Autor Wątek: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..  (Przeczytany 11883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogarag

  • Gość
Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« dnia: 26-01-2013, 15:27:46 »
Witam.Mam problem z TY 1.0 2000r.Gdy silnik sie nagrzeje na biegu jalowym przy wlaczonych swiatlach obroty sa nieregularne  miga kontrolka cisnienia oleju gdy dodaje gazu gasnie,a gdy wylacze swiatla obroty sa normalne i kontrolka sie nie pali.ogolnie auto jak je kupilem gloso chodzilo przy dodawaniu gazu ,mechanik wymienil mi  łancuszek rozrzadu,jak go wymienial to zaopserwolal luzy na lozysku rolki prowadzacej alternatora,niewymienilem jej wtedy(brak kosztow)po wymienie auto nadal glosno chodzi podczas dodawania gazu,wymienil mi tez olej na 10w40ale jakis tesco bo akurat tak mial.niewiem czy nadal inwestowac w wymiane kolejnych czesci ,czy poprostu jest jakis powazny problem z silnikiem.przebieg 150tys.pozdrawam

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #1 dnia: 26-01-2013, 15:34:01 »
przejrzałeś chociaż 3 sekundy forum przed napisaniem posta?
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=28408.0;prev_next=next

jak ktoś Ci leje "Tesco 10w40" do takiego auta to nie najlepiej o nim świadczy delikatnie mówiąc
TIIDA '09

ogarag

  • Gość
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #2 dnia: 26-01-2013, 15:44:29 »
temat czytalem tylko u mnie troche inny problem np dlaczego gasnie kontrolka gdy wylacze swiatla?

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #3 dnia: 27-01-2013, 01:34:14 »
Paba: naprawdę myślisz, że niewłaściwy rodzaj oleju ma wpływ na jego ciśnienie w układzie smarowania ? olej jest najmniejszym tu akurat problemem.

ogarag: mam wrażenie, że wdepnąłeś w niezłą minę, bo pierwsze słyszę żeby ktoś wymieniał łańcuch w yarisie przy przebiegu 150kkm. Ja bym Ci radził znalezienie dobrego mechanika (skąd jesteś?), trzeba by było zrobić pomiar ciśnienia sprężania na każdy cylinder. Jeżeli na jakimś z cylindrów ciśnienie będzie za niskie to dodatkowo wykonać próbę olejową - wtedy będziesz miał jasność.

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #4 dnia: 27-01-2013, 02:08:30 »
Wymienił łańcuch rozrzadu przy 150kkm?
Hit roku, tego jeszcze nie grali.
Co do oleju owszem Mateusz, ma znaczenie.
Zacząłbym od wyłania tego marketowego miodu
i zalał czymś porządnym na nowym filtrze.
Check się nie pali?

                             www.FotoSzopa.pl

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #5 dnia: 27-01-2013, 02:18:53 »
grali. łańcuchy czasem były wymieniane po znikomym przebiegu w ASO, dostawca się zmieniał

tak jak haynes pisze, wypadałoby sprawdzić czy czujnik nie jest wadliwy, czy kable są ok oraz przede wszystkim sprawdzić ciśnienie (test próbnikiem wkręconym zamiast czujnika)

olej ma znaczenie
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #6 dnia: 27-01-2013, 02:42:59 »
Filu, przecież to jest jednoznaczne. Gość pisze, że wymieniał łańcuch przy 150kkm, bo ktoś go wcześniej zakatował i tyle. Trzeba zrobić diagnostykę silnika, żeby wiedzieć czy ma się do czynienia z trupem czy nie.

ogarag

  • Gość
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #7 dnia: 27-01-2013, 18:52:33 »
Witam.Samochod kupilem w Uk bo tutaj mieszkam,od jakiegos pakistanca wiec ten przebieg tez nie dokonca pewny,łancuszek byl napewno rozsciagniety zreszta po jego wymienie samochod ciszej chodzi.wymienie na dniach ta rolke,zaleje jakis dobry olej i dam znac czy cos pomoglo,a o jakiegos dobrego mechanika tez nie jest tu niestety łatwo.pozdr

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #8 dnia: 27-01-2013, 21:59:14 »
To był wymieniany sam łańcuch czy kompletny rozrząd z pompą wody, rolką napinacza i prowadzącą?  :-o

Edit: i napinacz

                             www.FotoSzopa.pl

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #9 dnia: 27-01-2013, 23:13:15 »
To był wymieniany sam łańcuch czy kompletny rozrząd z pompą wody, rolką napinacza i prowadzącą?  :-o
Edit: i napinacz
łańcuch, napinacz, ślizgi, bęben vvti
czasem sam łańcuch i napinacz

wymieniano czasem i przy 40,50 tysiącach km
wyskakiwał często związany z tym błąd , do tego odgłosy

nie rozumiem co w yarisie do rozrządu ma pompa wody?

tutaj przed zlewaniem tego oleju z tesco i napinaczem sprawdziłbym to co napisałem wyżej
« Ostatnia zmiana: 27-01-2013, 23:17:29 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #10 dnia: 27-01-2013, 23:23:59 »
paba, a nie była to wymiana z powodu jakiejś wady materiałowej ? ten przypadek jest raczej inny moim zdaniem.

