Autor Wątek: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej  (Przeczytany 10463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciekdzieciol

  • Gość
Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« dnia: 25-10-2012, 12:16:14 »
To moj pierwszy post, wiec jesli byl juz taki temat, to prosze dac mi jakis odnosnik do niego.

Mam nastepujace problem, tak jak w opisie mam Toyote Yaris 1.3 w benzynie z 2004 roku, i od lutego tego roku ciagle swieci mi sie kontrolka silnika na pomaranczowo, i chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze wie co moze byc tego przyczyna? Gdzie sie z tym najlepiej udac na sprawdzenie?

A druga sprawa ze jakos od wakacji tego roku czasami mi mryga kontrolka od hamulca recznego, na poczatku zapalala mi sie tylko jak byly jakies wertepy, albo jak sie wjechalo na jakas droge bardzo nierowna, czy przy ostrzejszych zakretach, a teraz nawet jak sie jedzie po pieknej rownej drodze to potrafi mrygac, czy przez jakies parenascie sekund sie palic na wciaz. Mial ktos moze tak z forum? Albo wie co moze byc tego przyczyna?

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: 25-10-2012, 12:20:04 »
od lutego tego roku ciagle swieci mi sie kontrolka silnika na pomaranczowo, i chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze wie co moze byc tego przyczyna?

Jest to tak zwany Check Engine. Musisz pojechać do elektryka i sczytać kod błędu.
Najwyraźniej coś w samochodzie nie działa poprawnie.

od wakacji tego roku czasami mi mryga kontrolka od hamulca recznego, na poczatku zapalala mi sie tylko jak byly jakies wertepy, albo jak sie wjechalo na jakas droge bardzo nierowna, czy przy ostrzejszych zakretach, a teraz nawet jak sie jedzie po pieknej rownej drodze to potrafi mrygac,

Zbyt luźna linka lub pancerze do wymiany. Wtedy linka się haczy i drążek podskakuje na wybojach odskakując od czujnika zaciągnięcia.
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 12:22:03 wysłana przez Filu »

                             www.FotoSzopa.pl

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: 25-10-2012, 12:22:29 »
W koncu sie dowiedzialem co jest przyczyna. Rozumiem ze po podpieciu do komputera bedzie wiadomo czemu swieci mi sie ta kontrolka silnika?

A co do recznego, to po prostu podjechac do jakiegos warsztatu z tym i oni na miejscu zobacza co jest z ta linka?
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 12:26:35 wysłana przez maciekdzieciol »

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #3 dnia: 25-10-2012, 12:25:41 »
Po podpięciu do OBDII u elektromechanika dokładnie dowiesz się co wywołuje błąd (pomarańczowa ikonka silnika)
Mrygającą ikonę ręcznego zdiagnozować można samemu. Sprawdź czy unosząc dźwignię ręcznego masz od samego początku opór.
Jeśli tak, zaciągnij go do końca, spuść i sprawdź ponownie.

                             www.FotoSzopa.pl

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #4 dnia: 25-10-2012, 12:27:58 »
Po podpięciu do OBDII u elektromechanika dokładnie dowiesz się co wywołuje błąd (pomarańczowa ikonka silnika)
Mrygającą ikonę ręcznego zdiagnozować można samemu. Sprawdź czy unosząc dźwignię ręcznego masz od samego początku opór.
Jeśli tak, zaciągnij go do końca, spuść i sprawdź ponownie.

I jak sprawdze ten reczny i powiedzmy ze bedzie opro od poczatku to co wtedy?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #5 dnia: 25-10-2012, 12:28:47 »
[...]

A druga sprawa ze jakos od wakacji tego roku czasami mi mryga kontrolka od hamulca recznego, na poczatku zapalala mi sie tylko jak byly jakies wertepy, albo jak sie wjechalo na jakas droge bardzo nierowna, czy przy ostrzejszych zakretach, a teraz nawet jak sie jedzie po pieknej rownej drodze to potrafi mrygac, czy przez jakies parenascie sekund sie palic na wciaz. Mial ktos moze tak z forum? Albo wie co moze byc tego przyczyna?

