Autor Wątek: [II gen] 2C-TL Chłodnica  (Przeczytany 5202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
[II gen] 2C-TL Chłodnica
« dnia: 22-11-2012, 19:11:56 »
Witam,
poszukuję chłodnicy i nie za dobrze sobię z tym radzę.
Podczas jazdy nagle wyłączyło się ogrzewanie, (domyślałem się co będzie zaraz grane) i skoczyła gwałtownie temperatura.
Pobocze - Hol - Warsztat
Początkowo obstawiałem termostat, ale powiedzieli, że to chłodnica do wymiany. Dziurawa i się nie nadaje.
Jest to warsztat gdzie robie od ponad 2 lat inny samochód więc jakieś zaufanie jest.
Przyjechała jeszcze tego samego dnia chłodnica lecz nie pasuje. Ten sam silnik, buda, rok, brak klimy i nic. Nie pasowało mocowanie dolne.

Teraz czym dysponuję (podaje linki, żeby bałaganu nie robić):
- Zdjęcia aktualnej chłodnicy
https://docs.google.com/drawings/d/1O7hgLsvbOgCxP9sL5HKbhh10JlhTPhBFI6eOzpEHKtA/edit
https://docs.google.com/drawings/d/1ZGacbeXHfc0xw7Q7naAIF1FQayDXEDKk380bwsyOaCw/edit

- Numer oryginalnej części: 16400-64360
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1988_TOYOTA_CAMRY_CV20L-UEMDXW_1603.2.html

- "Techniczny" prawidłowej chłodnicy
https://docs.google.com/drawings/d/1Cx-UN_Xwrxc5R67kw3Z1FFB3L-v3o60anQ4p0QRh8Ds/edit

Może ma ktoś znajomego, pobliski szrot, przerabiał kiedyś temat, gdzie szukać itd.  :wallbash:
Autko już tydzień stoi i czeka.

P.S.
Dane auta  <zalamka>
Toyota Camry 2C-TL
1988 rok
Sedan
Brak klimy
« Ostatnia zmiana: 22-11-2012, 19:14:44 wysłana przez mcjk »

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #1 dnia: 22-11-2012, 19:50:17 »
Valeo 731691  VAL731691 

1600zł

nic innego nowego nie znalazłem

jeszcze tutaj, wysyłka z Niemiec 15 ojro
http://www.autoersatzteile.de/2518867-ava-cooling-systems

skontaktuj się z nimi może też :
http://www.yp.pl/firma/auradia-polska/onas.html

mają taki numer chłodnicy: KTO126
« Ostatnia zmiana: 22-11-2012, 20:02:06 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Robsajson

  • Gość

Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #3 dnia: 15-06-2013, 12:42:33 »
Witam ponownie.
Muszę skierować się do was o pomoc bo pomyslow juz brak.
od czasu wymiany chlidnicy nie potrafie dojsc czemu Camry sie grzeje.
obecnie wymieniony termostat, żeby miec pewnosc to juz dwa razy. Każdorazowo sprawdzany w czajniku - otwiera się.
Pełny rozrząd razem z pompą wody oraz ww. chłodnica.
Dosłownie w dniu wczorajszym została odebrana z warsztatu głowica.
Planiwanie, uszczelniacze, szlifowanie zaworów i ich gniazd. Nowa uszczelka i to wszystko złożone z powrotem.
Po tym zabiegu spodziewałem się poprawy.
 Faktycznie nadtąpiła ona. Przejechalem okolo 100 km po odbiorze bez problemu zaś dziś przy dwóch wyprzedzaniach w okolicy 40-70 kmh i dalszej równej jeździe w okolichach 80-90 nagle zaczeła się grzać.
zatrzymałem się, nie gasiłem i pod maską łapie za dolny wąż chlodnicy a on zimny. Odsiedzialem okolo 15min , odpalilem, popracowala chwile i dotykajac weza czuc ze sie juz nagrzewa i woda w nim plynie co oznaczaloby ze termostat sie otworzyl.
Wyglada to tak jakby termostat nie dostawal temperatury przez co ma problem z ponownym sie otworzeniem.
Samochod stojac w miejscu moze i 2 godziny chodzic. Wentylatory sie zalaczaja a wskazówka temp ma minimalne zmiany wartości.

Przepraszam że tak długo ale ten problem powoli przestaje dawać mi spać a pomysły się kończą.
proszę o pomysly, sygestie, cokolwiek co ślina na jezyk przyniesie a moze na cos to nakieruje.

A! dla niektórych może być to najważniejsze. Po rozbiorce rozrzadu widac było że na bank kiedyś pasek się zerwał.
Głowica zrobiona zaś dół wygląda i zachowuje sie jak zdrowy. Odpala z pierwszego kopnięcia.

