Autor Wątek: Bezpiecznik Camry  (Przeczytany 9154 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

McDoune

  • Gość
Bezpiecznik Camry
« dnia: 21-02-2005, 22:06:15 »
Czy ktos z Was nie wie moze ktory bezpiecznik odpowiada za :
- ogrzewanie tylnej szyby
- kontrolki na tablicy rozdzielczej (chyba wszystkie oprocz akumlatora)
- opuszczanie/podnoszenei szyb
- obrotomiez, termometr oleju, wskaznik paliwa
- dmuchawe ?

Wszystko to dzialalo i nagle przestalo, dlatego podejrzewam bezpiecznik, lecz aura za oknem jest taka ze po 30 minutach probowania (niestety bezowocnego) zniechecony wrocilem do domu. Moze ktos z Was mial podobny problem lub dysponuje schematami elektrki d tego modelu (wiem ze juz kiedys o te schematy pytalem, ale  :lol: )

BabciaEwa

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #1 dnia: 23-02-2005, 11:09:38 »
McDoune !
Jak jeszcze jesteś zainteresowany, to mogęzeskanować odpowiednie strony z instrukcji obsługi. Tam są wypisane i narysowane (tzn. który w jakiej skrzynce) bezpieczniki. Nic innego niestety nie posiadam, a moja ulubiona ruska strona znowu zniknęła z netu.
Pozdrawiam

McDoune

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #2 dnia: 25-03-2005, 18:25:18 »
Cytat: BabciaEwa
McDoune !
Jak jeszcze jesteś zainteresowany, to mogęzeskanować odpowiednie strony z instrukcji obsługi. Tam są wypisane i narysowane (tzn. który w jakiej skrzynce) bezpieczniki. Nic innego niestety nie posiadam, a moja ulubiona ruska strona znowu zniknęła z netu.
Pozdrawiam


Dugo sie nie odzywalem bo i Toyka miala ciezkie chwile. Elektryka zaczela padac coraz bardziej, az do tego stopnia ze prad przestal dochodzic do rozrusznikai centralnego zamka.

 :adremel  po dlugich bojach udalo sie znalesc odpowiadajacy za to bezpiecznik, zastapic go drucikiem i Toya znow jezedzi  :aslyer.

Natomoast nadal nie udalo mi sie zlokalizowac obwodu z szybkami  :asmiliecry  :asmiliecry  :asmiliecry Poprzedni wlasciciel zrobil elektryke niestety nieco niekonwencjonalnie.

Czy wie ktos jak sprawdzac takie duze czteropinowe bezpieczniki - z tego co z obrazka wydedukowalem to pomiedzy 1-2 powinien byc obwod zamkniety a 3-4 otwarty  :bojjjjjjjjjj   ale czy na pewno tak  :chmmm
Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki i ady

pozdrawiam

p_flori

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #3 dnia: 27-03-2005, 22:23:58 »
Jak na mój gustto dosyć spore obciążenie jak na jeden bezpiecznik (dużo tych silniczków na jednym obwodzie), Lepiej popraw tą elektrykęjak podejrzeważ tam jakąś prowizorkę, tym bardziej, że mostkujesz bezpieczniki drutem :bnono. Moim zdaniem rozdzieliłbym jakoś te urządzenia, by nie leciały wszystkie na jednym obwodzie i jednym bezpieczniku i wyrzuć ten drut a wstaw tam bezpiecznik jak przystało.

McDoune

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #4 dnia: 27-03-2005, 23:29:05 »
Cytat: p_flori
Jak na mój gustto dosyć spore obciążenie jak na jeden bezpiecznik (dużo tych silniczków na jednym obwodzie), Lepiej popraw tą elektrykęjak podejrzeważ tam jakąś prowizorkę, tym bardziej, że mostkujesz bezpieczniki drutem :bnono. Moim zdaniem rozdzieliłbym jakoś te urządzenia, by nie leciały wszystkie na jednym obwodzie i jednym bezpieczniku i wyrzuć ten drut a wstaw tam bezpiecznik jak przystało.


Babcia Ewa przysłała mi opis wszystkich bezpiecznków  :modlitwa  :modlitwa  :modlitwa  więc obiecujęwyprowdzić elektrykęna prostą i usunąc wszelkie druciki w których miejsce wstawiębezpieczniki  :bciiii

userEU

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #5 dnia: 14-04-2010, 12:51:25 »
Witam,

Mam małą awarię elektryki. Świeci mi non stop podświetlenie panelu sterowania szybami tego przy fotelu kierowcy ( bez kluczyka w stacyjce) a jak wcisnę opuszczanie szyby to zapala się podświetlenie stacyjki - USA ma takie cudo dookoła stacyjki, żeby trafić kluczem. 

Ostatnio aku mi padło zostawiłem nie domknięte drzwi i żarówka drzwiowa skatowała mi baterię do zera po naładowaniu zauważyłem ww problem.

