Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Auris - duży przebieg. Kupić?  (Przeczytany 18874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ludek

• Toyot Leżący
  • *
Toyota Auris - duży przebieg. Kupić?
« dnia: 18-04-2013, 19:53:27 »
Czy auto z przebiegiem 290.000 km ma szansę jeszcze trochę pojeździć?
2007 r., silnik 1.6, 124 KM.
Auto serwisowane, wizualne ok. Obecnie nie wymaga żadnych nakładów finansowych.

Pozdrawiam,
Ludek

Offline przemek79f

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Toyota Auris - duży przebieg. Kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 18-04-2013, 20:02:35 »
Daj sobie spokój. Ja mam z tego samego roku i przebieg 65tyś i też serwisowane a sypie sie wszystko. To nie ta Toyota co kiedyś.

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 18-04-2013, 20:21:05 »
Na ile wycenili ten samochód?

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 18-04-2013, 20:21:17 »
mam z tego samego roku i przebieg 65tyś i też serwisowane a sypie sie wszystko

Nie to, żebym był bezkrytycznym fanem Toyoty, ale zapytam z ciekawości co ci się tak sypie ?

Offline Ludek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 18-04-2013, 20:22:32 »
Na ile wycenili ten samochód?

Niecałe 14 tys.

Mam jeszcze do wyboru Corollę z 2006 r., silnik 1.6, 110 KM, przebieg 149.000km.
Dużo mniejszy przebieg, ale pali się kontrolka silnika. Pobieżna kontrola nie wykazała co jest. Trzeba zrobić większą diagnostykę, a to wiąże się z kosztami. W cenie ok. 13 tys.

Auto ma jakieś uszkodzenia nadwozia, ale nie wiem jak duże. Jutro ją zobaczę.

« Ostatnia zmiana: 18-04-2013, 20:28:46 wysłana przez Ludek »

Offline Jarod84

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #5 dnia: 18-04-2013, 21:08:08 »
mam z tego samego roku i przebieg 65tyś i też serwisowane a sypie sie wszystko

Nie to, żebym był bezkrytycznym fanem Toyoty, ale zapytam z ciekawości co ci się tak sypie ?

Pewnie tak jak większości tu marudom - sypie mu się: "skrzypi deska", "wytarł się fotel", pewnie 2 dziurki w masce, pewnie coś stuka pod maskom. Takie niesamowite rewelacje, bo jakoś nie widać tu typowo technicznych tematów jak na innych vw forach, gdzie piszą jak wymienić to czy tamto.

Offline przemek79f

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 18-04-2013, 22:34:26 »
Ha i tu cie zadziwie bo ledwo co kupilem auto siadła pompa wody ,podobno wada fabryczna i tak jak zobaczyłem nową pompe po modernizacji to zeczywiśćie stara wyglądała jakby ktoś po godzinach pracy w toyocie ją zaprojektował. Potem siadły ksenony,kolejna wada toyot. Potem spryskiwacze ksenonów przestały sie domykać,następna wada toyot. Po 60 tyś okazało sie ze do wymiany jest sprzęgło które nie grzeszy trwałośćią. I na koniec tej pięknej listy, biegi zaczeły chodzic jak w traktorze,okazało sie że wodziki zrobione są z takiego materiału ze dziecko moje ma trwalsze zabawki. Tak że skrzypienie to pikuś w porównaniu zresztą mechaniki tej jakże to zacnej Toyoty. Przeglądając forum zauważcie ze większość wyzej wymienianych problemów tu to już użytkownicy mieli,co potwierdza fakt ze lepiej dać sobie spokój z tym autem. Pozdrowionka.

Offline przemek79f

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 18-04-2013, 22:47:10 »
Aha i jeszcze jedno. W moim domu są 3 toyoty: Ojciec ma corolle z 2002 r, siostra starlet 97r i ja dałem sie namówić na tego nieszczęsnego aurisa. Ojciec i siostra jezdżą już po 6 lat tymi autami i faktycznie są to auta bezawaryjne,ale to sie właśnie skonczyło po roku 2006 kiedy to wszedł auris. Tak więc jesli juz chcesz toyote to tylko Corollę i z tym właśnie motorem, bo w moim niby jest 14 koni więcej, ale tylko na papierku,nie ma żadnej różnicy w mocy między corollą ojca a moim aurisem a jak trafisz na wadliwą pompę i ci w trasie rozleci sie jak mnie to przeklniesz wszystko. Pozdrawiam.

Offline Carlo

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 18-04-2013, 23:11:55 »
Kto oprócz Przemka miał awarię pompy wody w swoim aurisie?
Swoim przejechałem dotychczas 50k. i żadnych usterek.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #9 dnia: 19-04-2013, 07:15:32 »
(...) ledwo co kupilem auto siadła pompa wody ,podobno wada fabryczna i tak jak zobaczyłem nową pompe po modernizacji to zeczywiśćie stara wyglądała jakby ktoś po godzinach pracy w toyocie ją zaprojektował. Potem siadły ksenony,kolejna wada toyot. Potem spryskiwacze ksenonów przestały sie domykać,następna wada toyot. Po 60 tyś okazało sie ze do wymiany jest sprzęgło które nie grzeszy trwałośćią. I na koniec tej pięknej listy, biegi zaczeły chodzic jak w traktorze,okazało sie że wodziki zrobione są z takiego materiału ze dziecko moje ma trwalsze zabawki. Tak że skrzypienie to pikuś w porównaniu zresztą mechaniki tej jakże to zacnej Toyoty.

