Autor Wątek: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach  (Przeczytany 2697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kermit

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« dnia: 15-02-2013, 13:06:27 »
Może ktoś się już spotkał z taką opcją... wszystko było ok, Yarek pokonał dzielnie trase 500km praktycznie bez przerw i 15 km od domu stało się coś dziwnego.. po najechaniu na nierówność wyłączyło się radio, zgasł wyświetlacz komputera pokładowego, przygasły światła i po sekundzie wróciło wszystko do normy. Następnie po paru km i wjechaniu w dołek nie dość, że cała sytuacja się powtórzyła to jeszcze na zegarach pojawiła się choinka kontrolek od "stabilizacji" auta (TC, ABS, antypoślizg)... najpierw pomyślałem, że to coś z ładowaniem, ale jednak nie, auto ładuje i odpala normalnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Nie chciał bym unieruchamiać samochodu w warsztacie i dobrze by było ogarnąć to we własnym zakresie....

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2013, 13:46:09 »
hm.

- zimne luty gdzieś w liczniku, kostka coś nie styka/przybrudzona? przeczyściłbym electro cleanerem typu kontakt i sprawdził czy kable nie są poprzecierane, połamane?
- historia auta jest Ci mniej-więcej znana? rzeźby nie podejrzewasz?
- czy auto oprócz tego świrunku działa normalnie? odpala ok, ale zamuły nie obserwujesz na przykład?
- sprawdź go elmem jak masz czy nie złapał jakiegoś czeka (prawdopodobnie złapał, tc, abs, antypoślizg pojawia się często z buta, automatycznie jak komp złapie błąd z tego co pamiętam)
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 14:02:47 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Robsajson

  • Gość
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2013, 13:54:11 »
Ja bym sprawdził przewód masowy. Takie jaja często się dzieją jeśli jest słaby styk masy z budą.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 14:00:46 wysłana przez Robsajson »

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #3 dnia: 15-02-2013, 13:58:34 »
dokładnie, masy w yarisach warto posprawdzać, wyczyścić, zabezpieczyć
może dodać też w kilku miejscach

na pewno nie zaszkodzi, może dużo pomóc
TIIDA '09

Offline kermit

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #4 dnia: 15-02-2013, 15:10:36 »
temat rozwiązany. Przetarł się kabel "+" i dotykał po większym bujnięciu o drut trzymający aku... sprawa załatwiona, masy poprzeczyszczałem dla spokojności. Dzięki za szybkie podpowiedzi.

teraz mam drugą zagwozdkę, czy przez to nic się nie uszkodziło? warto dla samego siebie podjechać na diagnostykę komp?

Robsajson

  • Gość
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #5 dnia: 15-02-2013, 15:15:28 »
Posprawdzaj czy wszystkie układy pracują poprawnie. Jeśli tak to nic nie powinno się stać.
Sprawdź bezpieczniki, bo po zwarciu coś mogło się przepalić. Dobrze, że auto się nie zapaliło :good:

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #6 dnia: 15-02-2013, 15:22:52 »
temat rozwiązany. Przetarł się kabel "+" i dotykał po większym bujnięciu o drut trzymający aku... sprawa załatwiona, masy poprzeczyszczałem dla spokojności. Dzięki za szybkie podpowiedzi.
teraz mam drugą zagwozdkę, czy przez to nic się nie uszkodziło? warto dla samego siebie podjechać na diagnostykę komp?
czy świeci Ci się coś teraz?
jeśli nie to moim zdaniem nie ma sensu
w wolnej chwili dołóż kilka mas, naprawdę warto

TIIDA '09

Offline sadam

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1331
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #7 dnia: 15-02-2013, 17:35:52 »
gdzie najlepiej kolejna masę dołożyć?

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #8 dnia: 15-02-2013, 19:53:29 »
gdzie najlepiej kolejna masę dołożyć?
warto "wbić się" w mocowanie zawieszenia, może też makperson od góry (ja mam)
poprawić te co są (przy reflektorze, w skrzynię), w blok można, pas przedni, poduszka silnika
TIIDA '09

Offline kermit

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: po wpadnięciu w dołek choinka na zegarach
« Odpowiedź #9 dnia: 15-02-2013, 20:39:08 »
Posprawdzaj czy wszystkie układy pracują poprawnie. Jeśli tak to nic nie powinno się stać.
Sprawdź bezpieczniki, bo po zwarciu coś mogło się przepalić. Dobrze, że auto się nie zapaliło :good:

całe szczęście, tak to jest jak się nie poprawia czegoś po poprzednim właścicielu.... :/ nie chciało mi się ciągnąć całej instalacji audio od nowa i podłączyłem zestaw na przewodach które pociągnął poprzedni właściciel i teraz wychodzą kwiatki... trzeba to prześwietlić od nowa jutro..

Narazie nic się nie pali, zadne kontrolki, wszystko śmiga. Bezpieczniki posprawdzałem i żadnego spalonego nie znalazłem, wiec raczej wszystko jest ok.



 

Beesafe.pl