Autor Wątek: Wymiana wycieraczki tylnej w kombi  (Przeczytany 4468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Wymiana wycieraczki tylnej w kombi
« dnia: 01-04-2013, 22:46:18 »
Witam,
Padła mi wycieraczka zamontowana na tylnej klapie w kombi, czytałem już że nie jest to tylko przypadłość mojej Cariny, bo inni
też mają takie problemy, a i w Avensisie się to zdaża. Chwilę z tym jeździłem, aż tu pewnego dnia nie mogłem otworzyć tylnej klapy. Zdenerwowało mnie to dość mocno (dobrze, że wcześniej padła wycieraczka i zdjąłem wewnętrzną część klapy, aby obejrzeć problem), ale ponieważ nie miałem wewn. osłony klapy udało mi się otworzyć ją od środka. Nie patrząc na nic kupiłem używaną kompletną klapę tylną z zamkiem i wycieraczką sprawną. Okazało się, że w tej kupionej klapie też ktoś już miał problem z jej otwieraniem, bo pełno było tam gumek , drucików itp. Ale wracając do wycieraczki, ani w mojej klapie, ani w tej nowej nie jestem w stanie odkręcić tej dużej nakrętki celem zdemontowania wycieraczki (klucz chyba 27), boję się tego urwać i chyba jedyny ratunek to przeciąć nakrętkę "boschem", żeby tego mechanizmu nie uszkodzić. Miał ktoś podobny problem, bo nie wiem czy jest jakaś szansa na normalne odkręcenie tej nakrętki czy tylko jej zniszczenie szlifierką. Pryskałem już z kilka dni odrdzewiaczem i nic nie pomogło. Rozgrzanie odpada, bo uszkodzę lakier.
Z zamkiem sobie poradziłem, problem tkwił w sprężynie, która za słabo odbijała, dodałem drugą przy klamce i jest już super, a wycieraczka nadal czeka na przekładkę. Po demontażu mojej zająłbym się jej reanimacją.
Może ma ktoś jakieś patenty na takie problemy, byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Wymiana wycieraczki tylnej w kombi
« Odpowiedź #1 dnia: 01-04-2013, 23:22:55 »
Witam,
Padła mi wycieraczka zamontowana na tylnej klapie w kombi, czytałem już że nie jest to tylko przypadłość mojej Cariny,

Prawdopodobnie zardzewiała Ci ośka od wycieraczki.

Cytuj (zaznaczone)
Z zamkiem sobie poradziłem, problem tkwił w sprężynie, która za słabo odbijała, dodałem drugą przy klamce i jest już super, [...]

Problem nie jest w sprężynie, a w zardzewiałej ośce klamki. Na chwilę pomaga penetrant w stylu WD40 i rozruszanie tego.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline piko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana wycieraczki tylnej w kombi
« Odpowiedź #2 dnia: 04-04-2013, 19:11:52 »
Witam,
Masz rację, zardzewiała ośka wycieraczki.
Problem z wycieraczką rozwiązany. W przypadku mojej wycieraczki musiałem użyć szlifierki aby pozbyć się nakrętki, gdyż przy próbie jej odkręcenia niestety mechanizm zaczął się kręcić. Natomiast z kupionej klapy wymontowałem silnik bez problemów i po oczyszczeniu pomalowaniu, nasmarowaniu zamontowałem do mojego autka. Wszystko śmiga aż miło. Udało mi się też reanimować swój mechanizm. Pomogło troszkę preparatu na odrdzewianie, a potem dobra oliwka. Jak już zaczął chodzić, to wszystko wyczyściłem benzyną, nasmarowałem i teraz leży jako rezerwowy na wszelki wypadek.
Tym którym się to urządzenie jeszcze kręci radzę zdemontować cały mechanizm (o ile to jeszcze możliwe) i przesmarować, a jeżeli nie demontaż to przynajmniej troszkę oliwki z zewnątrz zapodać na ośkę, aby chciało to jeszcze lata działać.

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: Wymiana wycieraczki tylnej w kombi
« Odpowiedź #3 dnia: 04-04-2013, 20:44:37 »
Podpowiem od razu, że z przodu też lubi złapać ośki. Polecam podobny zabieg oczyszczania i smarowania osiek. Ja to robię co ok. 3-4 lata i jeszcze się kręci :)
Niestety, naszym pojazdom już pełnoletniość zagląda w reflektory, a woda i sól robią swoje.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline ArTi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana wycieraczki tylnej w kombi
« Odpowiedź #4 dnia: 19-04-2018, 00:25:46 »
Jaka nakretka tam przychodz? Niestety musiałem ciąć.
Cari E  Black demon


 

Beesafe.pl