Autor Wątek: Czujnik deszczu  (Przeczytany 16745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MichaliK

  • Gość
Czujnik deszczu
« dnia: 17-02-2005, 14:39:01 »
mam czujnik deszczu, ale jestem z niego cholernie niezadowolony.
Nie wlacza wycieraczek wtedy, kiedy bym tego oczekiwal, a na dodatek czasami wycieraczki przyspieszaja, jak nie ma takiej potrzeby, bo prawie w ogole nie pada.
Moje pytanie brzmi, czy jest mozliwosc wymiany manetki wycieraczek i zrobienie normalnego przerwywacza z regulacja interwałów ?
czy wszystkie Ave maja czujnik deszczu ?
ile to moze kosztowac ?

Pozdro
MichaliK

vert

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: 17-02-2005, 15:53:51 »
W nowych Avensisach po 2003 roku czujnik deszczu montowany jest w wersji sol i wyższych. W terra i luna jest "klasyczny" przełącznik prędkości wycieraczek, aczkolwiek ze względu na różne wiązki elektyczne jest niemożliwy do zastosowania w wersji sol. Jeśli masz problem z jakością pracy, to winne są najprawdopodobniej pióra wycieraczek. Miałem podobny problem i wymieniając pióra na nowe pozbyłem sięgo jak dotychczas skutecznie. Poprzednie pióra nie były zużyte (były prawie nowe jak całe auto) ale pozostawiały "smugi" na wysokości czujnika. Spróbuj wymienić na próbęgumędłuższego ramienia wycieraczki. Powodzenia

MichaliK

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: 17-02-2005, 17:21:42 »
Cytat: vert
W nowych Avensisach po 2003 roku czujnik deszczu montowany jest w wersji sol i wyższych. W terra i luna jest "klasyczny" przełącznik prędkości wycieraczek, aczkolwiek ze względu na różne wiązki elektyczne jest niemożliwy do zastosowania w wersji sol. Jeśli masz problem z jakością pracy, to winne są najprawdopodobniej pióra wycieraczek. Miałem podobny problem i wymieniając pióra na nowe pozbyłem sięgo jak dotychczas skutecznie. Poprzednie pióra nie były zużyte (były prawie nowe jak całe auto) ale pozostawiały "smugi" na wysokości czujnika. Spróbuj wymienić na próbęgumędłuższego ramienia wycieraczki. Powodzenia


dzieki za odpowiedz.
Wycieraczki jak i cale auto maja 4 miesiace. Idealnie czyszcza szybe.
nie mniej jednak denerwuje mnie to w jakich momentach czujnie je wlacza.
Czasami musze przelaczyc na normalny tryb pracy wycieraczek, zeby szybe przetrzec, bo czyjnik ich nie wlaczyl a ja juz nic nie widzialem....albo odchyl od normy w druga strone...czysciutka szyba, kilka kropelek doslownie na szybe, a ten wlacza mi wycieraczki na maxa.  :bwhatsup
w poprzednim aucie (Audi A3) moglem sobie wyregulowac interwaly od 2-10 sekund i to mi najbardziej odpowiadoloby teraz, wiec zastanawiam sie czy technicznie mozliwa jest rezygnacja z pracy czujnika deszczu w trybie przerywanym na rzecz manulanego ustawiania czasowego wlacznika wycieraczek  :?

Pozdro MichaliK

tadeo5

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: 17-02-2005, 21:37:50 »
Witam,
Od miesiąca jeżdże ave z czujnikiem deszczu i jest to mój pierwszy samochód z taką funkcją. Byłem przyzwyczajony do tego samego o czym piszesz - reg interwałów albo skokowo albo płynnie.
Byłem po włączeniu tej funkcji w czasie jazdy wścieły - podobnie jak Ty.
Zauważyłem podobne objawy- kilka kropel i wycieraczki wariują.
Ale te kilka kropel jeśli trafi na czujnik deszczu to tak siędzieje ale można sięprzyzwyczaić albo o ile dobrze pamiętam ( jutro sprawdze) to można tęautomatyke wyłączyć piescieniem na dźwigini wycieraczek.

Ja sięjuż przyzwyczaiłem i nawet sięcieszęże za mnie myślą,
Bywają takie chwile iż wyłączam tęfunkcjębo mi szkoda gumek w wycieraczkach.
Spojrz na to przez taki pryzmat
Pozdr

Adrian

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: 17-02-2005, 21:42:01 »
Cytat: MichaliK
kilka kropelek doslownie na szybe, a ten wlacza mi wycieraczki na maxa.


Bo w Anglii jak już pada (tam to norma) to na maxa  :-DD

Kruppe

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #5 dnia: 18-02-2005, 12:42:25 »
Mam trochęinny samochód (Corolla Verso) ale przypuszczam, że atomatyka wycieraczek jest ta sama. Ja nie mam wiekszych zastrzeżeń do jej pracy, ale gdyby mi nie pasowało, to wtedy przesuwam dźwignięw położenie INT i pierścieniem dopasowujęczęstotliwość.

