Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Rejestrator video a zasilanie  (Przeczytany 12488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carinka1.6

• Toyot Chodzacy
Odp: Rejestrator video a zasilanie
« Odpowiedź #15 dnia: 28-12-2012, 12:25:21 »
producent podaje że urządzenie posiada czujnik wstrząsów który rejestruje z której strony dostaliśmy strzał i "Gdy Czujnik wstrząsów wykryje nagłą zmianę ruchu, MiVue zapisze nagranie ze zdarzenia i zabezpieczy je przed skasowaniem / nadpisaniem."... imho nie oznacza to wcale że nie nadpisuje plików tylko nie pozwala nadpisać tych które urządzenie uznało jako np. wypadek ;)

btw. ciekawe jak to się będzie sprawdzać na polskich drogach... ;)
Carina1.6 LB z kolektorem 4-2-1 ... ??
Starlet Power

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #16 dnia: 28-12-2012, 12:30:00 »
Ja już dotarlem do instrukcji obsługi, która mówi, że urządzenie NAPISUJE pliki. Ale MIO Polska twardo twierdzi, że NIE nadpisuje, bo SPRAWDZALI OSOBIŚCIE - i że jest komunikat, że "skasuj pliki, pamięć pełna".
Qrna... A to Polska właśnie... :|
Jeden taki d.pek rzucił mi nawet słuchawką, bo mu powiedziałem, żeby farmazonów nie wygadywał, jak powiedział, że "w jednym kraju nadpisuje, a na Polskę ma inny soft i NIE nadpisuje". Normalnie zgroza! :wallbash:

Offline maro22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 28-12-2012, 13:07:47 »
Mają ten sprzęt w "Galerii Krakowskiej" na stoisku "Sferis" więc jeśli ktoś będzie w okolicy trzeba zabrać jakąś małą kartę pamięci i przetestować. Sprzęt jest fajny ale za drogi żeby w ciemno kupować bo bez nadpisywania to go nie chcę nawet za darmo.

Offline Carinka1.6

• Toyot Chodzacy
Carina1.6 LB z kolektorem 4-2-1 ... ??
Starlet Power

Offline maro22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 28-12-2012, 14:37:59 »
A producent uparcie twierdzi, że nie nadpisuje. Dostałem też odpowiedzi od trzech sprzedawców z allegro no i 2 twierdzi, że nie nadpisuje a jeden nie jest pewien ale wie co na ten temat twierdzi producent (że niby nie nadpisuje)  :laugh: Jest super.
Tak czy inaczej dzięki sanchopan za namiar na fajny sprzęt.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2012, 14:40:19 wysłana przez maro22 »

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #20 dnia: 28-12-2012, 15:02:20 »
Ja jednak wyczytałem, że nie nadpisuje plików które są zabezpieczone przez G-Shock Sensor który jest w urządzeniu. Inne pliki normalnie się nadpisują.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #21 dnia: 28-12-2012, 15:39:16 »
No tak, ale nie chodzi rzecz jasna o pliki ze zdarzeniami, bo tutaj fajnie, że nie nadpisuje.
Chodzi o zwykłe pliki - serwis uparcie twierdzi, że NIE nadpisuje na 100%, bo próbowali i się nie dało. Jaja normalnie...

aurisek

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 28-12-2012, 18:10:15 »
Mam stary rejestrator z allegro jest kiepski bo rozdzielczość kamery tylko VGA i z wyświetlaczem pobiera 0,35A (w trybie nocnym czyli z kilkoma diodami IR jako podświetlanie) a bez 0,08A czyli 80mA. Ten Mio nie będzie pobierał więcej natomiast warto przy zakupie samego rejestratora zwrócić uwagę na to jaką maksymalnie kartę przyjmuje. Mój staruszek nie połknie większej niż 2GB a to niecałe 4 godziny zapisu. U mnie na zapalniczce (rozgałęziaczu) wisi antyradar i nawigacja na zmianę z rejestratorem. Masakra jest z kablami a poza tym antyradar bym wolał dyskretniej podłączyć więc śledzę Wasze poczynania z ukrywaniem dodatkowego okablowania.

