Autor Wątek: Alarm z antynapadem - działa czy nie działa ?  (Przeczytany 21687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Alarm z antynapadem - działa czy nie działa ?
« dnia: 14-02-2005, 16:02:51 »
Witajcie,
Mam jeszcze jedno pytanie. Zamontowano mi alarm z antynapadem, który aby rozbroić należy odpowiednią ilosc razy nacisnąć guzik umieszczony pod kierownicą. Przy odbiorze auta poinformowano mnie, że jak nie wykonam tych czynności to po ok. 500 metrach samochód stanie. Dziś, po tym jak uczestniczęod jakiegoś czasu na forum  gdzie dowiedziałem się, ze wszystko siępsuje, w tym Toyoty, postanowiłem sprawdzić działanie antynapadu. I co? Odblokowałem centralny, rozbroiłem alarm, odpaliłem i bez kodu przejechałem 3 km. i nic - auto nie staneło, alarm nie zawył - co jest grane ?
Czy ktoś może mi podpowiedzić coś w tym temacie, abym w serwisie nie wyszedł na idiotę?
Tak na marginesie dodam, że mam także blokadęskrzyni biegów. W ASO tak ją zamontowali, że po włozeniu bolca, za nic nie chciał wyjść i musiała do mnie przyjechać laweta. Facet był już obeznany w temacie, bo w kilka sekund wyjął bolec ale stwierdził, że nie jestem pierwszym i zapewne ostatnim tego typu przypadkiem. W ASO, owszem naprawili to i jest już ok. ale nawet nikt nie powiedział słowa przepraszam, a przez ich indolęcjężona nie miała jak wrócić z pracy po 22 z innej miejscowości. Na szczęście laweciarz uporał sięszybko z defektem i mogłem po nia pojechac. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 24-04-2008, 09:33:34 wysłana przez Janmor »
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Re: Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14-02-2005, 16:09:33 »
Cytat: YogiBabo
Witajcie,
Mam jeszcze jedno pytanie. Zamontowano mi alarm z antynapadem, który aby rozbroić należy odpowiednią ilosc razy nacisnąć guzik umieszczony pod kierownicą. Przy odbiorze auta poinformowano mnie, że jak nie wykonam tych czynności to po ok. 500 metrach samochód stanie. Dziś, po tym jak uczestniczęod jakiegoś czasu na forum  gdzie dowiedziałem się, ze wszystko siępsuje, w tym Toyoty, postanowiłem sprawdzić działanie antynapadu. I co? Odblokowałem centralny, rozbroiłem alarm, odpaliłem i bez kodu przejechałem 3 km. i nic - auto nie staneło, alarm nie zawył - co jest grane ?
Czy ktoś może mi podpowiedzić coś w tym temacie, abym w serwisie nie wyszedł na idiotę?
Tak na marginesie dodam, że mam także blokadęskrzyni biegów. W ASO tak ją zamontowali, że po włozeniu bolca, za nic nie chciał wyjść i musiała do mnie przyjechać laweta. Facet był już obeznany w temacie, bo w kilka sekund wyjął bolec ale stwierdził, że nie jestem pierwszym i zapewne ostatnim tego typu przypadkiem. W ASO, owszem naprawili to i jest już ok. ale nawet nikt nie powiedział słowa przepraszam, a przez ich indolęcjężona nie miała jak wrócić z pracy po 22 z innej miejscowości. Na szczęście laweciarz uporał sięszybko z defektem i mogłem po nia pojechac. Pozdrawiam.


Powiem tak u Mnie działa rewelacyjnie jakies dwa miesiące temu zaaferowana zapomniałam w samie rozbroić i nawet nie ruszyłam jak sięzozwył i zablokował autko - ale sięgłupio wtedy czułam....

Podejrzewam że w Twoim przypadku jest to kolejna fuszerka ASO i jeśli możesz jedź do innego na poprawe...

