jakoś wyczyścić, czy mam się tym nie przejmować ?
Z drugiej strony jest troszeczkę gorzej.

Pozdrawiam  :-)
« Ostatnia zmiana: 29-08-2012, 12:26:45 wysłana przez Mateusz84 »

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 29-08-2012, 13:15:50 »
strasznie musiałeś się namęczyć aby to wyciągnąć
filtr ma na całe życia Yarka podobno wystarczyć
ja bym nic nie robił

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 29-08-2012, 13:19:06 »
pewnie płyn do czyszczenia tarcz hamulcowych i sprzęgłowych (brak cleaner) dałby radę to odczyścić. Ale jak dla mnie ten filtr jest czysty :-)

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 29-08-2012, 14:10:08 »
strasznie musiałeś się namęczyć aby to wyciągnąć
filtr ma na całe życia Yarka podobno wystarczyć
ja bym nic nie robił

bez przesady ;-) robota na 30 minut z wyciągnięciem. Miałem w baku syf - po prostu mnie to wkurzało i przy okazji przyjrzałem się pompie - ciekawość mnie zżera ;-)

pewnie płyn do czyszczenia tarcz hamulcowych i sprzęgłowych (brak cleaner) dałby radę to odczyścić. Ale jak dla mnie ten filtr jest czysty :-)
próbowałem - ten syf siedzi już w środku - nie osadził się na siatce i raczej nic się z tym nie da zrobić.

Ważne, że autko ciągnie dobrze  :grin:
« Ostatnia zmiana: 29-08-2012, 14:16:01 wysłana przez Mateusz84 »

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 29-08-2012, 14:24:36 »
dobra robota Mateusz :)
ja też planuję zajrzeć do swojego

ciekawe ile taki filtr stoi nowy w ASO, muszę zobaczyć w toyodiy, pewnie z 6, 7 stówek :grin:
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #5 dnia: 29-08-2012, 15:52:44 »
dobra robota Mateusz :)
ja też planuję zajrzeć do swojego

ciekawe ile taki filtr stoi nowy w ASO, muszę zobaczyć w toyodiy, pewnie z 6, 7 stówek :grin:

Powiem Ci, że tam nie ma nic ciekawego, zawiodłem się... ;-)
W toyodiy nie ma (z tego co widzę) kompletnego filtra tylko jest rozgraniczenie na każdą część składową z osobna - http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199910_TOYOTA_YARIS_SCP10L-AGMRKW_7701.html

W samym filtrze chyba nie ma co paść - chyba, że ta siateczka naprawdę się zatka na amen (ale wtedy zapewne będziesz miał check-a (ciśnienie itp) albo pompa paliwa się zatrze w skutek zbyt częstego i długiego jeżdżenia na rezerwie (smarowanie na bazie paliwa). Zwróć uwagę na to ile masz syfu w zbiorniku - jest tam taki plastikowy pojemnik, w którym ta pompa jest zanurzona.

Trzeba mieć też dobrą nasadkę z dźwignią - nie próbuj nawet na krzyżak odkręcać tych śrub od pierwszej pokrywy od razu pod siedzeniem, bo od razu zajedziesz (tak jak ja jedną :-P)

Uważaj na pływak (poziom paliwa), trzeba to troszeczkę pod kątem wyjąć. Najważniejszy jest spokój :-P

Warto też pamiętać o odkręceniu korka wlewu paliwa przed odpięciem wężyków (kwestia wyrównania ciśnień).

To tyle z moich własnych obserwacji ;-)

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #6 dnia: 29-08-2012, 16:54:32 »
Z tego co mi wiadomo od mechanika pracującego w ASO, filtru paliwa nie kupisz bo jest to traktowane jako całość z pompą paliwa. Ale z drugiej strony dochodziły mnie też słuchy że jest to niedemontowalne a jednak da się wyciągnąć z tego co piszesz bez większych problemów :)

hawczyn

  • Gość
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #7 dnia: 29-08-2012, 19:28:28 »
Mateusz dzięki za super zdjęcie :good: niby nic ale rozwiałeś moje wątpliwości, gdzie jest ten filtr, jak wygląda, czy można go zdemontować i wyczyścić. Też słyszałem opinie, że filtra nie da się wyciągnąć ani wymienić bo i przeżyje dłużej niż Yaris... swoją drogą pierwszy raz się z takim czymś spotkałem... wiecie może czy inne Toyoty mają podobne rozwiązanie?

