Autor Wątek: yaris kilka problemów.  (Przeczytany 3341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

faizz

  • Gość
yaris kilka problemów.
« dnia: 08-09-2012, 13:53:49 »
Witam,
niedawno kupiłem toyote yaris 1.4 d4d. Po miesiącu niestety mam już kilka problemów. Wypiszę w podpunktach,aby było łatwiej i czytelniej.

1) Z nawiewu  leci tylko gorące powietrze. Klimy nie mam w zestawie,ale jakiś chłód powinien być z samego nawiewu. Nie wiem czy coś sie zepsuło czy po prostu jest coś źle podpięte...
2) Pali mi się lampka od "wody" niebieska - czasem gaśnie po kilku km. Czytałem,że może być to jakiś czujnik. 
3) Wczoraj podczas jazdy samochód stracił "moc". Nie reagował na pedał gazu, obroty stały na niskich obrotach i wyskoczyła kontrolka żółta. Mechanik powiedział,że jakieś "prósze" dostało się do filtra paliwa. Przygazował 2 razy i kontrolka zgasła, do tej pory jest wszystko ok... ale obawiam się,że może to być jakiś bardziej złożony problem. Oczywiście filtry i olej wymieniony etc...

kontrolka o której mowa to :



Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris kilka problemów.
« Odpowiedź #1 dnia: 08-09-2012, 14:04:41 »
1/ może coś nie tak z cięgnem od ogrzewania
wybierając max chłód pokrętłem odcinasz się od nagrzewnicy w jakiś sposób - tak mi się wydaje - jakiś zawór czy coś - w tym kierunku trzeba by się przyjrzeć
może oprócz tego brud, syf w tych rejonach, w rejonach kratek też
masz ustawiony obieg zewnętrzny? działa on?

2/ to nie jest lampka sygnalizująca zimny silnik? czasem potrzebuje on trochę czasu, i kontrolka gaśnie po jakimś dystansie
sugeruję jednak sprawdzić w jakim stanie są węże, czy nie sparciałe, czy brak wycieków, czy płyn chłodniczy był zmieniany, czy układ jest odpowietrzony, czy termostat jest ok, czy nie ma problemu z pompą wody, ze szczelnością chłodnicy - nie napisałeś historii auta ani przebiegu

3/ trzeba podłączyć co najmniej elm327 i odczytać błąd, i go zinterpretować
nie może być tak, że się kasuje bez jednoznacznego określenia przyczyny
ciężko się odnieść do słów, że ktoś coś odczytał i pokombinował

« Ostatnia zmiana: 08-09-2012, 14:07:10 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris kilka problemów.
« Odpowiedź #2 dnia: 09-09-2012, 23:12:11 »
1) Z nawiewu  leci tylko gorące powietrze. Klimy nie mam w zestawie,ale jakiś chłód powinien być z samego nawiewu. Nie wiem czy coś sie zepsuło czy po prostu jest coś źle podpięte...
To pokrętło od zmiany temp. powietrza powinno się przesuwać z wyczuwalnym oporem, w trakcie przełączania z np. skrajnego ciepłego na skrajne zimne powinieneś usłyszeć, że kanały nagrzewnicy już nie działają tylko pobiera powietrze z zewnątrz - jeżeli się nie mylę to bezpośrednio z wlotu pod maską.
Jeżeli nie słyszysz, że w trakcie przełączania nic właściwie nie słychać to faktycznie może być cięgno uszkodzone - albo po prostu nie podłączone. Łatwo to sprawdzić, bo to proste mechaniczne rozwiązanie łatwe w diagnozie - trzeba tylko zdjąć konsolę środkową.

2) Pali mi się lampka od "wody" niebieska - czasem gaśnie po kilku km. Czytałem,że może być to jakiś czujnik. 
Kontrolka się będzie palić tak długo jak silnik nie osiągnie swojej temperatury pracy. Sprawdź poziom płynu w układzie na zbiorniku wyrównawczym, monitoruj go - czy przypadkiem nie masz jakiś wahań.
3) Wczoraj podczas jazdy samochód stracił "moc". Nie reagował na pedał gazu, obroty stały na niskich obrotach i wyskoczyła kontrolka żółta. Mechanik powiedział,że jakieś "prósze" dostało się do filtra paliwa. Przygazował 2 razy i kontrolka zgasła, do tej pory jest wszystko ok... ale obawiam się,że może to być jakiś bardziej złożony problem. Oczywiście filtry i olej wymieniony etc...
Sama kontrolka to znikome źródło informacji. Wraz z jej pojawieniem komputer rejestruje kod błędu. Nawet po jej zgaśnięciu można go odczytać, bo jest tam jakaś pamięć. Też sugerowałbym podpięcie pod tester - bo nieprzewidziany brak mocy może być sporym zagrożeniem.




 

Beesafe.pl