Autor Wątek: Coupe przy 25k budżetu  (Przeczytany 84165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uRo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Mężczyzna
Coupe przy 25k budżetu
« dnia: 21-10-2012, 18:54:39 »
Cześć

Namówiłem brata na zakup czegoś sportowego, ja proponuję mu jakąś celkę lub MR2, on zastanawia się nad BMW Z3  <zalamka>

Doradźcie co w tych toyotkach się psuje, na co zwrócić uwagę i może znacie jakieś godne uwagi toyki na sprzedaż by nie kupować "300% bezwypadkowego" gruchota po dachowaniu, na dodatek kiepsko zrobionego. W temacie sportowych toyot zielony jestem a wolał bym by młody miał toyotkę niż BMW omg porażka jakaś.

Szczególnie interesuje mnie MR2 ale nie wiem czy uda mi się wybić mu z głowy tą bawarę.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2012, 10:31:54 wysłana przez eddie »
"Tak jeden za drugim podawał swe nazwisko,
Ostatnie to słowa w ich życiu.
Ostatnie pytanie, ostatnia odpowiedź
i jedna kula - to wszystko..."                               Horytnica - "Katyńskie łzy"

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Coupe przy 25k budżetu
« Odpowiedź #1 dnia: 21-10-2012, 19:33:39 »
Przede wszystkim sprecyzujcie, czy chcecie auto sportowe, czy usportowione, bo to pierwsze wyklucza przedni napęd, a drugie może się okazać zbyt uciążliwe na codzień.

Następnie pasowałoby się zastanowić nad tym, ile auto będzie jeździć, żeby nie kupić sobie samochodu nadającego się jedynie na tor, i potem płakać, że zawias się sypie, dyski z kręgosłupa wypadają, a koszty utrzymania przewyższają dochody.

Potem sprecyzowałbym sobie jakie gabaryty pojazdu, jaki rodzaj napędu, jaki silnik (mniej/więcej), jakie roczniki wchodzą w grę, a dopiero na koniec zostawiłbym wybór marki, modelu, koloru i tym podobnych fanaberii.

Jest obecnie ładna Supra MK3 na otomoto, gdybym miał luźne 20kzł, to już bym po nią jechał.

Która MR2 Cię interesuje, bo jak dla mnie jeśli ma być sportowa, to pozostaje nam jedynie SW20, bo podaż AW11 jest zerowa, a to coś, co produkowali jako ZZW30 to może pomińmy milczeniem.
3VZ.pl



Offline uRo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #2 dnia: 21-10-2012, 21:50:43 »
Powiem tak. Samochód ma kupić sobie brat. Napalił się mocno na BMW Z3. Jakoś nie trawię marki ale przyznam mu rację, że Z3 to chyba najładniejsze bmw. Moim zadaniem jest przekonać go do czegoś innego, np toyotki i jeżeli nie pokażę mu czegoś co sprawi, że brat zmieni zdanie to na bank kupi bawarę  <zalamka> a zamierzam czasem pożyczyć sobie to coś co kupi no i ja wolał bym by to była toyota. Kasa jest jego, gusta są jego, ja tylko prubuję jakoś na niego wpłynąć by - jak mi się uda - kupił auto jakie mi się podoba  (chytry plan :cheesy: )

Niemal cały sezon letni jeździ motorem, zimą nie poszaleje, pojazd będzie duuuuużo stał i służył głównie rozrywce i wożeniu laski, czasem podjechaniu do rodziców, ale raczej będziemy jeździć moim. Ma być w miarę ekonomiczny (chodzi głównie o małousterkowość) co do spalania, cóż to zawsze kwestia stylu jazdy, no ale ma się mieścić w 15l LPG.

Jedną z opcji jest kupienie najtańszego złomu, by pojeździć latem póki mu silnik nie wypadnie. Ale cała rodzina wolała by aby jednak było to jeździdło w niezłym stanie by się nie zabił po drodze.

Chętnie podjechał bym z nim do kogoś z wawy by za własne oczy zobaczył z bliska jak to może wyglądać.
"Tak jeden za drugim podawał swe nazwisko,
Ostatnie to słowa w ich życiu.
Ostatnie pytanie, ostatnia odpowiedź
i jedna kula - to wszystko..."                               Horytnica - "Katyńskie łzy"

Robsajson

  • Gość
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #3 dnia: 21-10-2012, 22:11:08 »
Posadź go w Z3 a szybko zmieni zdanie  :cheesy:
Ja lubię BMW ale po przejechaniu się Z3 2,0 150 KM strasznie się rozczarowałem.Mazda MX5 zrobiła na mnie większe wrażenie.
BMW jest głośne,paliwożerne i wykończenie daje wiele do życzenia.
Jadąc nim ma się wrażenie jazdy taczką bo kręgosłup przyjmuje wszelkie nierówności podłoża.Bagażnik lubi przeciekać a decha rozdzielcza trzeszczeć.
Dwa pierwsze aspekty w aucie sportowym to niby nic ale po dłuższej jeździe ma się dosyć.
Przejechałem Z3 300km i napewno bym go nie kupił.

Offline uRo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #4 dnia: 21-10-2012, 23:16:20 »
MX5 odpada ze względu na kosztowne remonty - silnik wankla. Ja bym mu proponował MR2 ale on wybierze co zechce. Mi pozostaje tylko siać niepewność i czekać. No i być grzecznym, starszym bratem, by dał się czasem przejechać  :cheesy: zastanawiałem się nad Eclipsem ale o tych samochodach nawet znikomego pojęcia niemam.

