Autor Wątek: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i  (Przeczytany 24600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bob

  • Gość
Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« dnia: 17-02-2005, 22:22:25 »
:?  Witam. Od 3,5 roku jeżdze avensis 1,8vvti i szczerze mówiąc do dzisiaj nie miałem żadnych problemów z autkiem. Przeglądy, wymiany terminowo i było ok.  Dzisiaj tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić poziom oleju w silniku.
DRAMAT
Stan oleju min. a wymiana była 8 tyśkm. temu. Samochód stoi w garażu to wycieki chyba bym zauważył. Jjest raczej eksploatowane normalnie,a ma przebieg prawie 54tyś. Od nowości w silniku jest castrol syntetic.  Do tej pory(ponad 3 lata) nigdy nie sprawdzałem poziomu oleju, myslałem , że jest ok bo kontrolki gasną a silnik zachowuje sie normalnie. Teraz dolałem prawie 0,9l oleju i mam chyba problem.
Może coś podpowiecie co mogło sie stać? :cry:
pzdr Bob

ZACHARY

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #1 dnia: 17-02-2005, 22:39:04 »
Pewnie nic sięnie stało. 0,9 litra po 8k kilometrów to nie tragedia. Poczytaj więcej tutaj .

dakonat

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #2 dnia: 18-02-2005, 07:20:04 »
sprawdzałeś po wymianie jaki był stan?

serwisSJ

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #3 dnia: 18-02-2005, 08:18:13 »
Cytat: bob
Od nowości w silniku jest castrol syntetic.

Pewno dlatego masz juz po silniku, sprawdz ile masz nagaru i mazi np. pod korkiem oleju to bedziesz wiedział o co chodzi.

ZACHARY

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #4 dnia: 18-02-2005, 08:49:58 »
Cytat: bob
Teraz dolałem prawie 0,9l oleju i mam chyba problem.

Czy pomijając niewielki ubytek oleju zaobserwowałeś jakieś inne niepokojące objawy w pracy silnika?
Traci moc?
Więcej pali?
Kopci z rury wydechowej a dym ma niebieskawy odcień?
Chyba nie, bo sam napisałeś, że silnik zachowuje sięnormalnie.

serwisSJ ja wiem, że na temat mechaniki masz wiedzę, której pewnie ja nigdy nie zdobędę, ale nie strasz ludzi. Przyznasz chyba, że ubytek 0,9 litra po przebiegu 8000 kilometrów to nie jest jakaś katastrofa. Pewnie, że lepiej byłoby gdyby od wymiany do wymiany poziom oleju sięnie zmieniał ale kolega bob napisał, że pierwszy raz sprawdził poziom oleju, więc jak słusznie zauważył dakonat nie ma punktu odniesienia a co za tym idzie nie ma pewności, z jaki stanem samochód opuścił serwis. Na własnej skórze przekonałem się, że jest możliwe zalanie silnika w niewystarczającym stopniu. Kiedyś po dwóch może trzech dniach od okresowego przeglądu(w ASO Ford) sprawdziłem poziom oleju i okazało się, że jak do nich wróciłem z mini awanturą to do stanu max wlano jeszcze ponad litr oleju.

Tomasz Runka

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #5 dnia: 18-02-2005, 11:23:52 »
...kolega mial podobny problem w 1.4 vvti w corolce, byla juz po gwarancji (miala niecale 4 lata) i wymienili mu w serwisie pierscienie w ramach gwarancji... nie zaplacil za to ani grosza.... po wymianie pierscieni wszystko ok

bob

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #6 dnia: 18-02-2005, 19:46:23 »
Dzięki za słowa pocieszenia, no może nie wszystkie.
Faktem jest, że nie sprawdzałem stanu oleju po wymianie ( normalnie wierzę, że robią dobrze to co muszą i za co im sie płaci).
Silnik zachowuje sie całkiem nomalnie, nie stwierdziłem żadnej różnicy między stanem obecnym a tym poprzednim. Przyspieszenie, prędkośc itp b.z. Równiez "objawów" dymnych nie stwierdzam. Tylko wydaje mi siętroche dziwna taka sytuacja, że silnik juz "bieże" olej, no przeciez jest to młode auto. :chmmm

Adrian

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #7 dnia: 19-02-2005, 11:12:45 »
Nie nerwowo! Nie ma sięco narazie podniecać.
Jak uzupełniłeś olej to poczekaj następne pare k km, sprawdź ponownie i będziesz wiedział na czym stoisz. Jak sięsytuacja powtórzy :asmiliecry  to dopiero będzie powód do rwania włosów z głowy. A na razie bądź dobrej myśli. :wink:

Adrian

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #8 dnia: 19-02-2005, 11:17:29 »
Cytat: bob
silnik juz "bieże" olej, no przeciez jest to młode auto.