Kruppe

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14-02-2005, 16:49:26 »
U mnie też działa ale jeżdże w trybie serwisowym, czyli z deaktywowana funkcją antynapadową. Oszczędzam sobie stresu a i w razie czego mniej będą bili  :wink:

Offline adam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14-02-2005, 16:54:52 »
Podejrzewam że funkcje antynapadu masz wyłączoną .Wizyta w serwisie 10min.załatwi sprawe.Pomyśl o ODISIE. Brelok który zastępuje wstukiwanie kodu.

  POZDRO.

p_flori

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14-02-2005, 19:07:09 »
funkcja antynapadu może być wyłączona (i można ją oczywiście wyłączyć i włączyć zależnie od Twojej woli - nie trzeba serwisu - ba nawet serwisant nie powinien wiedzieć gdzie masz ten guziczek)
zwykle włączanie lub wyłączanie odbywa siępo odpaleniu silnika i naciśnięciu przycisku, lub kombinacji przycisków na pilocie
jesli jedziesz 3 km -- anynapad na pewno nie działa, jaki to alarm?

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14-02-2005, 20:44:45 »
Cytat: p_flori
jaki to alarm?

chellenger NT-RDA
E18_Prestige_MultidriveS

Wojak

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16-02-2005, 16:57:55 »
A nie dostałeś do alarmu kartonika z opisem włączania i wyłączania funkcji serwisowej?

cheetah

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16-02-2005, 20:42:39 »
Ja mam Chalengera ST800. Jesli masz pilota z 3 przyciskami to sprobuj po wlaczniu zaplonu (nie odpalajac samochodu) wcisnac jednoczesnie na pilocie przycisk 1 i 2 (uslyszysz przez ulamek sekundy syrene).
Moze u Ciebie tez to zadziala.

Pozdro

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16-02-2005, 22:51:43 »
Cytat: cheetah
Jesli masz pilota z 3 przyciskami

niestety to nie to - są dwa przyciski
Cytat: Wojak
A nie dostałeś do alarmu kartonika z opisem włączania i wyłączania funkcji serwisowej?

Dostałem. Sądzisz, że pozostawiono to w trybie serwisowym ? Ale gdy wykonujęodpowiednią kombinacjęprzyciśnięć to głośniczek wydaje stosowna ilośc dźwięków potrzebną do rozbrojenia antynapadu   :?:
E18_Prestige_MultidriveS

p_flori

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #9 dnia: 17-02-2005, 00:14:17 »
istnieje możliwość, że Ci nie uaktywnili funkcji antynapadu. W ST 800 można programatorem wyłączyć antynapad i tylko programatorem można go załączyć, czy tak jest wtwoim alarmie - nie wiem, ale na wszelki wypadek pojedź do gostków, sam go możesz nie włączyć mimo wykonania wszelkich kombinacji.
Po pierwsze przy włączeniu zapłonu - słyszysz pojedynczy dzwięk głośniczka?, jeśli tak antynapad jest aktywny (zaprogramowany), ale wyłączony przez użytkownika. Jesli nic nie piszczy - tylko serwis - sam go nie włączysz nigdy.
Spróbuj tak:
jeśli piszczy głośniczek przy włączeniu zapłonu - ostrzega Cięo wyłączeniu antynapadu. By go włączyć.
1. włącz zapłon
2. przyciśnij i przytrzymaj przycisk ukryty przez 15 s. 3 x sygnał syreny potwierdzi włączenie antynapadu
Pozdrawiam

cheetah

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #10 dnia: 17-02-2005, 07:38:33 »
Cytat: p_flori
W ST 800 można programatorem wyłączyć antynapad i tylko programatorem można go załączyć


U mnie w ST 800 wylaczam i wlaczam antynapad za pomoca pilota (jak oddaje np. do serwisu zeby nie pokazywac wszystkim gdzie jest przycisk).
Tzn. nazywa sie to tryb serwisowy czy jakos tak. Nie sprawdzalem tego ale byc moze przy okazji wylacza sie tez alarm. :)

Pozdro

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #11 dnia: 17-02-2005, 09:09:43 »
Cytat: p_flori
jeśli piszczy głośniczek przy włączeniu zapłonu - ostrzega Cięo wyłączeniu antynapadu. By go włączyć.

