Autor Wątek: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)  (Przeczytany 3700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« dnia: 30-12-2012, 18:08:10 »
Nadeszła pora wymiany oleum, w skrzyni automatixa(Jak mawia mój ulubiony moderator) .Filtr z Samko podobno spełnia wymagania,a uszczelka już nie.Natknąłem się na taką opinię w jakimś poście.Chciałbym to zweryfikować za waszą pomocą.Panowie,użytkuje "Któś" takową uszczelkę? Uszczelka w mojej skrzyni cieknie,lekko, ale cieknie,często,gęsto, z tej przyczyny sprawdzać muszę stan.W Samko mogę nabyć komplet,lecz jeśli uszczelka naprawdę jest tandetna,to lepiej pofatygować się 80 km do ASO,zamówić i za dwa dni ponownie pofatygować się do Aso po odbiór.(I tu uszczelka robi się z taniej, ciut droga(Bardziej czas niż paliwo) <diabel>) Czekam na opinię panów. <kawusia>

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #1 dnia: 30-12-2012, 18:10:15 »
A telefonicznie to nie da się zamówić w ASO?  :-P

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #2 dnia: 30-12-2012, 18:22:32 »
ASO Elbląg. Bardzo upierdliwy gość,trzeba osobiście, bo jak twierdzi ów ekspedient/sprzedawca:"Telefonicznie to panie potem nie odbierają towaru" :wallbash:

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #3 dnia: 30-12-2012, 19:36:59 »
To Ci zamówię u mnie i wyślę pocztą, na pewno będzie taniej, niż jechać dwa razy.

ASOwe nie ciekną, ale te z Samko też nie są jakieś mega badziewne. Po prostu jak zamienniki - raz lepsze, raz gorsze, zależy na jaką partię się trafi.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2013, 11:09:59 wysłana przez marcinm »
3VZ.pl



Offline ymp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klub Subaru Polska
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #4 dnia: 30-12-2012, 19:58:31 »
Użytkowałem takową z Samko i filtr też. Filtr faktycznie jest ok, uszczelka pociła się już po pół roku. Od tamtego czasu filtr Samko, uszczelka ASO i nie ma problemów.

Offline michalck81

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #5 dnia: 30-12-2012, 20:05:50 »
Ja również odradzam uszczelkę z Samko (zaczęło się pocić bardzo szybko), wniosek jak powyżej - ASO.

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2056
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #6 dnia: 07-01-2013, 16:58:15 »
Chłopaki muszę się z wami podzielić treścią tej rozmowy.Zadzwoniłem do gości prowadzących duży zakład mechaniczny w sprawie wymiany oleju w skrzyni. Treść rozmowy miej więcej taka: Dzień dobry.Chciałbym wymienić olej w skrzyni automatycznej. Olej mój, uszczelka i filtr również.Jaka była by cena usługi? Padły fachowe pytania o markę auta,rocznik,symbol skrzyni. Chwila ciszy i usłyszałem:"No,panie nie wiem,mogą być komplikacje z dojściem,śruby zapieczone" Tłumaczę że komplikacji żadnych niema,wymiana jest prosta jak konstrukcja cepa.W odpowiedzi słyszę:"Panie,a nie może pan sam tego zrobić" :laugh:  :laugh:  :laugh: K..wa,zrobił bym ale nie mam kanału."A to szkoda" odrzekł pan mechanik. Dalszą dyskusję uznałem za bezcelową. Kraj,a może tylko mechanicy, schodzą na psy,sam nie wiem.

Robsajson

  • Gość
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #7 dnia: 07-01-2013, 17:00:04 »
Zapieczona śruba w obudowie aluminiowej?
Pierwsze słyszę  <zalamka>

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #8 dnia: 07-01-2013, 17:10:59 »
Rób, przecież amelinum też koroduje i utlenia sie. Czasem potrafi dac po zadzie.

Robsajson

  • Gość
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #9 dnia: 07-01-2013, 17:18:07 »
Rób, przecież amelinum też koroduje i utlenia sie. Czasem potrafi dac po zadzie.
Wiem o tym ale wkręcona śruba jest twardsza i stalowa więc syf się ładnie przełamuję na gwincie.
Fakt, że można gwint rozsypać na ale bez przesady.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Uszczelka miski skrzyni biegów(Made in Samko)
« Odpowiedź #10 dnia: 07-01-2013, 19:36:37 »
Marku, bez kanału też zrobisz, filozofii nie ma.

Klucz imbusowy 10mm (najlepiej nasadka z takim na 1/2 cala ), do korka spustowego miski.
Zwykły imbus 10mm do korka spustowego dyfra (nasadka jest za długa i się nie mieści),  do tego kopytkowa 17 do korka przelewowego dyfra i nasadkowa 10 na 1/4 cala z przedłużką co najmniej 100mm do śrubek od miski.  Wskazany byłby również dynamometr na 1/4, bo miskę się kręci chyba z 5Nm, a filtr 7Nm.

Roboty ze statyczną wymianą jest na pół godziny, do godziny, w zależności od tego, ile Ci schodzi na jedno piwo, jak również od tego, czy poprzednik odkręcał korki przecinakiem, czy kluczem  :grin:
3VZ.pl




 

Beesafe.pl