Autor Wątek: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?  (Przeczytany 14872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« dnia: 18-03-2013, 18:50:47 »
Witam,

Jestem nowy na forum, szukałem ale bez konkretów. Więc kieruję pytanie na grupę: na co zwracać uwagę przy zakupie w komisie Toyoty Yaris II 2006 diesel (90KM, 5 drzwi, klimatronik) w wersji Prestige ? Znalazłem w zadowalającej mnie cenie w komisie. Jutro jadę oglądać z drugiego końca Polski, 7h w pociągu i oglądam, chciałbym wykonać to w miarę profesjonalnie by nie wtopić z zakupem i wydaniem kasy z 2 lat oszczędności. Proszę o pomoc kolegów z forum. Zakup w Warszawie.

Pozdrawiam
Maciek aka Sesjusz
« Ostatnia zmiana: 18-03-2013, 18:56:36 wysłana przez Sesjusz »

Offline sadam

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1331
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18-03-2013, 20:11:09 »
Ja komisowi na dzień dobry mówie NIE.
było poprosić o VIN i sprawdzic historię.na co zwrócić uwagę?na wszystko.
stan środka, powłoki lakierniczej, jak chodzi sprzegło, skrzynia, czy silnik nie dymi, opony, stan płynów, zapytaj o wszelkie dostepne dokumenty, czy auto nie zostawia 4 śladów ;)
rok produkcji szyb.
słowem: wszystko!

Offline stood456

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18-03-2013, 21:13:36 »
Ja bym proponował jechać do najbliższej toyoty lub do stacji kontroli pojazdów (tylko trzeba tutaj uważać bo mogą razem współpracować) i zbadać stan auta  :-)
Ja jednak polecam toyote koszt takiej usługi nazywa się chyba przegląd przed kupnem i kosztuje ok 300 zł , potem dostajesz papierek na którym masz wszystko opisane + mówią ci wszystko oczywiście . My tak robiliśmy jak kupowaliśmy Yarka II z przebiegiem 6 tyś km gdy miała roczek. A nawet gdyby w Toyocie mieli znajomego to masz papierek i wtedy odpowiedzialność za ewentualny fałsz i niefachową opinie ponosi ASO , ale bardzo rzadko się to zdarza bo wtedy , ktoś kto się pod tym podpisuje traci uprawnienia  :-)
Lepiej zapłacić 300 zł niż , żeby miało się okazać że w połowie drogi powrotnej utkwisz w lesie, bez zasięgu i z zepsutym autem

Pozdrawiam
"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18-03-2013, 22:22:32 »
Ok, dzięki Panowie, pakuje manatki i z rana biegiem na pociąg, zrobię wg. Waszych wskazówek, oby wszystko było ok.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18-03-2013, 22:56:05 »
obyś nie był rozczarowany :)
nie kupuj na siłę
700 kilometrów przejechać żeby się np. okazało, że to co na zdjęciach nijak się ma, itd. :)
TIIDA '09

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #5 dnia: 19-03-2013, 00:15:02 »
Dam znać po powrocie co się okazało, w każdym razie:







Sporo plam na siedzeniach :) Reszta na oko ok, więcej okaże się na miejscu.

mobicar

  • Gość
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #6 dnia: 19-03-2013, 00:19:11 »
Szkoda ze tak pozno piszesz,autko moga ci rozkminic koledzy z wawy i okolicy.Szkoda 700km jechac i...Ja po 700 km juz bez auta bym chyba nie wracał.Toz to prawie do dojczlandu mozna dojechac.Powodzenia.Niestety chory jestem i nie moge zobaczyc ,chociaz jezdze daleko.

