Autor Wątek: Check engine yaris 1.5  (Przeczytany 9985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dorian

  • Gość
Check engine yaris 1.5
« dnia: 08-01-2013, 12:00:37 »
Witam. ostatnio zapalil mi sie check. Bylem sprawdzic i wyskoczyl blad katalizatora. Skasowano mi blad, ale na 2 dzien znowu sie zapalil. Mozna z tym jezdzic? Bedzie to wplywac jakos na osiagi auta i zachowanie?

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #1 dnia: 08-01-2013, 12:02:44 »
p0420?
można jeździć
nie będzie miało

możesz sobie założyć tuleję na 2gą sondę za katem żeby odsunąć ją i skasować błąd
« Ostatnia zmiana: 08-01-2013, 12:06:25 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01-2013, 12:08:22 »
Bylem sprawdzic i wyskoczyl blad katalizatora



jeśli masz małą wydajność kata P0420 to albo wymienić kata albo wyciąć i wstawić emulację sondy wtedy zapomnisz o checku

jeśli kat ci się wypali i pokruszy to zapitoli wydech, a to już raczej niemiła perspektywa

ale najpierw sprawdź wydajność katalizatora na stacji diagnostycznej zanim coś z nim zrobisz bo przyczyną tego błędu może być także padnięta 2 sonda

jasne, że można jeździć z palącym checkiem, można też jeździć bez licznika... w zasadzie to powinna być możliwość rezygnacji z kontrolki checka przy odbiorze auta z salonu...  ehh ręce opadają...

« Ostatnia zmiana: 08-01-2013, 12:26:38 wysłana przez Kryspin »
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #3 dnia: 09-01-2013, 02:35:27 »
co opadają? pytał czy będzie można to napisałem, że będzie można
może chciał lawetę zamawiać, skąd wiesz

ten błąd potrafi wywalić jak kat jest jeszcze nienajgorszy
TIIDA '09

Offline sadam

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1331
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #4 dnia: 09-01-2013, 10:24:04 »
ja jeździłem ponad pół roku z błedem kata i twardo bede sie upierał, że auto paliło mi ciut wiecej i inaczej pracowało.
moim zdaniem troche go podlewa.
emulator za 40zł załatwi sprawe

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #5 dnia: 09-01-2013, 11:24:25 »
co opadają? pytał czy będzie można to napisałem, że będzie można
może chciał lawetę zamawiać, skąd wiesz

ten błąd potrafi wywalić jak kat jest jeszcze nienajgorszy

opadają bo wielu ludzi ma podejście że świecący check to nic strasznego a do puki jedzie to przecież jest ok, co z twojego postu także wynika

jak radzisz komuś coś to precyzuj bo także z twojego postu wynika, że można tak jeździć na co dzień a nie zjechać do warsztatu

co to znaczy, że katalizator jest nie najgorszy ?

ja jeździłem ponad pół roku z błedem kata i twardo bede sie upierał, że auto paliło mi ciut wiecej i inaczej pracowało.
moim zdaniem troche go podlewa.
emulator za 40zł załatwi sprawe


sonda za katem nie ma udziału w korekcji układu wtryskowego (przynajmniej ta w yarisie 1,5 TS) więc nie wpłynie na spalanie czy inną pracę

ale przy pchany katalizator zapewne tak
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #6 dnia: 09-01-2013, 23:41:05 »
Wszyscy tak chwalą te emulatory, ale prawda jest taka że jak się jakiś partacz zabierze za jego montaż to może bez jakiegoś specjalnego wysiłku uszkodzić sondę. Ja już z filtrem własnej roboty śmigam prawie pół roku i jeszcze mi 0420 nie wywaliło.

Offline sadam

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1331
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #7 dnia: 16-01-2013, 20:14:05 »
emulator to zwykła tulejka złamana pod kątem 90 stopni lub nie.
ciężko popsuć sonde wkręcając sie w emulator ;)

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #8 dnia: 16-01-2013, 20:45:58 »
wkręcając ? to banał - mówię o uszkodzeniach związanych z wykręceniem sondy.

