Autor Wątek: Ile każde auto może mieć z Priusa albo ile priusa jest w Priusie-takie dywagacje  (Przeczytany 5470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
moja miesięczna jazda Priuską i przebiegnięcie nią 2000km nasuwa mi taką refleksję:

że oczywiście Prius jest predestynowany do jazdy oszczędnej głównie przez cały dobudowany układ elektryczny i zasilanie baterii przez rekuperację energii hamowania, czy też wykorzystanie panelów słonecznych do zasilania klimy oraz dzięki aerodynamice kształtu,

ale

uważam, że mając tylko takie wizualizacje jak w Priusie, to swoim poprzednim pojazdem, 200KM - benzynowym mercedesem zaopatrzonym w kompressor (11L/100km), również mogłem zaoszczędzić dużo paliwa, gdyż teraz widzę jak niewielkie ruchy pedałem gazu i właśnie pompowanie po rozpędzeniu wpływa na oszczędności.

Jak powiedział mój kolega, który namówił mnie na Priusa (sam takim jeździ od 2 lat): "ten samochód zmienia osobowość kierowcy", bo ten staje się spokojniejszy, zrównowazony, nie szalejący.
Ja potwierdziłem to po tygodniu jazdy.

Na koniec muszę coś dodać dla potencjalnych nabywców, którzy obawiają się, że trzeba cały czas jeździć jak emerytura, bez mozliwości wyprzedzania: otóż Priuska pozwala również na bardzo szybkie przyspieszanie; ja głównie jeżdżę w trybie Eco, ale czasami, gdy muszę wyprzedzić pojedynczy pojazd, lub całą kolumnę np. TIRów, to przełączam na PWR i wciskając gaz, wyraźnie czuć, jak po 1s budzenia się, Priuska naprawdę mocno odchodzi (jednak te 400Nm robi swoje). Z tego co zauwazyłem, a właściwie z tego co wiem, bo jeszcze nie zauważyłem, to nie duzo jest aut na naszych drogach, które są lepsze w wyprzedzaniu.
Oczywiście wiem, że są i tak np. hybrydy Lexa, które brałem pod uwagę przy wyborze nowego pojazdu - wybrałem Priuske, bo tak wskazywały moje uwarunkowania (99% jazdy - to miasto W-wa) i na razie nie żałuję.

Pozdrawiam

niven

  • Gość
każda toyota auris z silnikiem benzynowym 1.6 czy dieselem 2.0 wyprzedza lepiej niz prius, kazdy avensis z dowolnym silnikiem wyprzedza lepiej niz prius, yaris w dizlu wyprzedza lepiej niz prius,

mam wymieniać dalej?

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
każda toyota auris z silnikiem benzynowym 1.6 czy dieselem 2.0 wyprzedza lepiej niz prius, kazdy avensis z dowolnym silnikiem wyprzedza lepiej niz prius, yaris w dizlu wyprzedza lepiej niz prius,

mam wymieniać dalej?

Mylisz się, a dziś miałem tego przykład - właśnie z Ave, a wcześniej z Aurisami i też Ave ...

Największy moment w Ave to 340Nm, w dieslu o poj. 2231cm3 ... i jeszcze waga większa, no chyba, że z chipem;


zresztą nie o to chodzi
« Ostatnia zmiana: 10-04-2013, 23:25:39 wysłana przez infosoft »

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
podejrzewam że kolega nawet Priusem nie jechał. Jak jesteś z Warszawy to wpadnij na czwartkowego spota, chętnie zobaczymy to cudo ;)
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Avensis ma najwięcej 400Nm w dieslu 2.2 :-P

Offline Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2658
  • Płeć: Mężczyzna
moja miesięczna jazda Priuską i przebiegnięcie nią 2000km nasuwa mi taką refleksję:

Priuska naprawdę mocno odchodzi (jednak te 400Nm robi swoje).

