Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Rejestrator video a zasilanie  (Przeczytany 12875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Rejestrator video a zasilanie
« dnia: 27-12-2012, 17:05:55 »
Noszę się z zamiarem zakupu takiego ustrojstwa:
http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-358.htm
Podoba mi się, że może również nagrywać ruch jak nas nie ma w aucie, a także - czego nikomu nie życzę - ewentualną siłę i kierunek uderzenia (odpukać!).
Chciałbym to przynajmniej częściowo zamontować nad/za lusterkiem wstecznym (żeby kierowcy nie przeszkadzało w widoczności), ale perspektywa ciągnięcia kabla od zapalniczki mi się nie podoba.
Czy można podciągnąć zasilanie 12V z lampki oświetlenia, jak się to wyjmuje i czy w ogóle jest taka możliwość, czy jest to np. też na CANie i to wykluczone?

Offline mgenek

• Moderator
Odp: Rejestrator video a zasilanie
« Odpowiedź #1 dnia: 27-12-2012, 17:20:27 »
Czy można podciągnąć zasilanie 12V z lampki oświetlenia, jak się to wyjmuje i czy w ogóle jest taka możliwość, czy jest to np. też na CANie i to wykluczone?

Już pomagam ;)
http://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7B737347BD-3665-A964-3419-1989C6533665%7D/Verso_Homelink_LHD_PZ481_00290_AIM_001_587_0.pdf

Instrukcja montażu homelinka*, ale w pierwszych krokach jest demontaż światełka. Podciągnąłbym przewód z zapalniczki mimo, że wątpię żeby to było na CANie.

Takim rejestratorem tez się interesuję, także będę śledził postępy.

*ciekawostka jest taka, że homelinka nie będzie w akcesoriach to Verso po lifcie. :( ??
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 27-12-2012, 18:22:43 »
A czemu z zapalniczki? Jak to qrna pociągnąć niewidocznie... nie da się :(

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 27-12-2012, 18:38:53 »
Bo zapalniczka to osobny obwód z dużym bezpiecznikiem. Poza tym, ciągniesz od zapalniczki do przodu, w prawo i za schowkiem, potem słupkiem i już jesteś niemal na miejscu. Od słupka do lampki to wystarczy schować za podsufitką.
No, chyba że zamierzałeś podłączyć bezpośrednio. Wtedy wystarczy z metr czerwonego kabla ;)
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 27-12-2012, 19:02:55 »
A "do przodu" znaczy, że od przodu wtykam bezpośrednio do zapalniczki? Bo wolałbym "od tyłu" - cokolwiek to znaczy - gniazda. :cheesy:
W sensie, żeby niewidocznie było.
A że "nie z lampki" - bo...? Nie da się czy coś tam?
Nie wiem ile to prądu ciągnie, ale nie sądzę, żeby jakoś specjalnie dużo...

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: 27-12-2012, 20:24:34 »
Nieno, miałem na myśli wpięcie się do instalacji zapalniczki, pod spodem. Bardzo łatwo się tam dostać.

Trzeba by było zdjąć tą obudowę gdzie jest ręczny, górną osłonę biegów (tam gdzie lewarek biegów) i wyjąć schowek. I już.
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 27-12-2012, 20:31:25 »
No tak :)
Ale nie prościej u góry? Mniej elementów do demontażu, mniej kabla itd.
Chyba, że u góry nie można... jest tam 12V w ogóle gdzieś na wtyczce? Wiem..., jak nie sprawdzę, to się nie dowiem. :cheesy:
Za manuala dzięki, zawsze lepiej wiedzieć, gdzie się znajduje to coś, co trzeba wyrwać. :) A ciężko to wychodzi...?

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: 27-12-2012, 20:37:55 »
No tak :)
Ale nie prościej u góry? Mniej elementów do demontażu, mniej kabla itd.
Chyba, że u góry nie można... jest tam 12V w ogóle gdzieś na wtyczce? Wiem..., jak nie sprawdzę, to się nie dowiem. :cheesy:
Za manuala dzięki, zawsze lepiej wiedzieć, gdzie się znajduje to coś, co trzeba wyrwać. :) A ciężko to wychodzi...?