Koledzy którego bezpiecznika szukać ?


Przed założeniem nowego tematu proszę użyć opcji "szukaj".
Wątki scalam.

Szymon14
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 14:48:56 wysłana przez SZYMON14 »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #6 dnia: 14-04-2010, 12:54:22 »
A nie masz jakiegoś zwarcia w łączniku między nadwoziem a drzwiami ?

pzdr
3VZ.pl



userEU

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #7 dnia: 14-04-2010, 13:37:15 »
Teoretycznie nie powinienem mieć zwarcia w łączniku ale oczywiście nie wykluczam, niedawno ktoś mi przerysował drzwi przednie i tylne z tej strony autem ale to zbyt mała siła żeby przewody uszkodzić.

Myślę zacząć od bezpieczników na drugi plan przekaźniki pójdą ale nie wiem, którego szukać. Jak ktoś wie, który bezpiecznik i przekaźnik odpowiada za panel sterowania szybami i podświetlenie stacyjki to proszę pisać.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 13:40:47 wysłana przez userEU »

AGILESS

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #8 dnia: 14-04-2010, 13:44:37 »
Ja również proponuję zacząć od łącznika gumowego pomięzy drzwiami a karoserią.
Sprawdź na początek czy przy uchyleniu drzwi lub ustawieniu ich w jakieś pozycji podświetlenie gaśnie.

userEU

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #9 dnia: 14-04-2010, 13:54:23 »
Oczywiście sprawdzę ten łącznik.

Przypomniałem sobie, że światła drogowe działają na błyśnięcie zawsze a na włączenie jak chcą. Przekaźnik pasowałby chyba do tego całego zamieszania.

Pzdr

AGILESS

  • Gość
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #10 dnia: 14-04-2010, 14:04:04 »

Przypomniałem sobie, że światła drogowe działają na błyśnięcie zawsze a na włączenie jak chcą. Przekaźnik pasowałby chyba do tego całego zamieszania.

Pzdr

Mam to samo, po prostu wypracowały się styki w przełączniku, udało mi się to kiedyś naprawić, ale nie na długo, swoją drogą muszę tam zajrzeć.
Przekaźniki i bezpieczniki zostawiłbym w spokoju, masz jakieś delikatne zwarcie.

Offline darekbb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #11 dnia: 02-03-2015, 21:18:38 »
Sprawa wygląda tak. Wsadzilem ładowarkę od telefonu ( z odpowiednia końcówka ) do gniazdka zapalniczki. Wypaliło bezpiecznik radia (zlokalizowalem) wtedy nic nie podejrzewałem.  Wczoraj znow chciałem to powtórzyć to przestalo działać podświetlanie obrotomierza predkosciomierza itp, przełączników na desce od klimy nawiewow itp oraz podświetlane symbole przy wybieraku trybów jazdy asb. Nie moge tylko zlokaliziwac który bezpiecznik za to odpowiada , bardzo proszę o pomoc i ewentualnie jakis schemat (mam instrukcje z turboninjasjakby co). Ktos ma pomysły czemu gniazdko zapalniczki powoduje przepalanie bezpieczników?  Bardzo prosze o pomoc

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #12 dnia: 02-03-2015, 22:01:00 »
Poszukaj pod maską w puszce.Za podświetlenie odpowiada  bezpiecznik 20A. Dome,o ile dobrze pamiętam. Może to nie gniazdo powoduje zwarcie a ładowarka. Wciśnięcie zapalniczki auta też powoduje zwarcie?

Offline darekbb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #13 dnia: 02-03-2015, 22:29:50 »
Poszukaj pod maską w puszce.Za podświetlenie odpowiada  bezpiecznik 20A. Dome,o ile dobrze pamiętam. Może to nie gniazdo powoduje zwarcie a ładowarka. Wciśnięcie zapalniczki auta też powoduje zwarcie?
Nie próbowałem, sprobuje jutro w poprzednim aucie nic sie nie działo.  pod maska? W tej plastikowej skrzyce?

Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: Bezpiecznik Camry
« Odpowiedź #14 dnia: 03-03-2015, 07:52:20 »
pod maska? W tej plastikowej skrzyce?
Dokładnie.Otwierasz maskę,na prawym nadkolu masz dwie puszki.Jedna wąska,druga szersza.Otwierasz szerszą.Wewnątrz pokrywki będzie rozpiska.Szukasz Dome,20A.Wymieniasz i cieszysz się działającym podświetleniem.
(Oczywiście z powrotem wtykasz ładowarkę,i tak dookoła Macieja :cheesy: )Zdemontuj gniazdo zapalniczki,sprawdź podłączenie,itp..Roboty dużo przy tym nie ma.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2015, 07:54:49 wysłana przez MAREK100 »


 

Beesafe.pl