Wuuut?  :cheesy:

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
moja miesięczna jazda Priuską i przebiegnięcie nią 2000km nasuwa mi taką refleksję:

Priuska naprawdę mocno odchodzi (jednak te 400Nm robi swoje).

Wuuut?  :cheesy:

Silnik elektryczny:
50 kW (67 KM)
400 Nm
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
każda toyota auris z silnikiem benzynowym 1.6 czy dieselem 2.0 wyprzedza lepiej niz prius, kazdy avensis z dowolnym silnikiem wyprzedza lepiej niz prius, yaris w dizlu wyprzedza lepiej niz prius,

mam wymieniać dalej?

Może jednak nie wymieniaj, czy my mówimy o tym samym Priusie? Której generacji, z którym silnikiem? Powtarzasz legendę, że hybrydy sa ciężkie (bo baterie) i powolne. Zapewniam Cię, że zbiera się bardzo dobrze, zwłaszcza z wciśniętym Power Mode. Wprawdzie stawiam na ekonomię (m.in. dlatego kupiłem taki samochód) no i mam swoje lata - wicie rozumicie -  stateczny Pan-w-Średnim-Wieku-na-stanowisku, ale czasem mnie ponosi... ostatnio na światłach stała koło mnie beema.. ciemne szyby, dup-dup z woofera, koleś wymownie i podpuszczająco patrzący w moją stronę... cóż.. zmieniło się na zielone... nie widziałem jego wyrazu twarzy, bo lusterka boczne są panoramiczne i pomniejszają ;)

Co do całej reszty.. jak kolega powyżej napisał "...ten samochód zmienia osobowość kierowcy...". Dokładnie tak jest. Mnie po iluś tam latach za kółkiem (około 40) sama jazda samochodem przestała już tak bawić, jak na początku. Ot po prostu - trzeba - to się jedzie. Obecnie - mając Priusa - nawet po fajki do nocnego niecałe 200 metrów zapylam autem. Tak mnie to kręci :D Jest tak wygodny w prowadzeniu, właściwie samo jedzie, ta gra na wyświetlaczach (bo jest to coś w rodzaju gry - zdobyć jak najwięcej ikonek samochodzików na wykresie słupkowym zużycia ;)
Jest tak, że w Polsce najważniejszym argumentem bywa "ile pali". Owszem to ważne, też mnie bolało, gdy w poprzednim samochodzie zimą w mieście nie mogłem zejść poniżej 10-10.5 l/100. To spalanie paliwa w korkach, na światłach - straszne marnotrawstwo. Ja jestem z tych, co sortują śmieci, podczas mycia zębów zakręcam wodę, drukuję na obu stronach kartki papieru... może i kropla w morzu, ale im więcej takich, tym czyściej będzie na lądzie, w morzu i w powietrzu :)
Na dokładkę cieszy fakt, że hybrydy przestają być drogim i modnym gadżetem dla bogatych. Już prawie każda szanująca się marka ma w ofercie jakąś hybrydę. Sama Toyota obiecuje, że ma w planach całkowite przestawienie się na ten typ napędu.
Aaahh - w Kalifornii Prius jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających sie samochodów. A chyba zdajecie sobie wszyscy sprawę, że amerykański rynek samochodowy składa się raczej z dość wymagających klientów. Od lat przyzwyczajonych do wygody, osiągów, wyglądu i obajerowania. To na razie tyle - jadę do nocnego po fajki... nno może jeszcze jakieś kropelki na sen

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
... Jak jesteś z Warszawy to wpadnij na czwartkowego spota...

a w którym miejscu ?

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
... Jak jesteś z Warszawy to wpadnij na czwartkowego spota...

a w którym miejscu ?
oj szkoda, właśnie jutro się wybieram do Stolycy, ale chyba tylko do środy pobędę :/

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,87.0.html

Aktualnie Blue City Poziom ptaka w najbardziej oddalonym od wejscia zakątku parkingu :)
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"


 

Beesafe.pl