Tak czy inaczej, jak by była gdzieś możliwość zobaczyć lub być przewiezionhym jakąś zadbaną celką lub MR2 to chętnie skorzystamy, by młody zobaczył co Toyotka ma do zaoferowania.
"Tak jeden za drugim podawał swe nazwisko,
Ostatnie to słowa w ich życiu.
Ostatnie pytanie, ostatnia odpowiedź
i jedna kula - to wszystko..."                               Horytnica - "Katyńskie łzy"

Offline Bonio86

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #5 dnia: 21-10-2012, 23:31:18 »
to ja bym se zamiast tego brzydkiego z3 kupil nissana 200sx s14 :D auto kultowe no i napewno dające frajdę z jazdy

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #6 dnia: 22-10-2012, 00:11:07 »
[...]Namówiłem brata na zakup czegoś sportowego [...]
[...] W temacie sportowych toyot zielony jestem [...]



[...] co do spalania, cóż to zawsze kwestia stylu jazdy, no ale ma się mieścić w 15l LPG. [...]


Do lpg nic nie mam ale chyba wstydziłbym się jeździć "sportowym" samochodem na gazie, poza tym skoro ma służyć głównie rozrywce, wożeniu laski i staniu 3/4 roku w garazu to chyba można przeboleć koszty paliwa.

jak Bonio86 napisał 200sx to fajny pomysl imo, ten miazdzy jaja :cheesy:
http://otomoto.pl/nissan-200-sx-s-14-zjawiskowy-C26329854.html

edit: a no i budżetu :P
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 00:18:45 wysłana przez Basler »
Srebrna Strzała!

Offline Bonio86

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #7 dnia: 22-10-2012, 00:36:25 »
Basler, też mi się ten egzemplaż w oczy wbił choć cena jak na takie cacko chyba za niska, ciekawe jak z jego wypadkowością.
Druga moja propozycja to coś z moich ulubionych klimatow czyli Honda S2000, ale niestety aby kupic takie auto budżet musiałby być 2x taki no i znalezienie niebitego to szukanie igły w stogu siana.

Offline lizardsky

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #8 dnia: 22-10-2012, 00:43:41 »
Mx5 i wankiel? Wankla to miały chyba mazdy o oznaczeniu RX (od Rotary eXperimental).

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #9 dnia: 22-10-2012, 00:45:30 »
Silnik wankla w MX-5 ? A to nie przypadkiem w RX-8?  :-P

Mercedes W124 Coupe  :grin:

Trochę poszukacie wartego kupna egzemplarza ale auto jest bajeczne... Poza tym jeśli zadbany to te auta będą już tylko nabierały wartości  :-) Tylko nie skarajcie go LPG...

W kwestii Toyot - Celica TS ? Można by było poszukać też Lexusa SC.. Z tego co paczę to Solara za 3 dychy też do wzięcia, no ale to już bardziej kanapowóz.

Ewentualnie jakaś Impreza, hm.

Temat jest ciężki - za taką kwotę można mieć wiele - pytanie na jak wysokie koszta eksploatacji jesteście gotowi  :-)
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 00:48:38 wysłana przez Damian91 »

Offline Filu

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #10 dnia: 22-10-2012, 01:00:05 »
Bonio pytał o żywotność silnika w rx.
Niechcący usnalem jego post jednym machnięciem na telefonie...

Żywotne są do 140kkm :-P
Ponoć jest jakaś opcja z tanią wymianą w ASO

Co do przetestowania MR2 W3, zapraszam do Łodzi  :good:
« Ostatnia zmiana: 22-10-2012, 01:08:24 wysłana przez Filu »

                             www.FotoSzopa.pl

Offline Bonio86

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #11 dnia: 22-10-2012, 01:20:43 »
filu ok, to i tak dużo bo ja słyszałem opinie, że do 100tkm, w sumie nie ma się co dziwić jakby to było takie super to więcej by było tego typu silników w różnych autach, wiec tego rx w sumie z listy mozna zdjąć, przynajmniej ja nie brałbym go pod uwagę

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #12 dnia: 22-10-2012, 01:45:57 »
Moze lexus is300? Nie jest to raczej coupe ale dla mnie looks great :P

http://allegro.pl/showItem2.php?item=2732614161

Nie wiem jak to jezdzi ale 213km w serii(wg wikipedii 2JZ-GE) + cos tam zaswirowane z wydechem i dolotem moze dawac frajde z jazdy.

Chyba ze podniesiecie "nieco" limit :cheesy:
http://m.otomoto.pl/C26318610
Srebrna Strzała!

Offline uRo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #13 dnia: 22-10-2012, 07:37:10 »
Chyba ze podniesiecie "nieco" limit :cheesy:

Co do limitów, kosztów eksploatacji się nie wypowiem. Pojazd jest dla brata, całkowicie przez niego finansowany i jak już pisałem on się zdecydował na tą Z3. Ja mu poprostu w głowie mieszam, wolałbym argumentami (na które liczę tutaj), bo jak go nie przekonam to już decyzja zapadła.

co do 200 sx wozidło fajne ale zbyt popularne wśród drifterów. Ciężko znaleźć zadbany - no chyba że ktoś zadbał o to by to zepsuć.
"Tak jeden za drugim podawał swe nazwisko,
Ostatnie to słowa w ich życiu.
Ostatnie pytanie, ostatnia odpowiedź
i jedna kula - to wszystko..."                               Horytnica - "Katyńskie łzy"

Offline Filu

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Coupe przy 25k budrzetu
« Odpowiedź #14 dnia: 22-10-2012, 10:20:30 »
Niech kupi Z3, pożałuje i osiągnie samouleczenie :D

                             www.FotoSzopa.pl


 

Beesafe.pl