Autor Wątek: Jaki wlać olej ?  (Przeczytany 25889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Jaki wlać olej ?
« dnia: 13-02-2005, 21:23:27 »
Witam.
Ponieważ zbliża siępierwszy przegląd mojej toyoty (1.6 benzyna, E12) proszępodpowiedzcie jaki olej wlać (jeśli to możliwe -proszęo pełne oznaczenie) .  :chmmm Jestem już zdecydowany, że przywiozęswój w oryginalnym opakowaniu - tylko nie wiem co. Myślałem o Mobilu. Teraz jestem prawdopodobnie zalany Castrolem lecz jeszcze nie ustaliłem jakim (może to forum przegląda jakiś serwisant, który mógłby "zajrzeć" w komputer i podać mi czym moje szczęście jest zalane ?).
Niestety nie mam pojęcia nt syntetyków, gdyż dotychczas w reno używałem półsyntetycznego elfa. :bangel Pozdrawiam. Yogi.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2008, 09:33:42 wysłana przez Janmor »
E18_Prestige_MultidriveS

Offline otis

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14-02-2005, 00:13:11 »
hey.
jeśli chodzi o oleje to także nie grzeszęduzą wiedzą na ten temat. u siebie wlałem mobil 1 5w50 i jestem z niego bardzo zadowolony. a czy zadowolony jest również silnik? nie mówi ludzkim głosem więc nie wiem  :anarty  ale mam nadzieje że tak  :athunbsup
"... po jasnej stronie księżyca"

  • Gość
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14-02-2005, 11:33:50 »
Mozesz wlac np Opalowy, hmm, o wiem ten z pierwszego tloczenia moze byc niezly ;-)

Wlej taki jaki zaleca twoj serwis, nie kombinuj!!! Szkoda auta.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14-02-2005, 14:54:07 »
Cytat: tomi66
Wlej taki jaki zaleca twoj serwis, nie kombinuj!!! Szkoda auta.

W ASO leją z beczki. Znane są już przypadki, że zamiast castrola w beczce był szajs.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14-02-2005, 15:04:11 »
Ja od pierwszego przeglądu mam zalaną CorollkęMobilem i sobie chwalę...
O Castrolu było dużo niepochlebnych opinii na tym forum więc po co ryzykować...

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14-02-2005, 15:07:00 »
Cytat: Gosiek
mam zalaną CorollkęMobilem

Gosiek, ale jakim konkretnie mobilem ?Choc jak teraz zauwazyłem masz diesla, a tam pewnie nieco inne oleje sięwlewa ?
E18_Prestige_MultidriveS

  • Gość
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14-02-2005, 15:29:34 »
Cytat: YogiBabo
W ASO leją z beczki. Znane są już przypadki, że zamiast castrola w beczce był szajs.


aha, wiec tu jak rozumiem, idziesz do sklepu, OTWIERASZ pojemnik z olejem i sprawdzasz (na sline moze) czy to szajs czy nie?

Wszedzie mozesz trafic na zly produkt, beczka/pojemnik, nie ma znaczenia.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14-02-2005, 15:34:26 »
Cytat: tomi66
aha, wiec tu jak rozumiem, idziesz do sklepu, OTWIERASZ pojemnik z olejem i sprawdzasz (na sline moze) czy to szajs czy nie?

Wszedzie mozesz trafic na zly produkt, beczka/pojemnik, nie ma znaczenia.

Tu nie zachód, tu jest Polska ! Przekręty i kombinacje są na każdym kroku.
Sorry Tomi, ale prosiłbym o merytoryczne odpowiedzi. Pozdrawiam
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #8 dnia: 14-02-2005, 15:53:45 »
Cytat: YogiBabo
Cytat: Gosiek
mam zalaną CorollkęMobilem

Gosiek, ale jakim konkretnie mobilem ?Choc jak teraz zauwazyłem masz diesla, a tam pewnie nieco inne oleje sięwlewa ?


Powiem Ci tak mam zalaną Mobilem 5 W 50 taki sam olej ma mój brat w Yarisie 1,3...
teraz miałam przegląd po 60kkm i nic nie ubywa pomiędzy przeglądami...

A w serwisie proponowali właśnie Mobila i Castrola na pytanie który lepszy powiedzieli Mobil (potem wyszła ta afera z Castrolem)

  • Gość
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #9 dnia: 14-02-2005, 16:43:07 »
Cytat: YogiBabo
Cytat: tomi66
aha, wiec tu jak rozumiem, idziesz do sklepu, OTWIERASZ pojemnik z olejem i sprawdzasz (na sline moze) czy to szajs czy nie?

Wszedzie mozesz trafic na zly produkt, beczka/pojemnik, nie ma znaczenia.