12V jest skoro światełko jest. Kwestia obciążenia - czy mało to nie chcę oceniać. Ładowarka telefonu miewa 1-2A..., może IMO głupieć moduł oświetlenia wnętrza (przygasanie, rozświetlanie i takie tam.)
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #8 dnia: 27-12-2012, 20:57:01 »
A to ja wiem, że jest 12V :cheesy:
Problem w tym w jaki sposób tym steruje i czy CAN tym steruje - bo stawiam, że tak.
A jak CAN, to ze stałym włączeniem może być problem, sam już nie wiem.... :(

Offline maro22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 28-12-2012, 08:46:43 »
Mam stary rejestrator z allegro jest kiepski bo rozdzielczość kamery tylko VGA i z wyświetlaczem pobiera 0,35A (w trybie nocnym czyli z kilkoma diodami IR jako podświetlanie) a bez 0,08A czyli 80mA. Ten Mio nie będzie pobierał więcej natomiast warto przy zakupie samego rejestratora zwrócić uwagę na to jaką maksymalnie kartę przyjmuje. Mój staruszek nie połknie większej niż 2GB a to niecałe 4 godziny zapisu. U mnie na zapalniczce (rozgałęziaczu) wisi antyradar i nawigacja na zmianę z rejestratorem. Masakra jest z kablami a poza tym antyradar bym wolał dyskretniej podłączyć więc śledzę Wasze poczynania z ukrywaniem dodatkowego okablowania.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #10 dnia: 28-12-2012, 10:43:13 »
Rozeznałem sprawę.
Urządzenie akceptuje karty do 32 GB włącznie.
W czasie nagrywania jest włączony ekran (nie wiem czy to dobrze czy źle, czy inne też tak mają - ja bym wolał mieć możliwość wyłączania).
Może zacząć nagrywania albo po włączeniu zasilania albo po wykryciu ruchu - możliwość konfiguracji.
NIE NADPISUJE PLIKÓW! Jak dla mnie to niedoróbka. Ale za to pliki w pełnej rozdzielczości fullHD zajmują stosunkowo mało: ok. 20 minut jazdy to ledwie 4 GB. Dużo i mało... :embarassed:
To nie napisywanie trochę mnie zaskoczyło... taki fajny (przynajmniej tak się zapowiada) produkt, a tu taka... d.pa. :-o Lipa z tym nadpisywaniem (jego brakiem): jadąc na urlop np. co tankowanie musimy się bawić w kasowanie plików! A jak nie skasujemy to... to tak jakbyśmy nie mieli urządzenia, bo nic nie nagra!  :czerwona:
« Ostatnia zmiana: 28-12-2012, 10:55:10 wysłana przez sanchopan »

Offline eddie

• Toyot Spamer
  • unique sociopath
« Odpowiedź #11 dnia: 28-12-2012, 11:08:40 »
Patent z wykrywaniem ruchu w czasie jazdy słabo się sprawdza moim zdaniem. Po pierwsze, zajmuje chwilę zanim urządzenie się włączy, po drugie, jak stoisz na światłach też ktoś może w Ciebie wjechać, a później twierdzić że było na odwrót ;)
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #12 dnia: 28-12-2012, 11:11:52 »
Patent z wykrywaniem ruchu w czasie jazdy słabo się sprawdza moim zdaniem. Po pierwsze, zajmuje chwilę zanim urządzenie się włączy, po drugie, jak stoisz na światłach też ktoś może w Ciebie wjechać, a później twierdzić że było na odwrót ;)

Nie wiem, nie przeczę. To bym jakoś przebolał, bo i tak trzeba podłączyć zasilanie, to bym ustawił włączanie po włączeniu zasilania. Czujnik ruchu ma inne fajne zastosowanie: możesz nagrać gostków kręcących się przy aucie podczas nieobecności.
Ale to nie nadpisywanie to normalnie jakieś jaja są, niedoróbka, takie to typowo... nie wiem: polskie? Zrobić super produkt, a jedną cechą strzelić sobie samemu w kolano!

Offline eddie

• Toyot Spamer
  • unique sociopath
« Odpowiedź #13 dnia: 28-12-2012, 11:29:27 »
Fakt, to jest bez sensu. Nawet najtańsze z allegro nadpisują.
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline maro22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 28-12-2012, 11:30:36 »
NIE NADPISUJE PLIKÓW!
W opisie tego sprzętu na stronie producenta jest takie zdanie: "MiVue zapisze nagranie ze zdarzenia i zabezpieczy je przed skasowaniem / nadpisaniem."
Więc głowy bym nie dał jak to jest z tym nadpisywaniem. Z tego samego opisu dowiemy się też że rejestrator nie posiada kolorowego wyświetlacza... i dalej, że maksymalna rozdzielczość to Full Hd przy matrycy 5Mpix... Czyli, że kilka nieścisłości w tym opisie jest a brak nadpisywania dyskwalifikuje praktycznie tego typu sprzęt i dla tego nie chce mi się w to wierzyć. W moim starociu w instrukcji nic nie pisze o "nadpisywaniu" a nadpisuje. Może producent uznał, że taka funkcja jest oczywista ? Pozostaje chyba własnoręcznie sprawdzić  :-)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 28-12-2012, 11:30:36 »