Czy nie zaświeci się przypadkiem również przy niskim poziomie płynu hamulcowego?

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #6 dnia: 25-10-2012, 12:31:36 »
Czy nie zaświeci się przypadkiem również przy niskim poziomie płynu hamulcowego?

Też. dlatego wyeliminujmy swobodne latanie dźwigni ręcznego.

                             www.FotoSzopa.pl

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #7 dnia: 25-10-2012, 12:33:45 »
[...]

A druga sprawa ze jakos od wakacji tego roku czasami mi mryga kontrolka od hamulca recznego, na poczatku zapalala mi sie tylko jak byly jakies wertepy, albo jak sie wjechalo na jakas droge bardzo nierowna, czy przy ostrzejszych zakretach, a teraz nawet jak sie jedzie po pieknej rownej drodze to potrafi mrygac, czy przez jakies parenascie sekund sie palic na wciaz. Mial ktos moze tak z forum? Albo wie co moze byc tego przyczyna?

Czy nie zaświeci się przypadkiem również przy niskim poziomie płynu hamulcowego?

Czyli jak reczny bedzie mial opor od poczatku to znaczy ze mam za malo plynu hamulcowego?

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #8 dnia: 25-10-2012, 12:34:28 »
Wtedy wyślemy Cię pod maskę i podziałamy dalej :good:

P.S.
Jaki przebieg?

                             www.FotoSzopa.pl

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #9 dnia: 25-10-2012, 12:36:48 »
Okolo 130500 tys.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #10 dnia: 25-10-2012, 12:37:58 »

Czyli jak reczny bedzie mial opor od poczatku to znaczy ze mam za malo plynu hamulcowego?


To może na początek właśnie sprawdź poziom płynu, bo trwa to sekund 5, później jeśli płyn będzie ok, zajmiesz się nieszczęsnym włącznikiem koło lewarka od ręcznego.

Tak szczerze mówiąc masz zdrowie. Tyle czasu jeździć z zapaloną kontrolką CE....przecież to kluczowa kontrolka na desce dająca info, że coś się dzieje. Zawsze powtarzam, że trzeba czytać instrukcje  :grin:
« Ostatnia zmiana: 25-10-2012, 12:41:54 wysłana przez AGILESS »

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #11 dnia: 25-10-2012, 12:38:46 »
Po podpięciu do OBDII u elektromechanika dokładnie dowiesz się co wywołuje błąd (pomarańczowa ikonka silnika)
kod błędu :cheesy:

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #12 dnia: 25-10-2012, 12:39:08 »

Czyli jak reczny bedzie mial opor od poczatku to znaczy ze mam za malo plynu hamulcowego?


To może na początek właśnie sprawdź poziom płynu, bo trwa to sekund 5, później jeśli płyn będzie ok, zajmiesz się nieszczęsnym włącznikiem koło lewarka od ręcznego.

A podpowiesz mi jak sie sprawdza poziom tego plynu?

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #13 dnia: 25-10-2012, 12:41:32 »
Czyli jak reczny bedzie mial opor od poczatku to znaczy ze mam za malo plynu hamulcowego?

Układ hamulca ręcznego nie jest w żaden sposób powiązany w układem roboczego - przecież do ręcznego masz dwie linki a roboczy jest hydrauliczny (masz płyn).

Sprawdziłeś już poziom płynu ? kiedy ostatnio dolewałeś ?
Jeżeli jednak dolewałeś i teraz jak zajrzysz i będzie go znaczniej mniej to podejrzewam, że klocki Ci się już skończyły.

maciekdzieciol

  • Gość
Odp: Problem z kontrolkami na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #14 dnia: 25-10-2012, 12:43:20 »
Dobra to moze ogarnijmy to. Co mam w takim razie zrobic na poczatek? Sprawdzic poziom plynu hamulcowego? Jak to sie sprawdza?


 

Beesafe.pl