Jeśli to prawda co napisałeś, to rzeczywiście to przykry pech.
Z drugiej strony statystycznie rzecz biorąc, ileś tam awarii na milion musi się zdażyć, widać wszystkie wystąpiły u ciebie  :-) - patrz pkt. pierwszy.
A po trzecie, znam takich co potrafią zepsuć nawet kulkę stalową , może ty do takich ludzi też należysz ?

Offline przemek79f

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 19-04-2013, 08:09:25 »
Jesli macie kogoś znajomego w serwisie tak jak ja, to wam powie i przyzna sie jakie sa fabryczne wady aurisa.
Pompę wody wymieniano na gwarancji w setkach aurisów i była na to akcja serwisowa. Pojedżcie sobie do pierwszego lepszego mechanika zajmującym sie autami japońskimi to wam powie co w trawie piszczy. A co do ostatniej wypowiedzi to chłopie, popsuć to każdy moze sobie telefon albo np humor komuś, a nie auto. To nie jest pierdoła jakaś zeby jak sie ją dotknie to zaraz sie psuła. A co do użytkowników toyot to niestety nikt sie nie przyznaje do jej wad i kazdemu śmiga auto jak należy, ale co się psuje, to już nikt sie nie przyznaje, bo to przecież toyota i nie wypada. To co napisałem to szczera prawda, choc moze moj auris faktycznie jest jakiś felerny. Ale wszystko to co naprawiałem, mój mechanik naprawiał już kilkadziesiąt razy w innych aurisach, a tak jak mówiłęm wcześniej nitk z użytkowników sie do tego nie przyznaje.

Offline arkmart

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris 1,4 D4D Premium, Twingo II Dynamique
« Odpowiedź #11 dnia: 19-04-2013, 08:34:27 »
Corolle sprzedałem gdy miała 111tys. km, Auris ma teraz prawie 80tys. Z "awarii" to w obu wymienialem tylko (odpukać) żarówki. Koledzy w innych markach mają znacznie gorzej.
"With Oden on our side..."

Offline akaraf

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 19-04-2013, 09:21:16 »
Witam!
Też wymieniałem pompę wody (przebieg 55 tys.) - nie powiem żeby ciekła, ale musiała puszczać lekką mgiełkę, bo widać było krystalizujący się różowy płyn (pompa + wymiana 300zł). Poza tym w zimie trochę ciężkawo wchodziły biegi (zwłaszcza 2) ale przesmarowałem wodziki, zresztą teraz jak się ociepliło jest o wiele lepiej. Są to jak do tej pory wszystkie usterki. Z auta jestem zadowolony, jest komfortowe, ciche i dość dynamiczne (2.0 d4d). Mam też kilku znajomych z Toyotami i raczej nie słyszałem o jakichś problemach - więc polecam to auto i wątpię że inne marki w tych pieniądzach wypadają jakoś znacząco lepiej... :-)
« Ostatnia zmiana: 19-04-2013, 09:22:57 wysłana przez akaraf »

Offline Ludek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19-04-2013, 09:29:22 »
Jeździłam wcześniej 7 lat corollą z 98 r. i poza obsługowymi naprawami nic się nie działo.
Mam generalnie sentyment do Toyoty. Obecnie mam Focusa i jest to porażka na całej linii.

No, bije się z myślami.  Ten przebieg jest duży. Z drugiej strony corolla ze świecącą lampką silnika, ale z przebiegiem o połowę mniejszym.

A jakie są koszty np. wymiany pompy, sprzęgła, amortyzatorów, czy innych części, które się okresowo robi w aucie?

Offline przemek79f

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 19-04-2013, 11:34:52 »
Za pompę płaciłem 300zł + wymiana, sprzęgło 500zł + wymiana, komplet naprawczy wodzików 100zł. A co do ksenonów to palniki D4S na allegro oryginały zaczynają sie od 140zł za sztukę. Niewiem ile będzie kosztowała naprawa spryskiwaczy bo sie zatarły, narazie prubuje psikać je róznymi środkami typu wd40i olejkami, ale nic nie pomaga. Co do zawieszenia to faktycznie w toyotach jest dość wytrzymałe i przynajlmniej mnie nic sie z nim narazie nie dzieje. A odnośnie świecącej sie kontrolki z silnika w corolli. Ojcu też non stop sie zaświeca i po podpięciu pod komputer błąd wskazuje na złą analize spalin(sonda lambda wymieniona niepotrzebnie), czyli katalizator do wymiany. Po skasowaniu tego błędu i po dłuższej trasie znów sie zaświeca ta kontrolka. Ojciec dał sobie już z tym spokój bo katalizator oryginalny kosztuje ok 3 tyś w serwisie, choć napewno zaraz znawcy sie tu znajdą i bedą wciskać jakieś zamienniki dziadowskie. Tak więc wybór należy do ciebie. Pozdrawiam.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 19-04-2013, 11:34:52 »