Offline Camry 2.2

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 962
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #4 dnia: 15-06-2013, 16:23:29 »
Ten kto montowal zapomnial odpowietrzyc uklad ,zdaje sie miales buble powietrzna. Pierwsze dwadziescia minut winien motor chodzic na wolnych obrotach i nalezy sprawdzic czy dobrze plyn cyrkuluje. Jak sie nie grzeje no to udalo sie Tobie drugim razem.
Pzdr.Camry 2,2

Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #5 dnia: 15-06-2013, 18:19:54 »
Ja bardzo przepraszam, ale czy dałoby rade jaśniej? ;)
Rozumiem ze sugerujesz zapowietrzenie. W 2c-tl jest odpowietrznik ukladu?
Tak jak pisze. Gdy stoi i pracuje na wolnych obrotach to nie choruje tj nie grzeje sie.

Zdaża się też że delikatnie wskazówka wzrośnie na otwartym termostacie tj gdy czuje ze dolny wąż chlodnicy jest cieply. Wtedy sama wraca sobie do pionu po chwili. Nie wiem czy to normalne.
Wczoraj nawet specjalnie ją testowalem.
Pozostawilem odpalona na okolo 30 min. Przejechalem okolo 5km i przeciągnąłem Ją do 4krpm i tak pare razy. Chcac sprawdzic jeszcze czy bedzie sie grzala - prowokując. Zrobilem tak okolo 10km i wrocilem. Zostawilem ponownie uruchomiona. Wskazówka drgnela i doszla do okolo 3/4 ale zaraz wrocila w pion sama.
Sadzilem ze po takim teście z pozytywnym wynikiem problem zażegnany.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #6 dnia: 15-06-2013, 19:45:18 »
A głowica była sprawdzana na gorąco, czy na zimno ?
3VZ.pl



Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #7 dnia: 15-06-2013, 20:35:56 »
Oj tego nie wiem. Jutro sie widze z mechanikiem i sie dowiem. Co wlasciwie za roznica?
Planuje wyjac calkiem termostat i zbadac.
Boje sie jedynie ze wyjedzie termostatu zadziala i tak juz zostanie a wolałbym przyczyne znalezc.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #8 dnia: 15-06-2013, 20:39:45 »
Duża. Często dopiero na gorąco coś wychodzi.
3VZ.pl



Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #9 dnia: 15-06-2013, 21:24:16 »
Przepraszam za źle zadane pytanie.
Poważnie pytam jaka to różnica, ponieważ jeżeli jest to istotne a okaże się że na zimno była sprawdzana to zdejmę głowicę jeszcze raz.

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #10 dnia: 15-06-2013, 21:35:01 »
Marcin ci napisał post wyżej.Pisał na poważnie.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #11 dnia: 15-06-2013, 23:31:29 »
Przepraszam za źle zadane pytanie.
Poważnie pytam jaka to różnica, ponieważ jeżeli jest to istotne a okaże się że na zimno była sprawdzana to zdejmę głowicę jeszcze raz.

Nie wiem, jak mam bardziej obrazowo napisać, że na gorąco wychodzą często nieszczelności, które na zimno są niezauważalne.

Samochody po to mają termostat, żeby był na właściwym miejscu, a nie żeby jakieś niedomagania układu chłodzenia maskować wyciąganiem termostatu, co staje się później główną przyczyną pękających głowic.

Niech ten mechanik lepiej to wszystko posprawdza, pod warunkiem, że wie, co będziesz do niego mówił. Przede wszystkim drożność wszystkich kanałów w głowicy i bloku, węże i chłodnica rozumiem, że sprawne/nowe, i że chłodnica nie jest zbyt mała rozmiarem.

Sprawdź układ najpierw na obecność CO2 w płynie, a potem dopiero targaj głowicę. Dobrze będzie też sprawdzić korek, czy puszcza ciśnienie przy zadanej wartości, jak również termostat, czy otwiera przy określonej temperaturze - już kilka termostatów (w tym nowych) miałem w rękach, i otwierały kiedy popadło (nie dotyczy fabrycznie nowych termostatów z ASO, bo te zawsze są takie same).

3VZ.pl



Offline mcjk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [II gen] 2C-TL Chłodnica
« Odpowiedź #12 dnia: 16-06-2013, 15:23:41 »
Faktycznie na zimno.
Wygląda to tak jakby dostawała powietrze do układu i upychała je przed termostatem.
Zdejmujemy głowicę i test na ciepło plus test CO2.
Na ten moment już wychodzi 1,5 drugiego silnika ;)


 

Beesafe.pl