Pamiętam, że w Polonezie był taki patent, że możńa było dokładnie ustawic interwał pstrykając w wybranym odstępie czasu odpowiedni guziczek i potem wycieraczki własnie tak pracowały.  Ale i tak wolęczujnik deszczu.

MichaliK

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #6 dnia: 18-02-2005, 14:14:03 »
Cytat: Kruppe
Mam trochęinny samochód (Corolla Verso) ale przypuszczam, że atomatyka wycieraczek jest ta sama. Ja nie mam wiekszych zastrzeżeń do jej pracy, ale gdyby mi nie pasowało, to wtedy przesuwam dźwignięw położenie INT i pierścieniem dopasowujęczęstotliwość.

Pamiętam, że w Polonezie był taki patent, że możńa było dokładnie ustawic interwał pstrykając w wybranym odstępie czasu odpowiedni guziczek i potem wycieraczki własnie tak pracowały.  le i tak wolęczujnik deszczu.


u mnie na pierscieniu od wycieraczek jest jedynie + i - co powoduje zwiekszanie badz zmniejsznie czułosci czujnika, ale nie zauwazylem roznicy w jego dzialaniu  :x

ZACHARY

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #7 dnia: 18-02-2005, 15:38:01 »
Cytat: MichaliK
u mnie na pierscieniu od wycieraczek jest jedynie + i - co powoduje zwiekszanie badz zmniejsznie czułosci czujnika, ale nie zauwazylem roznicy w jego dzialaniu  :x


A byłeś z tym w ASO? W moim aucie po regulacji na + lub - widać wyraźną różnicęw czułości czujnika. Myślę, że masz jakąś usterkętego systemu.

Crockett

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #8 dnia: 21-02-2005, 22:40:42 »
No wlasnie - ja tez slyszalem i czytalem na temat 'ahów' i 'ohów' jak to w Ave czujnik super dziala. Po prostu nie pamietam, zeby ktokolwiek narzekal, bo podobno akurat do tego elementu przywiazano duza wage podczas projektowania auta (chodzilo oczywiscie o to, zeby automatyka byla przyjazna i funkcjonalna).
Na 99% trzeba wyregulowac i bedzie OK  :wink:

Zombie

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #9 dnia: 12-03-2005, 00:11:16 »
Mi też źle działa. Potrafi minutępuszczać wycieraczki po spryskaniu szyby, albo przy bardzo delikatnym deszczu jak stojępod światłami wywyjać piórkami z prędkością II, Kosmiczną  :-DD
Muszęto zgłosić, niedługo przegląd to może coś zrobią. Najlepiej niech mi to odłączą i zrobią po staremu, lubięmieć władzęnad mechanizmami  :aclap

Crockett

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #10 dnia: 13-03-2005, 13:31:27 »
Po staremu ? Czyli niby jak ?
Od Sol-a w gore jest automatyka wiec co chcesz z tym zrobic ?

Zombie

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #11 dnia: 13-03-2005, 15:07:26 »
Może mi założą manual?  :aclap

enzo

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #12 dnia: 19-03-2005, 16:17:12 »
U mnie też wariowały, ale zmieniłem krótsze ramie wycieraczek (nie tak jak pisze vert dłuższe) bo to ono przemiata czujnik i jakby pomogło, tzn wariacje ustały i wygląda na to że jest już dobrze.

vert

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #13 dnia: 19-03-2005, 19:08:45 »
Zwracam honor, "enzo" ma rację, krótkie ramięprzemiata przez czujnik i to właśnie prawe należy wymienić, gdyż często pozostawia prawie niewidoczne smugi powodując wariowanie czujnika wycieraczek. Smugi te zachowują sięjak pryzmat świetlny, dając fałszywe sygnały do czujnika.

bbiek007

  • Gość
Odp: Czujnik deszczu
« Odpowiedź #14 dnia: 14-05-2007, 23:56:20 »
witajcie !
Z automatem wycieraczek jest dokładnie tak jak napisał Michalik. Zaczyna padać a one załapują z refleksem emerytowanego szachisty. Przestaje padać, albo kropla tu, kropla tam a one chodzą jak żyd po pustym sklepie. Niestety tak mają. Też się wkurzałem, dopóki ...
No właśnie dopóki się nie zorientowałem, że czujniki deszczu w aucie każdej marki  są dalekie od tego czego oczekujemy.
Sam czujnik rozpoznający deszcz jest prosty jak budowa cepa. Brak mu inteligencji. Ale i tak jest z nim lepiej jak z niejednym posłem.
pozdrawiam
bbiek007

Nie wygrzebuj watku z przed 2 lat tylko po to zeby napisac ze tez tak masz

Eddie
« Ostatnia zmiana: 17-05-2007, 15:19:53 wysłana przez eddie »


 

Beesafe.pl