Silnik ZAWSZE bierze olej, mniej (niezauważalnie) lub więcej, ale zawsze.
 :athunbsup

M7

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #9 dnia: 21-02-2005, 12:23:35 »
ja bym sie tym nie przejmowal,moja avensis (d4D) ma ok.103 tys. przejechane, wymienilem olej i filtry przy 95 tys. a ze jezdze duzo (autostradami)to do 8 tys nic nie bral (szybkosc do 140) raz zrobilem trase gdzie lecialem 160  przez dluzszy czas i po tej jezdzie juz musialem dolac oleju. Ale mam corolke w ktorej tak samo po dluzszych trasach przy wiekszych szybkosciach musialem dolewac oleju.Z moich obserwacji wynika ze po dlugiej i szybkiej jezdzie trzeba dolewac oleju jak jezdze w miescie lub mniejsze trasy to oleju nie ubywa.

bob

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #10 dnia: 22-02-2005, 17:56:41 »
Faktem jest, że po dłuzszej, ostrej jeżdzie oleju ubywa trochęszybciej. Od momentu odlewki przejechałem ok.1000km, wtedy na "bagnecie" stan ok.4/5 obecnie 2/3, czyli wypił ok 150ml. Czy to można uznac za normę? :chmmm

Mikdzik

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #11 dnia: 23-02-2005, 22:14:17 »
Bob a nie zdarza sięTobie długie rozgrzewanie zimnego samochodu przed wyjazdem? Ponoć wtedy w silnikach benzynowych olej przedostaje siędo paliwa - opinia pracownika ASO. Ja nie doznałem tego na własnej skórze, ale ostatnio mój ojciec w Mazdzie z benzynowym silnikem też zauważył wcześniej niestotykane ubytki - a ostatnio często rozgrzewał dłużej samochód-też szukamy przyczyny. Ma podobne ubytki jak Ty.

bob

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #12 dnia: 24-02-2005, 19:38:58 »
Cytat: Mikdzik
Bob a nie zdarza sięTobie długie rozgrzewanie zimnego samochodu przed wyjazdem? Ponoć wtedy w silnikach benzynowych olej przedostaje siędo paliwa - opinia pracownika ASO. Ja nie doznałem tego na własnej skórze, ale ostatnio mój ojciec w Mazdzie z benzynowym silnikem też zauważył wcześniej niestotykane ubytki - a ostatnio często rozgrzewał dłużej samochód-też szukamy przyczyny. Ma podobne ubytki jak Ty.

Nie, nie stosuje takiej metody grzania silnika. Auto jest garażowane więc nie mam takiej potrzeby. :chmmm

serwisSJ

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #13 dnia: 01-03-2005, 10:40:19 »
Cytat: Mikdzik
Ponoć wtedy w silnikach benzynowych olej przedostaje siędo paliwa - opinia pracownika ASO.


Ja bym temu panu proponował szybką wizytęu psychiatry, z cała odpowiedzialnością swoich słów.

p_flori

  • Gość
Odp: Znikający olej w silniku 1,8 vvt-i
« Odpowiedź #14 dnia: 06-03-2005, 00:18:52 »
zakładam, że 150 ml (różnica miedzy 2/3 a 3/4 stanu) badana była w twoim garażu (auto stało równo) - jeśli nie pomiar jest niewiarygodny - wystarczy niewielki przechył a na bagnecie nie do poznania sa takie różnice. Zauważyłem też jedna prawidłowość, której do końca nie rozumiem, jeśli trzymam stan poniżej połowy wart max ubytki są znamiennie mniejsze, niż gdy ten stan jest np. 3/4. Dodam jeszcze, że mój silnik żre oleju ok 2 l/10 kkm, a wycieków nie widać.
Może nie jest dobrym sposobem lanie do maxa, lub 3/4 stanu, może lepiej trzymać stan poniżej połowy? Sprawdzałem te prawidłowość dwukrotnie i choć nie wiem dlaczego trzymam niższy poziom oleju, bo mniej go ucieka.
Pozdrawiam


 

Beesafe.pl