Tu nie zachód, tu jest Polska ! Przekręty i kombinacje są na każdym kroku.
Sorry Tomi, ale prosiłbym o merytoryczne odpowiedzi. Pozdrawiam


No to ci odpowiadam MERYTORYCZNE. Jakosciowo/markowo Mobil jest lepszy od Castrola, choc sam uzywam Texaco - ale to nie moja decyzja, po prostu u mnie w Lux, w ASO leja taki i koniec.

Ale PODKRESLAM, szajs moze byc wszedzie, w beczce, w pojemniku, w PL i u mnie. Co na to poradzic? Nic, byc dobrej mysli i w razie czego klocic sie o swoje.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #10 dnia: 15-02-2005, 09:02:22 »
Jesli masz Castrola to mialbym pewne obawy o dalszą zywotnosc twojego silnika, jesli mobila to spoko.
Najlepiej chyba 5w40 mobila albo 10w40, jesli masz malo km nastukane to mozesz sprobowac 0w40 ale wtedy nie bedziesz mial tak dobrze uszczelnionego silnika.
zalezy co masz teraz bo jesli połsyntetyk to lej 10w40 mobila jesli syntetyk to 5w40 mobila.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Wojak

  • Gość
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #11 dnia: 15-02-2005, 18:21:18 »
Mnie czeka przegląd w marcu. Dziś pytałem w serwisie co leją. Proponują Totota 5W30, Mobil1 5W50 i Castrola SLX. Ceny 50, 45, 60 za litr (domyślam sięże z beczki).
Castrol odpada (patrz inne posty).
Na razie skłaniam sie ku Mobilowi i raczej kupionemu u dystrybutora (Mobipol) w opakowaniu 4l. Zastanawiam siętylko czy 0W40 czy 5W50 (czy nie zwieksza zużycia paliwa). Pojawił sięnowy mobil 0W30 (paliwooszczędny) ale tylko w opakowaniach 1l w cenie 67 zł. Nie mogęznaleźć polskiej strony Mobila żeby porównać te oleje, a na amerykańskiej nie ma tych olei.

A czy ktoś zna jakieś opinie o oleju Toyoty?

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #12 dnia: 15-02-2005, 18:36:22 »
Cytat: Wojak
Mnie czeka przegląd w marcu. Dziś pytałem w serwisie co leją. Proponują Totota 5W30, Mobil1 5W50 i Castrola SLX. Ceny 50, 45, 60 za litr (domyślam sięże z beczki).


Jedyne wyjscie to mobil a cena coz...a ASO maja chore ceny.
Te same oleje kupisz np. w marketach o 100% taniej jak nie wiecej.
Toyota z tego co sie orientuje na pewno nie produkuje olejów wiec jest to olej konfekcjonowany pod logo Toyoty a produkowany przez w/w producenta, ale juz nie pamietam kogo czy mobila czy castrola czy jeszcze innego.
 najlepiej kupic 4literki i już
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

krystek

  • Gość
Jaki wlaÌ olej ?
« Odpowiedź #13 dnia: 15-02-2005, 21:09:05 »
lej Mobil 1 0W40 lub 5W50 (koszt w granicach169zł) i nie kombinuj z innymi wynalazkami
sam sie o tym przekonałem na mojej małej.
Byłem bardzo wiernym zwolennikiem tego co ASO mówi i każe robić i lałem castrola SLX (koszt 254zł) - naszczęście dość szybko domnie dotarło to że robie autku żle. Ale jasną sprawą jest tu to że nie o te koszty chodzi. Teraz śmigam na Mobilu i mysle że moja mała też sobie go chwali. Z Castrola to może RS jeszcze jest jakąś alternatywą - ale generalnie Mobil1 0W40 - myśle że ten 5W50 jest już przesadą.

Offline Lookita

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 104
Olej
« Odpowiedź #14 dnia: 15-02-2005, 21:31:10 »
Podzielam wpelni.Byl poprzednio SLX-qrewsko drogi w por z innymi lepszymi oleikami a teraz juz tylko Mobil 5W.Mechanik pokazywal mi na bagnecie olejowym osad jaki wlasnie SLX zostawia.Nie wiem ile w tym prawdy bo zawsze kazdy olej takie cos chyba w polaczeniu z temp zostawi.Niemniej zszedlem z ceny ale podobno nie z jakosci- Mobila chwali masa ludzi.Teraz zrobie wymianke ciutke wczesniej po 10ys i zaleje znow Mobilkiem a potem co 12 kolejnym.Inna sprawa ze jak regulowalem-sprawdzalem zawory to silnik w srodeczku srebrniutki i tylko oslizgly z oleju ale nie z nagaru.Warto lac dobre od poczatku i potem kontynuowac...


 

Beesafe.pl