Autor Wątek: drgania obudowy filtra powietrza  (Przeczytany 6052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline henk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
drgania obudowy filtra powietrza
« dnia: 20-12-2012, 21:49:15 »
Witam,

         podczas postoju na swiatlach zauwazylem w swoim Yarisie (1.0, 2000r.) jakies dziwne drgania od strony silnika, dosyc glosne i odczuwalne. Poczatkowo myslalem ze wentylator chodzi tak glosno. Na parkingu podnioslem maske i okazalo sie ,ze obudowa filtra powietrza wpada co jakis czas w dosyc duze drgania, po docisnieniu jej palcem przestaje drgac.
Czy ktos spotkal sie z czyms takim, czy jest to kwestia jakiegos luzu na mocowanie obudowy filtra czy cos powazniejszego?

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: 20-12-2012, 22:26:59 »
zdejmij całą obudowę, wyczyść, skręć porządnie, powinno być ok
TIIDA '09

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: 20-12-2012, 23:27:34 »
Sprawdz czy masz cale mocowanie tej obudowy, u mnie peklo prawe gorne(w sensie blizej szyby) i tak latalo jak szatan. 2 zipy i po problemie :cheesy:
Srebrna Strzała!

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: 20-12-2012, 23:45:39 »
Sprawdz czy masz cale mocowanie tej obudowy, u mnie peklo prawe gorne(w sensie blizej szyby) i tak latalo jak szatan. 2 zipy i po problemie :cheesy:

bity był! naprawa na trytki.. Basler wstydź się :thumbdown:
TIIDA '09

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #4 dnia: 21-12-2012, 00:19:49 »
Nie, oparłem się i pekło. A co to zipow to nie do konca same zipy, skleiłem to, owinalem kawalkiem gabki i scisnalem trytytkami zeby sie dobrze trzymalo, ale do tej pory ich nie zdjąlem :cheesy:
Srebrna Strzała!

Offline Piotrekckm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #5 dnia: 21-12-2012, 08:12:45 »
A może kolega ma to co dużo osób miało między innymi ja też czujnik par paliwa wpada w rezonans i skrzynka filtra powietrza się trzęsie

Offline henk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #6 dnia: 21-12-2012, 14:24:33 »
Faktycznie jest maly luz miedzy lewa sruba mocujaca obudowe filtra a sruba lecz nie da rady tego do konca dokrecic, zostaje maly luz, tak czy inaczej to nie to halasuje bo uszczelka jest z gumy i gdy probowalem energicznie ponaciskac filtr to nie halasowal. Nie wiem czy nie jest to kwestia plastikowego przewodu dopr. powietrze do silnika, jest on bodazje laczony na luzno w dwoch miejscach i byc moze te plasitiki tak glosno pracuja, spotkal sie ktos z tym?
Jak sie objawia tego czujnika paliwa? Bardzo spadaja wtedy obrowy silnika? Nie zaobserowalem u siebie duzych spadkow, czasem na jalowym biegu obroty spadna mniej wiecej o 1 kreske na tej skali czyli z ok. 900 do 800 rpm tak przypuszczam.

pozdrawiam

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #7 dnia: 21-12-2012, 14:29:55 »
U mnie w Yarku latała właśnie ta rura doprowadzająca powietrze, sposób? Zdemontowałem ją by na na jej końcach nawinąć czarnego szkota (taśmę izolacyjną) i już nic mi nie telepało :)

Offline henk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #8 dnia: 21-12-2012, 14:45:07 »
U mnie w Yarku latała właśnie ta rura doprowadzająca powietrze, sposób? Zdemontowałem ją by na na jej końcach nawinąć czarnego szkota (taśmę izolacyjną) i już nic mi nie telepało :)

hmm, dobry pomysl, w takim razie tez tak zrobie :) Dzieki za pomoc, widze ze forum dziala preznie :)

Offline henk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #9 dnia: 22-12-2012, 10:14:38 »
U mnie w Yarku latała właśnie ta rura doprowadzająca powietrze, sposób? Zdemontowałem ją by na na jej końcach nawinąć czarnego szkota (taśmę izolacyjną) i już nic mi nie telepało :)

jest duzy problem z demontazem i montazem tego?

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: drgania obudowy filtra powietrza
« Odpowiedź #10 dnia: 22-12-2012, 11:40:59 »
Nie ma żadnego problemu, tam jest połączenie wciskowe, wystarczy szarpnąć.

Też nawinąłem dawno temu tam izolatki trochę, ale generalnie to uważam, że tam cały silnik się tak trzęsie - nie chodzi tylko o obudowę filtra powietrza. Pół biedy, że poduszki silnika nie przenoszą tych drgań, bo wtedy całe auto by się tak trzęsło.


 

Beesafe.pl