Autor Wątek: klocki hamulcowe  (Przeczytany 14593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LUINIO

  • Gość
klocki hamulcowe
« dnia: 10-02-2005, 11:29:44 »
Witam,

jestem posiadaczem Corollki E12u z 2002 roku 1,4l
i mam problem z hamulcami.
Otóż w serwisie co 30 tys słyszęo konieczności zmiany klocków na nowe
a problemy tzn słyszalne tarcie pojawia sięokoło po 25tys.
Wydajęmi się, że cos jest nie tak!!
Mam pytanie jakie najlepiej zamontować klocki.
Jesli ktoś ma jakieś doświadzcenia to bardzo proszęo odpowiedź

dziękuję

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: 11-02-2005, 08:43:11 »
Uzupełnij swoj profil przynajmniej bedzie wiadomo skad jestes a wtedy napewno znajdzie sie jakies srodki zaradcze, w ASO mogą naciągać.
Klocki do wymiany po 30000 ? :aduh  :aduh
No chyba ze teraz w E-12 tak jest ze klocki zmienia sie razem ze swiecami  :chmmm
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

krystek

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: 11-02-2005, 09:01:51 »
ja najczęściej stosuje klocki ABS-a lub Lucasa w zasadzie zamiennie w zależności co akurat jest na stanie (mam też sporaśną zniżkęna nie). Bardzo popularne są Ferrodo bo nie pylą, bo ..... - jest o tym bardzo dużo na forum.

kajjo

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #3 dnia: 13-02-2005, 14:49:39 »
Cytat: Croom
...., w ASO mogą naciągać.
Klocki do wymiany po 30000 ? :aduh  :aduh
No chyba ze teraz w E-12 tak jest ze klocki zmienia sie razem ze swiecami  :chmmm

No niestety okładzina klocka do E12 jest z bardziej miękkiego materiału niż klocki do wcześniejszych modeli Corolli dlatego najczęściej klocki w tym modelu trzeba już zmieniać przy przebiegu 20 - 40 tys km (w zależności kierowcy - chociaż jeżeli często hamuje sięsilnikiem to można na nich zrobić do 70 tys km). Jeżeli chodzi o producenta to chyba nie ma zbyt dużego wyboru ponieważ w orginalnym pudełku toyotowskim znajdziemy klocki Lucasa, dokładnie takie same jak występujące zamienniki tego producenta. Nie spotkałem sięjeszcze z innymi klockami do tego modelu - JC jeszcze nie robi.
A jeżeli chodzi o świece  to zmienia sięje  przy 60000 km!

kajjo

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #4 dnia: 17-02-2005, 09:40:53 »
Sprostowanie
W JC są już dostępne zamienniki klocków do E120

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #5 dnia: 17-02-2005, 09:51:45 »
JC to jedno ale jest też jeszcze jedna firma ktora handluje częsciami do japonców to rstone, hipol ktos mial styczność z ich produktami ??

Na marginesie na Wielickiej (Krakow) jest ich hurtownia za ORLENEM 40m.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Andy

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #6 dnia: 28-02-2005, 16:06:25 »
celowa robota klocek u spodu ma deko twardzszy materaiał bądź jakieś inne badziewie co daje mocniejszy dźwięk i wtedy od razu pędzisz do ASO :D a oni na Ciebie czekają.
   Ojczulkowi zaproponowali a Focusie 2003 wymianętarcz po 60 tkm!!! powiedziałem zeby sięnie ośmieszali :D
    lepszy motyw reklamuje pajac z Forda jakimś ixińskim gablote i mówi "wie pani toyota to toyota ale to jest ford" !!! no mało sięnie posikałem :-)  no i weś u takich cara sobie spraw !!!

serwisSJ

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #7 dnia: 01-03-2005, 08:15:53 »
O czym Wy piszecie? :shock:  :cwalbrush  :cwhatsup
Ja mam w corolce 200tys, klocki wymieniłem przy 70tys i w tej chwili te same mają z 8mm, tarcze nawet nie toczone.  Oczywiscie nie piszczą, nie brudzą, hamują znakomicie, zero problemów. W drugiej toyce 240 tys i tez drugie klocki w historii...

Pigletto

  • Gość
klocki hamulcowe
« Odpowiedź #8 dnia: 04-03-2005, 09:58:38 »
Ogólna dyskusja nt. serwisów itd. została przeniesiona do pogaduch. Wątek: Na czym zarabiają producenci i serwisy

raczek_6

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #9 dnia: 03-10-2007, 22:03:30 »
Niestety w E 12 zdarzyło mi się wymienić przy około 23000km. w E09 wytrzymały około  135000km.
Osobiście polecam FERODO - mają je i inne części w Inter Cars (sklep.intercars.com.pl) .
Natomiast nie polecam tych tańszych z J.C. znajomy robił na nich około 10000km.
Pozdrawiam.

arthur

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #10 dnia: 03-10-2007, 23:08:09 »
cześć
pierwsze jakie zastosowałem to jurid, jest twardy, mało pyli, bardzo krótka droga hamowania, blaszka sygnalizuje konieczność wymiany, wytrzymały mi 50 kkm bardzo dynamicznej codziennej jazdy do i z pracy poza miastem, niestey cos za cos - wycierają tarcze
następne miałem ferrodo, są miękkie, potfornie pyliły, długa droga hamowania zagapisz się i po temacie, wytrzymały 26,5 kkm głównie jazdy w mieście
obecnie mam textar, ich twardość określiłbym jako średnią, krótka droga hamowania, obecnie mają 20 kkm głównie jazdy w mieście, już się zwróciły hamulec w podłogę i auto stoi, uważam zakup za udany, zastosowałem do nich tarcze ate wentylowane, ale bez nacięć i otworów
porównując jakość innych artykułów JC itp powiem tak, daj sobie spokuj, szkoda zdrowia twojego lub cudzego, nie jestes sam na drodze
miłej jazdy narazie

Ankra

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #11 dnia: 04-10-2007, 19:50:57 »
Gdzie kupowałeś ?

arthur

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #12 dnia: 04-10-2007, 23:10:34 »
cześć
sklep w Legnicy (dolnośląskie) przy ulicy Cmentarnej
ceny mam zapisane, ale muszę poszukać, może w najbliższych dniach znajdę trochę czasu
narazie


-----------------------------------------
dodano 16 pazdziernika : czecs za tarcze i klocki zaplacilem 380 zl za usluge 130 zl ceny z maja 2006 r
« Ostatnia zmiana: 16-10-2007, 06:29:40 wysłana przez Radex E9 »

TomBe1

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #13 dnia: 04-07-2008, 22:28:13 »
Niestety tarcze w Corolli to nie są zbyt wytrzymałe. Ostatnio wymieniłem komplet z przodu i z tyłu na Zimmermana nawiercane + klocki EBC Green Stuff. Rewelacja nie ma porównania z seryjnymi choc niestety szybko się zużywają. Ale nie ma nic za darmo.
Wszystko kupowane w RAKO w Wieliczce.

BliSki

  • Gość
Odp: klocki hamulcowe
« Odpowiedź #14 dnia: 21-07-2008, 15:11:52 »
Niestety tarcze w Corolli to nie są zbyt wytrzymałe.

Ile średnio mogą wytrzymać fabryczne tarcze? Wiem, że to zależy do stylu jazdy ale jaka jest średnia?


 

Beesafe.pl