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #9 dnia: 29-01-2013, 21:19:10 »
dla wyjaśnienia pewnych spraw, a także jako ciekawostkę pozwolę sobie wkleić takiego linka:
http://www.rav4faq.kerkerinck.de/allgemeineinformationen/tsb/files/EG5010_0_1_RAV42_DTC_Oxisensor_Kat.pdf

gdyby ktoś miał problemy z odczytaniem- jest to biuletyn informacyjny Toyoty o akcji serwisowej dot. wyskakującego kodu P0420 i P0430. Piszą, że w przypadku Yarisów problem pojawia się w SCP10 i SCP12 od początku produkcji do odpowiednio czerwca i września 2004r. Wszystko sprowadza się do zmiany oprogramowania ECU.
Jest również napisane, co głównie chciałem przekazać, że kod P0420 nie powoduje zmian w osiągach silnika. ("no influence on driveability or engine performance").

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #10 dnia: 29-01-2013, 21:45:16 »
Skoro akcja serwisowa była w 2005 i z tego co widzę ograniczała się do przeprogramowania softu EUC a ja auto kupiłem z drugiej ręki 3 lata temu, to jak mógłbym sprawdzić czy ta poprawka jest "załadowana" ?

Czyżby elm mógł być pomocny ?

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #11 dnia: 29-01-2013, 22:01:29 »
Nie wydaje mi się, żeby ELM cokolwiek powiedział.
Jeśli dobrze rozumiem to co jest tam napisane, to ECU podlegało wymianie na część o innym numerze katalogowym. Chyba najkrótszą drogą będzie spisać numery z kompa w aucie i porównać z tymi. Co prawda jakieś dziwne te numery w ulotce, bo zawierają literki :thumbdown: ale myślę, że te informacje są do znalezienia jak będziesz miał cyferki przed sobą.

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #12 dnia: 29-01-2013, 22:23:41 »
Najlepsze jest to, że w toyodiy w ogóle nie ma tych numerów z literą D, jak próbuję znaleźć te z D to nic nie znajduje. Chyba jakaś seria doświadczalna :P

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #13 dnia: 29-01-2013, 22:31:12 »
dla wyjaśnienia pewnych spraw, a także jako ciekawostkę pozwolę sobie wkleić takiego linka:
http://www.rav4faq.kerkerinck.de/allgemeineinformationen/tsb/files/EG5010_0_1_RAV42_DTC_Oxisensor_Kat.pdf

gdyby ktoś miał problemy z odczytaniem- jest to biuletyn informacyjny Toyoty o akcji serwisowej dot. wyskakującego kodu P0420 i P0430. Piszą, że w przypadku Yarisów problem pojawia się w SCP10 i SCP12 od początku produkcji do odpowiednio czerwca i września 2004r. Wszystko sprowadza się do zmiany oprogramowania ECU.
Jest również napisane, co głównie chciałem przekazać, że kod P0420 nie powoduje zmian w osiągach silnika. ("no influence on driveability or engine performance").

z tym, że nie ma pewności ze po wgraniu nowego softu będzie OK
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine yaris 1.5
« Odpowiedź #14 dnia: 29-01-2013, 22:36:50 »
Najlepsze jest to, że w toyodiy w ogóle nie ma tych numerów z literą D, jak próbuję znaleźć te z D to nic nie znajduje. Chyba jakaś seria doświadczalna :P
o tym właśnie pisałem post wyżej :-)

Kryspin- sądzisz, że Toyota zrobiła akcję serwisową po 5 latach, żeby zamienić wadliwe na wadliwe? :cheesy: ja tam w sumie nie wiem ale to trochę nie w ich stylu :song:


 

Beesafe.pl