Offline silver

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #7 dnia: 19-03-2013, 00:26:26 »
Przyjrzyj się solidnie przodowi. Zderzak na 99% malowany a na dodatek kiepsko spasowany  :thumbdown:

Daleką wycieczkę sobie w ciemno robisz... podziwiam  :grin:

Offline stood456

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #8 dnia: 19-03-2013, 01:00:16 »
Zwróć tez uwagę czy nie było coś grzebane nieumiejętnie przy prawych drzwiach , bo coś dziwnie leży obicie drzwi (choć to może być wina zdjęcia) :-)

Pozdrawiamy i czekamy na relację co się okazało  :grin:

Powodzenia  :good:
"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Robsajson

  • Gość
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #9 dnia: 19-03-2013, 01:01:19 »
Patrząc na przód i tył to faktycznie ten pierwszy element jest ciemniejszy a to się raczej nie zdarza.
Najpierw szukaj auta w promieniu 150 km a jeśli nic nie znajdziesz to koledzy z forum mogą podjechać na oględziny, żeby nie zrobić trasy na darmo.

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #10 dnia: 19-03-2013, 08:47:03 »
Dzięki za kolejne rady. Zderzak przedni faktycznie nad światłem od strony pasażera lekko odstaje, nie ma jak to dobre oko forumowiczów. Auta szukałem w tej wersji i bliżej i w Niemczech ale nie było w tak przystępnej dla mnie cenie. Rozmawiam z ludźmi z tego komisu, wydają się w porządku, mówili mi nawet o ewentualnych drobnych wadach. Mówili też ze nadal jeździ nim właścicielka bo potrzebowała auta, jej mąż ma ponoć dużego audi s6, powiedział że właściciele przy kasie i chcą tego wymienić na cos nowszego. Z okazji tego ze przyjedzam przywozi dziś auto do komisu z papierami z Aso z Francji (od 2006 do 2010) i z fakturami od mechanika z Warszawy z 3 ostatnich lat. Ponoć po mnie wieczorem kolejna osoba ma go oglądać. To oczywiście moga być bajki :-) Komis istnieje od 2003 roku.

Tak jak piszecie, jeśli jadę taka odległość to z nastawieniem zakupu. Auto ma 7 lat, ciężko jest o stan idealny jak nowka. Jednak cena dla mnie, urzedasa, wysoka bardzo i będę wymagał jak najwięcej. Dzięki Waszym radom mam podstawy do targowania się, najważniejsza dla mnie jest jakość mechaniki. Na pewno pojadę gdzieś do diagnosty lub do salonu Toyoty.

Sorki za brak ogonkow.
Pozdrowienia z PKP ;-)
Maciek

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #11 dnia: 19-03-2013, 09:41:43 »
Jeśli auto było importowane, to wg mnie musiało mieć jakieś przygody blacharskie, to kwestia opłacalności takiego manewru. Może tragedii nie było ale warto sprawdzić grubość powłoki lakierniczej.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #12 dnia: 19-03-2013, 11:00:52 »
w takim aucie moim zdaniem blacha najwazniejsza, nie mechanika
TIIDA '09

Offline silver

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #13 dnia: 19-03-2013, 12:31:48 »
w takim aucie moim zdaniem blacha najwazniejsza, nie mechanika

jak dla mnie to blacha i mechanika równie ważna.

A odnośnie tego przedniego zderzaka... no to sam fakt że był malowany niczego nie przesądza. Tak jak sam piszesz (Sesjusz) auto ma już swoje lata, więc jakieś przygody mogły być. Chodzi tylko o to żeby nie okazało się, że był z przystankiem autobusowym zespawany  :grin:
Po prostu musisz to solidnie sprawdzić :)

Offline oregano

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zakup używki i zwracanie uwagi na ... ?
« Odpowiedź #14 dnia: 19-03-2013, 12:47:32 »
trzymam kciuki i niechcę martwić ale...
yaris II D4D to auto na które jest mocny popyt... dlatego kosztuje tyle ile kosztuje. jeżeli ktoś pcha do komisu swoje od nowości to jest troche dziwne. na takie auto zawsze znajdzie się ktoś chętny - kolega kolegi, wójek ciocia etc
yarisów II w komisach stoi sporo ale zauważ że są to najbardziej zużyte auta flotowe na które nie było chętnych kolegów i wójków
choć oczywiście mogę się mylić czego Ci życze


 

Beesafe.pl