Autor Wątek: woda w filtrze paliwa  (Przeczytany 3920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline A

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
woda w filtrze paliwa
« dnia: 18-03-2013, 18:23:35 »
Witam Forumowiczów, pierwszy raz po zmianie forum mitsumaniakowego na toyotowe.

Potrzebuję pomocy w dostaniu się do korka spustowego we filtrze paliwa, Yaris I, d-4d. W instrukcji jest napisane, żeby przekręcić korek na spodzie filtra paliwa o 2,5 obrotu; problem w tym, że trzeba mieć rączki jak mała chińska dziewczynka żeby go sięgnąć, nie mówiąc już o podłożeniu jakiegoś naczynia pod spód.

Jest jakiś magiczny sposób żeby się do niego dostać? Może się odkręca jakoś filtr albo te metalowe osłony żeby było wygodniej...? Auto przestało 14dni pod domem i teraz świeci się żółta kontrolka od wody w filtrze paliwa.
ON 4,56l /100km
VPN+ 4,18l/100km

Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w filtrze paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 19-03-2013, 20:00:09 »
Możesz spróbować takim czymś jak do odkręcania filtra oleju (są na takich fajnych wysięgnikach) - bez problemu dojdziesz.
Jest też druga opcja bardziej hardcorowa - wbijasz śrubokręt pod kątem w ten filtr i odkręcasz, oczywiście filtr do wywalenia.

Offline A

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: woda w filtrze paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 20-03-2013, 15:50:27 »
Nie chciałem niszczyć filtra tylko spuścić z niego wodę, ale w końcu podjechałem dzisiaj rano zapytać w warsztacie... rozkręcili, obejrzeli, wody nie znaleźli powiedzieli, żeby wymienić dla świętego spokoju skoro nie wiem kiedy wcześniej był wymieniany a jak się dostać do tego kurka bez rozbierania filtra też sobie nie wyobrażają. Po wymianie kontrolka zgasła.

Za to autkiem się bardzo przyjemnie jeździ, jestem po pierwszej trasie 200km i jestem bardzo zadowolony z toyoty.  :good:

Dzięki.
ON 4,56l /100km
VPN+ 4,18l/100km


 

Beesafe.pl