Autor Wątek: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów  (Przeczytany 4694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotr1989pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
Witam, pokrótce ponieważ ze względu na słabe podświetlenie deski oraz spaloną żarówkę od podgrz. foteli szykuje się ogólna wymiana wszystkich żaróweczek z aso w desce, mam pytanie a mianowicie czy u Was też w wersjach z z 2 pokrętłami i guzikami do przełączania nawiewów jak w większości 3.0 pokrętło regulacji natężenia podświetlenia działa tylko co do zegarów ??? czy do podświetlenia nawiewów też ? Ponieważ w celice 2.0 st185 oraz w poprzedniej 2.2 camry canada jak ściemniałem zegary to i podświetlenie nawiewów ściemniało się oraz jak miałem radio oryg. również się ściemniało, druga sprawa czy da się w jakiś sensowny sposób podłączyć regulację świateł przednich w camry VX10 z 91 ponieważ widzę że początkowy wypust tych modeli tak banalnej rzeczy nie posiada niestety tylko zaślepkę, wraz z poduchą w co niektórych późniejszych regulacja jest. I gdzie ewentualnie pod maską mogę wyregulować wysokość przednich świateł. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2013, 15:31:23 wysłana przez piotr1989pl »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #1 dnia: 11-01-2013, 01:06:24 »
W wersjach EU ściemniają się tylko zegary, da się przerobić, ale trzeba trochę kablomanii uskutecznić.

Regulacja wysokości świecenia reflektorów była wymogiem homologacyjnym na Niemcy, stąd jedynie samochody z tamtego rynku są w to wyposażone.

Jeśli tylko masz wiązkę w kabinie, to wystarczy dopiąć przełącznik i silniczki lamp pod maską. Wyjmij włącznik przeciwmgiełki/sprysków reflektorów i pogrzeb tam palcem. Jeśli znajdziesz ośmio lub dziesięciopinową czarną wtyczkę, to jesteś w domu.
3VZ.pl



Offline piotr1989pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #2 dnia: 11-01-2013, 09:39:45 »
Wielkie dzięki :)

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #3 dnia: 13-03-2018, 13:08:41 »
piotr1989pl czy udało ci się zrobić regulację wysokości świecenia reflektorów? Jeśli tak, to jak?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #4 dnia: 13-03-2018, 15:06:09 »
Mnie się udało - dołożyłem brakującą część wiązki.
3VZ.pl



Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #5 dnia: 13-03-2018, 21:06:26 »
1. w co ta wiązka ma być wpięta ? rozumiem, że w obydwa silniczki które są na reflektorach oraz w pokrętło regulacji które jest w kabinie; czy w coś jeszcze?

2. czy tę wiązkę kupuje się w ASO, czy dorabia się samemu?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #6 dnia: 13-03-2018, 21:55:37 »
1. Wypadałoby jeszcze w plus i masę.

2. Możesz zamówić w ASO, o ile jest jeszcze dostępna. Będzie kosztować tyle, co dwie Camry w ogłoszeniach.

Napisz jakie auto, który rocznik, co jest w aucie, a czego brakuje, to można taką wiązkę przygotować pod konkretne zastosowanie.
3VZ.pl



Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #7 dnia: 14-03-2018, 00:24:18 »
Auto to Camry LE, 2003 rok, 2.4l, automat. W aucie są światła krótkie (mijania), które świecą w ziemię tuż przed samochodem, a nie na wprost. W nocy nie bardzo da się jechać, bo nie wiele widać, ewentualnie dopiero widać na długich. W Carinie mam taką regulację poziomu reflektorów i mogę ustawić aby światła świeciły właśnie w ziemię przed autem lub na wprost. W Camry mam silniczki na reflektorach i tyle, nie wiem czy jest wiązka. Na razie zamówiłem z alegro pokrętło regulacji poziomu świateł od jakiegoś lexusa i w weekend będę dokładniej to wszystko oglądał. Spróbuję taką wiązkę dorobić samemu.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Regulacja świateł przednich oraz podświetlenia zegarów
« Odpowiedź #8 dnia: 14-03-2018, 01:19:19 »
Nie ma, bo amerykańce nie miały regulacji elektrycznej.
3VZ.pl




 

Beesafe.pl