U mnie po przekreceniu zapłonu nic nie piszczy.
Po przekręceniu zapłonu lub po odpaleniu mam przycisnąć ileś razy guzik - wtedy jest jeden sygnał potwierdzający, a następnie znowu ileś razy naciskam guzik i są trzy sygnały potwierdzajace wyłaczenie antynapadu. I powinno byc ok. Ale jak nie wykonam tych czynności to tez pojadębez wzzbudzenia alarmu. Ot i taki to problem.
Tak jak sugerujecie, chyba muszęsięudać  do ASO bo sam nic nie zdziałam. :(
E18_Prestige_MultidriveS

p_flori

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #12 dnia: 17-02-2005, 10:45:18 »
Cytuj (zaznaczone)
U mnie po przekreceniu zapłonu nic nie piszczy.

Procedury wł/wył antynapadu są różne dla różnych alarmów, wszystkie challengery w ustawieniach standardowych - ostrzegają krótkim pojedynczym syg. głośniczka, że antynapad nie działa po włączeniu zapłonu. (jesli oczywiście wyłączył go użytkownik). To by sugerowało, że albo coś jest zepsute, lub programowo masz odłączony antynapad. Oczywiście owe ostrzehganie sygnałem głośniczka też prawdopodobnie można wyłączyć programatorem, ale tego nie jestem pewien na 100%.
Przyciśnij ASO i daj znać o finale sprawy. Wcześniej jednak spróbuj przytrzymać ten przycisk - tak jak pisałem wyżej (bez wstukiwania kodu), (niektóre NT tak załączają funkcjęantynapadu).
 
Cytuj (zaznaczone)
mnie w ST 800 wylaczam i wlaczam antynapad za pomoca pilota

ale jeśli serwis odłączy Ci antynapad programatorem - nigdy nie włączysz go pilotem
pozdro

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #13 dnia: 17-02-2005, 11:54:57 »
Cytat: p_flori
Przyciśnij ASO i daj znać o finale sprawy.

Ok. ale to trochępotrwa. Najbliższy mój wolny termin to nastepna sobota -pod warunkiem, że ASO znajdzie dla mnie czas.
Spróbuje jeszcze dziś potrzymać ten guzik 15sek. i zobaczęco sięstanie (mam nadzieję, że odjadę- za chwilępakujęrodzinęw samochód i wyjeżdżam na krótki wypoczynek).
E18_Prestige_MultidriveS

Jackal

  • Gość
Alarm z antynapadem - dzia³a czy nie dzia³a ?
« Odpowiedź #14 dnia: 17-02-2005, 12:00:32 »
YogiBabo
Nie trzeba jeździć do serwisu, spróbuj sam:

 1. Odpalasz samochód i wciskasz przycisk pod kierownicą.
2. Jeżeli słyszysz piknięcie, to znaczy że wyłączyłęś antynapad, jeśli nie to jest w trybie serwisowym.
3. Na pilocie masz 3 przyciski, dwa kwadraciki u góry (w jednej poziomej linii) i długi prostokątny pod nimi.
a) Żeby wyłaczyć tryb serwisowy należy odpalić auto, b) Żeby właczyć tryb serwisowy odpalasz auto, wciskasz przycisk pod kierownicą (piknięcie), przytrzymać wciśnięty górny lewy przycisk na pilocie i nacisnąć długi przycisk. Powinieneś również usłyszeć króki sygnał syreny.

Jeżeli tak nie działa, to wal jednak do serwisu.


 

Beesafe.pl