Autor Wątek: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???  (Przeczytany 29395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« dnia: 03-03-2013, 19:44:41 »
Witam wszystkich użytkowników.

Od 4 mies stalem sie posiadaczem yariski 1.0 manual wersja japonska.

Mam pytanie odnosnie spalania.
Mianowicie jezdze tylko tak pol na pol tzn trasa-miasto dzienne przebiegi rzedu 70 km, tak wiec średnie spalanie.
W okresie od zakupu testuje spalanie komuter pokazuje mi takie wartosci sredniego spalania oczywiscie po dystansie okolo 10 km od 5,5 do 6,5 nigdy wiecej, ale w rzeczywistosci wychodzi mi bardzo blisko 7 litrow na 100 km moim zdaniem to za duzo(tankowalem na roznych stacjach glownie BP i Statoil zawsze pod sam korek, jezdze grzecznie tzn do 3 tys. rpm/min malo wyprzedzam stala predkosc np 90-100 na V biegu.
Dodam ze sa nowe swiece denso oraz wszystkie filtry i olej nowe.
nie swieci sie check tak wiec mysle ze sonda lambda jest ok.

Tak wiec czy to spalanie ktore uzyskuje wg Was nie jest za wysokie ???

Prosze o porady opinie, co ewentualnie mozna zrobic sprawdzic w zwiazku z takim spalaniem
pozdrawiam

Robsajson

  • Gość

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #2 dnia: 03-03-2013, 19:53:47 »
Jak pół na pól trasa-miasto to normalnie pali. Jak nie przekracza 7 litrów to nie widzę powodu do niepokoju.

Przeczyść może sobie przepływomierz.

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #3 dnia: 03-03-2013, 20:16:09 »
zdecydowanie nie przekracza 7 litrow, ale jest bardzo blisko 6,7-6,9 wychodzi.
spodziewalem sie spalania okolo 5,8-6.
7 moim zdaniem to za duzo jak na taki maly i skromy samochodzik 1,0 ale wiadomo to moja subiektywna ocena.

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #4 dnia: 03-03-2013, 20:37:00 »
7 moim zdaniem to za duzo jak na taki maly i skromy samochodzik 1,0 ale wiadomo to moja subiektywna ocena.
A z jakim podobnym samochodem masz porównanie? Z czystej ciekawości :-)

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #5 dnia: 03-03-2013, 20:47:07 »
Powiem tak z żadnym tej klasy pojemnościowej i gabarytow, nie chce się tutaj mądrzyć i filozofować bo nie o to tutaj chodzi.

Wiadomo samochód musi swoje spalić, ale gdy producent podaje średnie katalogowe bodajże aby się nie pomylić 5,7-5,8 to tak powinien spalic.
Dla porównania z jazdy stara honda accord 18 letnią:) która do dziś jeżdżę motor 2,2 150 KM producent podaje średnie 10 l i zawsze jest nie mniej i nie wiecej jak 10l oczywiscie przy jeździe rozsadnej.

Natomiast dane TOYOTY nijak sie maja w takim razie do realiów. Kupujac yariske sugerowalem sie danymi producenta odnosnie spalania i zależało mi na ekonomii o trwalosci juz nie wspomne ale tutaj uwag nie mam.

Offline rafi075

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #6 dnia: 03-03-2013, 21:09:08 »
stary wszystko w normie ja miałem volvo v40 1,6 i paliło mi 10  12 na sto to mam teraz yaris verso i pali mi 7 lit na sto i jestem dumny z osiągu  :good:

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #7 dnia: 03-03-2013, 21:17:16 »
jest może na forum jakiś tutorial-krok po kroku jak oczyścić przepływomierz i krokowca?

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #8 dnia: 03-03-2013, 21:24:42 »
Misza, musisz wziąć pod uwagę klasę auta i jego wiek. Ten silnik który masz zaprojektowano ponad 15 lat temu. W tej chwili mamy silniki z turbo które znacznie ograniczają zużycie paliwa.
Co do tego co piszą producenci- proszę Cię, które auto pali tyle co w instrukcji? Ile masz w tej hondzie podane, 8l/100km pewnie.
Niezależnie jakiego producenta silnik- pół miasto pół trasa, samochód 5 miejsc, 6l/100km musi wciągnąć i nie ma przeproś. Mowa oczywiście o wolnossącej benzynie :-)
W trasie powinieneś móc zejść realnie poniżej 6l/100km. Ale w cyklu mieszanym gdzie ten silniczek musi często ruszać z miejsca prawie tonę masy ciężko o dobry wynik.
Jeśli chcesz lepszej ekonomii masz takie wyjścia- LPG, Yaris d4d, Lupo 3L albo motocykl :-)

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #9 dnia: 03-03-2013, 21:34:15 »
W hondzie podaja przy tym silinku 10 l na 100 km średnio, 8 l to na trasie i tyle pali.
Co do lpg:) to napewno yariski nie przerobie:)

Podrzuci ktos tutorial o czyszczeniu przeplywomierza i krokowca ???
znalazlem jeden o przepustnicy, moze mamy cos wiecej na forum ?

Offline rafi075

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #10 dnia: 03-03-2013, 21:39:19 »
żona ma litrową arosę i jej pali 6 lit ale jest mniejsza i lżejsza więc nie czepiał bym się że pali 0.5 lub 1 lit więcej

Offline ZIELE

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #11 dnia: 03-03-2013, 22:56:32 »
Kupujac yariske sugerowalem sie danymi producenta odnosnie spalania i zależało mi na ekonomii o trwalosci juz nie wspomne ale tutaj uwag nie mam.

Jeżeli chodzi o spalanie to nie należy sugerować się danymi producenta tylko trzeba wejść na takie strony jak: spritmonitor.de czy motostat.pl i wyszukać auta z silnikiem, który Cię interesuje. Wyskoczy Ci sporo aut z których wyciągniesz średnią i będziesz miał zdecydowanie lepsze informacje niż te od producenta.

mobicar

  • Gość
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #12 dnia: 05-03-2013, 18:55:13 »
zresetuj kompa,zatankuj pod korek i sobie pojezdzij...ale nie jak szumacher.Spadnie ponizej 7.Wieczorem przodem do kierunku jazdy parkuj,hamuj silnikiem,przwiduj droge,czasem pojedz za tirem...one jezdza te 90km/h tobie moze wydac sie to denerwujace ale wystraczy by zredukowac spalanie,przed swiatlami nie hamuj redukuj do 2 wczesniej i wal na zielonym,gas na długich swiatlach czerwonych,przejazdach,nie ogrzewaj jak skrobiesznie,nie piratuj,jedz jak emeryt ale nie jak piz..a,bo zerwisz lancuch.Spalanie spadnie.

Offline Misza1986

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #13 dnia: 05-03-2013, 20:50:41 »
 :-)

moze jest na forum tutorial-krok po kroku jak oczyścić przepływomierz i silniczek krokowy ?
znalazlem cos o przepustnicy moze mamy cos wiecej na forum?

Robsajson

  • Gość
Odp: Duże spalanie yaris 1.0-problem ???
« Odpowiedź #14 dnia: 05-03-2013, 21:23:44 »
Tam za bardzo nie ma czego czyścić.

Tutaj masz opis jak to zrobić:
http://toyota.arbiter.pl/galeria/czyszczenie.przeplywomierza
« Ostatnia zmiana: 05-03-2013, 21:51:29 wysłana przez Robsajson »


 

Beesafe.pl