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #8 dnia: 29-08-2012, 22:45:28 »
tylko że tam są 2 filtry
ten drugi to obudowa pompy rczej bym zamienników nie brał pod uwagę

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #9 dnia: 29-08-2012, 23:21:12 »
Z tego co mi wiadomo od mechanika pracującego w ASO, filtru paliwa nie kupisz bo jest to traktowane jako całość z pompą paliwa. Ale z drugiej strony dochodziły mnie też słuchy że jest to niedemontowalne a jednak da się wyciągnąć z tego co piszesz bez większych problemów :)
Rozebranie tego zespołu polega praktycznie na naginaniu obudowy - są zatrzaski plastikowe - oczywiście można je połamać i wtedy można by było kupić zamiennik w postaci kompletnej obudowy i wsadzić do niego okablowanie i pompę - tyle, że nie wiadomo jak z tolerancją wymiarów w porównaniu do oryginału - mogą być jaja.

Na samej górze jest chyba faktycznie drugi filtr - jest on całkowicie nierozbieralny - plastiki wyglądają tak jakby były klejone na gorąco, albo przynajmniej jakimś klejem.

Zdjęcie filtra z Corolli 77020-02190: wygląda niemalże identycznie - troszeczkę inne wymiary.


podejrzewam, że po zdjęciu tego czarnego blockera (imo jednorazowy chociaż zależy jak się do niego podejdzie) można by było wyjąć albo wykręcić tą siatkę i od wlotu wyssać syf - równocześnie trzymając go w jakimś specyfiku - może nawet benzynie.

Robsajson

  • Gość
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #10 dnia: 29-08-2012, 23:31:35 »
Filtry się wymienia a nie czyści(chyba ,że te sportowe kolektora ssącego).
Jak ma się ich nie wymieniać to po co sobie tym tyłek zawracać a tym bardziej ,że ten wygląda dobrze ?!?!

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #11 dnia: 29-08-2012, 23:33:04 »
Filtry się wymienia a nie czyści(chyba ,że te sportowe kolektora ssącego).
Jak ma się ich nie wymieniać to po co sobie tym tyłek zawracać a tym bardziej ,że ten wygląda dobrze ?!?!

To takie zboczenie ;-)

Robsajson

  • Gość
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #12 dnia: 29-08-2012, 23:35:16 »
To ,,zbocznij" dalej i sprawdź płyny ustrojowe Yarka i inne wymienne materiały eksplatacyjne.
Większy pożytek chyba z tego będzie  :cool:

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #13 dnia: 01-09-2012, 22:06:05 »
ma ktoś informacje ile kosztuje ten plastikowy filtr w aso ?
trzeba tam kiedyś zajrzeć  :-(
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 22:09:13 wysłana przez adii »

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filtr Paliwa - siatka - czyszczenie
« Odpowiedź #14 dnia: 02-09-2012, 00:54:12 »
To ,,zbocznij" dalej i sprawdź płyny ustrojowe Yarka i inne wymienne materiały eksplatacyjne.
Większy pożytek chyba z tego będzie  :cool:

Naprawdę myślisz, że zajmował bym się taką pierdołą gdybym wcześniej na przełomie lipca i sierpnia przed wyjazdem na Chorwację nie wymienił płynu hamulcowego, z układu chłodzenia i oleju silnikowego, nie naprawił zacisków z tyłu, łącznie z filtrem oleju i powietrza ? już nawet nie wspominam o przepływce...

Nie masz obowiązku ustosunkowania się do tego co piszę, więc po co ta dyskusja ? pomijając już fakt, ze nic do niej nie wnosisz.


 

Beesafe.pl