offtop, ja mam antyradar zamontowany na wysokości lusterka wstecznego, na przyssawki na samej krawędzi szyby gdzie jest taki gładki czarny pasek. kabel mam poprowadzony pod podsufitką, dalej wciśnięte między szybę a plastiki, tak leciutko, ale go nie widać i potem do schowka i ze schowka wychodzi kabel do zapalniczki, takze ogolnie kabel jest widoczny tylko na lini schowek - zapalniczka - POLECAM

btw jaki masz antyradar (ja mam conqueror x323, znany w polsce jako noxo zr 110ex) - wykrywa wszystko co do tej pory spotkalem na drodze (chociaż laser w pozysji takiej ze i tak mogą namierzyć, nie wiem jak z autami ITD - reszta super - POLECAM)

Offline maro22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 02-01-2013, 14:24:16 »
btw jaki masz antyradar
Mam starego Unidena co jeszcze nie widzi laserów  :-( . Mam zamiar kupić coś innego i mam nadzieję, że uda się to podłączyć razem z rejestratorem koło lusterka i zasilić z oświetlenia wnętrza nad lusterkiem. Zastanawiam sę tylko czy nie poczekać do końca gwarancji z tymi kombinacjami rejestratorowo-antyradarowymi.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #24 dnia: 02-01-2013, 14:27:13 »
Zastanawiam sę tylko czy nie poczekać do końca gwarancji z tymi kombinacjami rejestratorowo-antyradarowymi.

Jakby tak podchodzić to nie miałbym wielu, wielu rzeczy, w tym ostatnich dziennych również - montuj! Co ma gwarancja do rzeczy: de facto nic! :)

Offline TeRmiT

• Toyot Chodzacy
    • Do it yourself :)
« Odpowiedź #25 dnia: 02-01-2013, 15:29:26 »
serwis uparcie twierdzi, że NIE nadpisuje na 100%, bo próbowali i się nie dało. Jaja normalnie...
Może faktycznie nie nadpisuje jeśli robili test na naszych pięknych miejskich dziurawych drogach, przez co G-Shock Sensor rejestrował wszystko jako zdarzenie potencjalnie niebezpieczne  <diabel>

Offline mgenek

• Moderator
« Odpowiedź #26 dnia: 02-01-2013, 15:37:17 »
Akurat Toyota bardzo rozsądnie podchodzi do gwarancji. O ile przy montażu czegoś nie popsujesz i tego popsutego nie będziesz reklamował to wszystko będzie ok.
Tak stoi w regulaminie gwarancji i tak samo mówi serwis.

* wytaptane tapatalkiem.

pzdr.
Michał

aurisek

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 02-01-2013, 22:23:58 »
btw jaki masz antyradar
Mam starego Unidena co jeszcze nie widzi laserów  :-( . Mam zamiar kupić coś innego i mam nadzieję, że uda się to podłączyć razem z rejestratorem koło lusterka i zasilić z oświetlenia wnętrza nad lusterkiem. Zastanawiam sę tylko czy nie poczekać do końca gwarancji z tymi kombinacjami rejestratorowo-antyradarowymi.

polecam tego co mam, wykrywa na prawde wszystko, wprawdzie ma tez w wersji najbardziej czułej pewną liczbę fałszywych alarmów, ale jednak wszystkie czynne fotoradary łapie zazwyczaj 100-200m wcześniej niz tabliczka z napisem kontrola predkosci, ostatnio też mnie uchronił przed ręczną iskrą!

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #28 dnia: 02-01-2013, 23:19:56 »
A tak swoją drogą to tak sobie myślę - odnośnie wzięcia zasilania z górnej konsoli otwierania dachu i lampek wnętrza, że...
...będzie chyba problem.
Bo wygląda - tak namacalnie - że wszystkie jest sterowane kompem. I pewnie 12V nie będzie na sztywno, pozostanie np. likwidacja 1 lampki i "załączanie" jej (czyli zasilania), z niewiadomym skutkiem, a na pewno za każdym razem pstrykać...
Czyli chyba pomysł Kolegów odnośnie zapalniczki będzie jedynym słusznym...
A myślałem, że będzie prosto... - a tutaj co najmniej słupek i podsufitkę trzeba będzie demontować, ech... :-o

aurisek

• Gość

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 02-01-2013, 23:34:22 »