Autor Wątek: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...  (Przeczytany 6161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

levyy1986

  • Gość
Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« dnia: 08-12-2012, 09:16:58 »
Na początek kupiłem radyjko Clarion CZ100 , gra dość miło jak dla mnie - nie doświadczonego - tylko kolor podświetlenia nie pasi za bardzo. Teraz chciałbym, żeby w previi jakoś to naprawdę zaczęło grać. Zastanawiam się czy wymiana samych głośników i wrzucenie wzmacniacza da pożądany efekt? Czy może lepiej kupić jakąś skrzynię basową - i tu pytanie jeśli już to jaką i jaki wzmak? Budżet na pierwsze kroki to około 500zł. Zależy mi na w miarę ładnym brzmieniu, a nie na samym klapaniu tablicą rej.  <zalamka> Co moglibyście mi poradzić ..?

Offline Raadek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Galeria Car Cudio
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #1 dnia: 15-12-2012, 21:59:05 »
Najlepiej zamontować nowe głośniki w przygotowanych odpowiednio drzwiach,kupić 4 kanałowy wzmacniacz.Zasilić nim głośniki przednie oraz w mostku subwoofer.

levyy1986

  • Gość
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #2 dnia: 15-12-2012, 22:13:06 »
 Dzięki za odp. Jesli chodzi o przygotowanie drzwi to maty do wygłuszenia kupiłem, uszczelnianie lada dzień. Szukam głośników, wzmacniacz chciałbym zakupić od kolegi z forum taki : Axton A2180
czyli
2x120W RMS - 4ohm
2x180W RMS - 2ohm
350W RMS - 4ohm
 
 Jakiej mocy powinny być głośniki do takiego wzmaka? Jaki subwoofer do tego byłby najodpowiedniejszy?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #3 dnia: 15-12-2012, 22:38:19 »
Jeśli wzmacniacz dwu kanałowy, to musisz zdecydować co pod niego podłączyć, dwa głośniki czy sub?

levyy1986

  • Gość
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #4 dnia: 15-12-2012, 22:55:40 »
kurde, to ja jednak całkiem pojecia nie mam... myslałem, że to pociągnie mi 4 glośniki i suba..
chyba zeby ten wzmacniacz wykorzystac  do subwoofera, a dokupić drugi do głosników..ale jaki?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #5 dnia: 15-12-2012, 23:15:28 »
Ten o którym piszesz jest dwu kanałowy, spokojnie można go wrzucić na tył do napędy suba, po zmostkowaniu oczywiście.
Nie wiem jakie masz radyjko i jakie w nim mosfety? Wielkim audiofilem nie jestem, mi wystarcza sub+wzamacniacz z tyłu, przód jest zasilany tylko radiem (4x50W) i powiem szczerze, że nigdy nie rozkręcam do oporu.

Robsajson

  • Gość
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #6 dnia: 15-12-2012, 23:26:51 »
Ten o którym piszesz jest dwu kanałowy, spokojnie można go wrzucić na tył do napędy suba, po zmostkowaniu oczywiście.
Nie wiem jakie masz radyjko i jakie w nim mosfety? Wielkim audiofilem nie jestem, mi wystarcza sub+wzamacniacz z tyłu, przód jest zasilany tylko radiem (4x50W) i powiem szczerze, że nigdy nie rozkręcam do oporu.
Ja mam podobnie.Zmostkowany Blaupunkt GTA 2 460 napędza suba a cztery głośniki są zasilane Kenwoodem 4X55W i też nie podkręcam na maksa bo się lusterka przestawiają  :cheesy:

Offline Raadek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Galeria Car Cudio
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #7 dnia: 15-12-2012, 23:27:57 »
Ten wzmacniacz może użyć do napędu subwoofera.Do głośników przednich musisz coś dokupić lub zrezygnować z tego i poszukać 4 kanałowego.

Offline Bonio86

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #8 dnia: 16-12-2012, 01:40:02 »
co do wzmaka to napewno 4 kanalowy jesli chcesz miec i bassiku zdeka i w miare lepiej grajacy przod, co do subwoofera, zalezy co potrzebujesz, jesli chcesz uzupelnic pasmo troche nizszymi rejestrami to niewielki glosnik typu Intertechnik MDS08, RE Audio 8, czyli re8d4 (150rms) w zupelnosci da rade, bardzo maly fajny 20cm subwoofer, skrzynia bass reflex 15L strojona na 35Hz i gra bardzo przyjemnie, nie ma dudnienia, ani zawalania sceny bassem, dodam tylko ze w swojej klasie cenowej praktycznie nie ma konkurenta, no albo kupic rex8 bodajze tej samej firmy sub tyle ze model rex chyba ma 175rms. Z tego co wiem to teraz na rynek wyszedl Excursion SX1-8S4 niby to samo co RE audio bo im niby licencja sie skonczyla i ta druga firma jedzie na ich patentach tylko pozmieniali jakies detale ale juz 200rms wiec mocniejszy piec do napedzenia suba bylby Ci potrzebny. Do normalnego sluchania i te 150rms w zupelnosci wystarczy, chyba ze z czasem chcesz robic za objazdowa dyskoteke.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 01:48:51 wysłana przez Bonio86 »

Offline bullseye

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-debian
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #9 dnia: 13-01-2013, 11:59:44 »
Kup wzmacniacz 4 kanałowy (tutaj Ci nie podpowiem jaki bo zazwyczaj sam robię), tak 60W RMS 4Ohm na kanał,
dwa kanały przednie dajesz na drzwi (tam wsadź jak chcesz taniej Helix DB 62), a do bagażnika dajesz Mivoc XAV210HC +skrzynkę 24L strojoną na 35Hz i do niego zmostkowane dwa kanały ze wzmacniacza i będzie grało to już przyjemnie.


levyy1986

  • Gość
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #10 dnia: 18-01-2013, 12:05:35 »
Panowie, wielkie dzięki za odpowiedzi w temacie, niestety realizacja musi się przesunąć w czasie  :thumbdown: napewno do tematu wrócę ;)

Offline tomaszlysy

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #11 dnia: 21-07-2018, 01:45:36 »
Witam. Moi drodzy, potrzebuje poprosic o pomoc w odnalezieniu zwrotnic przednich glosnikow previa I. Nie moge ich zlokalizowac. Z gory dziekuje za podpowiedz.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #12 dnia: 21-07-2018, 16:06:26 »
Z tego co pamietam to nie ma zwrotnic.

Offline tomaszlysy

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Previa I - car audio - jak poprawić fabrykę...
« Odpowiedź #13 dnia: 22-07-2018, 13:44:31 »
Są w desce twitery, a glosniki basowe w drzwiach. Zamontowalem w drzwi glosniki trojdrożne i niestety nie gra zbyt ladnie.  Moze ktos podpowie jak połączyli. Wydawalo mi sie ze cos podobnego jak zwrotnice widzialem tylko nie pamietam w drzwiach czy w desce. Chcialem zamontowac nowe systemy i niestety brak pomyslu.


 

Beesafe.pl