W autach, w których rozrząd jest na pasku wymienia się faktycznie pompę wody, żeby w razie jej awarii robocizna nas nie zeżarła. W yarisie jest to całkowicie zbędne bo przy demontażu pompy nie trzeba nic robić z rozrządem.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #11 dnia: 27-01-2013, 23:27:04 »
paba, a nie była to wymiana z powodu jakiejś wady materiałowej ? ten przypadek jest raczej inny moim zdaniem.

W autach, w których rozrząd jest na pasku wymienia się faktycznie pompę wody, żeby w razie jej awarii robocizna nas nie zeżarła. W yarisie jest to całkowicie zbędne bo przy demontażu pompy nie trzeba nic robić z rozrządem.
i wady, i stylu jazdy (wysokie przełożenia, niskie prędkości), podobno też Castrol SLX, ale wykresami z badań nie dysponuję  :cheesy:
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #12 dnia: 27-01-2013, 23:37:55 »
paba, a nie była to wymiana z powodu jakiejś wady materiałowej ? ten przypadek jest raczej inny moim zdaniem.

W autach, w których rozrząd jest na pasku wymienia się faktycznie pompę wody, żeby w razie jej awarii robocizna nas nie zeżarła. W yarisie jest to całkowicie zbędne bo przy demontażu pompy nie trzeba nic robić z rozrządem.
i wady, i stylu jazdy (wysokie przełożenia, niskie prędkości), podobno też Castrol SLX, ale wykresami z badań nie dysponuję  :cheesy:
spoko ;) z tym stylem jazdy to miałem kiedyś znajomego na osiedlu, którego matka tak jeździła yarkiem, że zarżnęła skrzynie biegów a problemem była właśnie jazda w stylu, którym opisałeś.

Offline zzabot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 321
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #13 dnia: 28-01-2013, 11:11:25 »
Witam.Mam problem z TY 1.0 2000r.Gdy silnik sie nagrzeje na biegu jalowym przy wlaczonych swiatlach obroty sa nieregularne  miga kontrolka cisnienia oleju gdy dodaje gazu gasnie,a gdy wylacze swiatla obroty sa normalne i kontrolka sie nie pali.

Witam,

Ten przebieg to 150tys km czy mil?

Też mieszkam w UK i wiem jakie są koszty robocizny. Sprawdznie ciśnienia oleju na początek było by jak najbardziej wskazane. Wtedy wiadomo by było czy warto się dalej bawić. Nie masz jakiegoż polskiego garażu w okolicy? Tam Ci to zrobią za darmo lub przynajmniej nie policzą za 40f za godzinę. Zapytaj w polskim sklepie.

Żeby zminimalizować koszty możnaby zacząć od własnoręcznego czyszczenia przepustnicy i przepływomierza, manuale znajdziesz na forum. Obroty się wahaja i chwilowo spadają do poziomu przy których odpowiednie ciśnienie oleju nie może być zapewnione - to by mogło tłumaczyć miganie lampki. Z drógiej strony alternator tez moze jest już w takim stanie, że stawia duży opór a wzmaga się on jescze po włączniu świateł.

Ludzie o korzeniach na południe od Himlajów mają tendencje do maksymalnego cięcia kosztów jeśli chodzi o auta. Jak będziesz ponownie wymieniał olej a nie masz poważnych wycieków to kup środek do płukania śilnika. Ludzie Zalewa się go przed spuszczeniem starego, auto musi pochodzic 15 min na wolnych obrotach. Dostępne w Halfordsie za £4,99. W sobotę widziałem 5l oleju 5W30 w salonie Toyoty za £20. Aha i świece, na necie jakies £8,50 za komplet. Klucz tez na necie albo za jakiegos piątaka w MOTABIZZ / A1 Motorstores lub Wilkinsonie.

ogarag

  • Gość
Odp: Pomocy ! kontrolka cisnienia oleju..
« Odpowiedź #14 dnia: 28-01-2013, 16:29:28 »
Dzieki wielkie za zainteresowanie tematem i wskazowki,jutro bede wymienial rolke napinajaca(bo ona to na bank chuczy),jezdze juz kolejne dwa dni  od czasu pojawienia sie tego problemu z cisnieniem oleju i na szczescie sie nie powtarza,musze przyznac ze gdy mi sie to pojawilo to lecialem autostrada jakies 120-140km/h przez ok 20 min,i wlasnie wtedy na postoju to zauwazylem,mam przejechane 94tys mil.


 

Beesafe.pl