Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Auris - duży przebieg. Kupić?  (Przeczytany 15626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ledziu

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Toyota Auris - duży przebieg. Kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: 19-04-2013, 11:40:27 »
Jeździłam wcześniej 7 lat corollą z 98 r.

I jak chcesz mieć dalej sentyment to kup sobie coś co będzie przed ery VVTi czyli do 00r i nie będzie problemu z dużym przebiegiem  :-)
Cyba że masz ochotę celować i liczyć na szczęście.

niven

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 19-04-2013, 11:41:29 »
kup nowego lub prawie nowego aurisa nie będziesz miał problemów z awaryjnością, ze starszych aut polecam t22fl 2.0d4d, t25fl 2.0d4d

Offline zzabot

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 19-04-2013, 12:03:13 »
Wydaje mi się, że kolega szuka czegoś mniejszego niż Avensis.

W T25 D-4D po FL po 300kkm to juz drugi silnik sie będzie kończył...

Offline krzycholu

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 19-04-2013, 12:13:48 »
Jestem od miesiaca posiadaczem Aurisa 2,0 D4D i potwierdzam to co pisza przedmówcy -problemy z ksenonami  ( palniki D4S najlepiej kupić takie powyżej 150 pln/szt) niedomykajace się klapki spryskiwaczy ( żeby nie wiem czym smarować i tak nie chca chować sie w zderzak ), problem z biegami ( zimą przy -15 st cięzko wchodza 1-nka i 2-ka) latem jest sporo lepiej, korozja elementów podwozia ( niektóre śruby czy nakrętki wygladaja jakby miały ze 25 lat)
Spalanie- w trybie mieszanym ( raczej wiekszośc po mieście , krótkie odcinki) to 8 l/ON w trybie pozamiejskim zamykam sie w 6l ON , auto ma 6-cio biegowa skrzynię ale ma i DPF, podejrzewam że przez te ustrojstwo spalanie jest nieciekawe... :-)
Ale poprzednie auto -Punto 2 FL też tyle paliło a komfort jazdy bez porównania :-)
Co tu dużo pisać -jakość wykonania Toyoty sprzed 20 lat a aut kilkuletnich rózni się diametralnie :-(
Takich przykładów jest wiele, auta innych marek też nie są rewelacyjne, to samo dotyczy np. pralek czy lodówek , produkuje sie tzw. masówke która ma posłużyc kilka lat a pózniej klient ma iśc i kupić nowy sprzęt.
Niestety taka jest strategia dyżych koncernów... :thumbdown:

Offline pancio11

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 19-04-2013, 12:32:18 »
Co do wykończenia to zgadzam się z Tobą - jest masakra. Jeżeli chodzi o spalanie (u mnie bez DPF) to srednio pali 5,2 L (miasto, autostrada max 140km/h) - W zeszłym tygodniu wracałem z Rzeszowa/Tarnowa A4 do Katowic - przy 200km/h - jazda ok 20min) spalanie 8,9L.
Co do korozji to nic nie widzę u siebie, biegi wchodzą normalnie przy każdych warunkach, czasem odpalać muszę za drugim razem przy mrozach (ale wcześniej auto stoi 2 tygodnie), kxenonów nie mam - ale chyba w każdej marce jest z nimi problem.
Where Wishes Fly......

Offline drzonca

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 19-04-2013, 12:43:40 »
Mam oprócz nowego Aurisa Corollę E11 po lifcie z 99 roku. Auto kupiłem używane i zaraz po zakupie zaczęły się sypać najróżniejsze rzeczy. Wymieniłem w niej katalizator (oryginalny, prawie 3 tys.), dwie sondy lambda, dwie cewki zapłonowe i jeszcze kilka drobiazgów pomijając oczywiście rzeczy typowo eksploatacyjne jak amortyzatory, tarcze, klocki, pasek osprzętu, akumulator itp. z których wymianą się liczyłem przy zakupie. Wszystko wychodziło stopniowo więc dokładałem. Po wymianie tego wszystkiego i dołożeniu do samochodu kwoty równej cenie zakupu mam nadal stare auto żłopiące 0,7 litra oleju na 1000 km (wada fabryczna pierwszych VVT-i) i zapalające "check engine" raz na jakiś czas (usterka układu VVT-i, przypuszczalnie wynikająca z tego, że jeden z poprzednich właścicieli nie dopilnował poziomu oleju i lekko przytarł układ). Pewnie trochę miałem pecha, trochę powodem jest nieznany mi ale przypuszczalnie dość znaczny rzeczywisty przebieg samochodu. Mimo wszystko jestem zadowolony, bo żadna usterka nie wystąpiła nagle w trakcie podróży unieruchamiając samochód, a to jest najważniejsze. Znajomi z innymi markami też opowiadają o swoich przygodach i tam bywa gorzej. To i dobry kontakt z ASO sprawił, że kolejny samochód to też Toyota. Reasumując jak chcesz auto niezawodne to kup albo model z czasów kiedy Toyoty były nie do zajechania (np. Corolla E11 przed liftem), albo nówkę na gwarancji.
Auris 1,33
Corolla E11FL
Suzuki Alto mk5

Offline bis24

• Toyot Spamer
  • Fiesta 1.4 mk7 FL
« Odpowiedź #21 dnia: 19-04-2013, 12:48:17 »
Jestem od miesiaca posiadaczem Aurisa 2,0 D4D  zimą przy -15 st cięzko wchodza 1-nka i 2-ka latem jest sporo lepiej
:cheesy:

Offline Kryspin

• Administrator
  • ZŁOSLIWY STARY ADMINISTRATOR
    • Toyota Klub
« Odpowiedź #22 dnia: 19-04-2013, 12:55:31 »
Jestem od miesiaca posiadaczem Aurisa 2,0 D4D  zimą przy -15 st cięzko wchodza 1-nka i 2-ka latem jest sporo lepiej

:laugh: :laugh: :laugh:
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline krzycholu

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 19-04-2013, 12:56:10 »
Tak, to prawda -miesiac temu mieliśmy temp. po minus 15 st a np wczoraj było 25st. na plusie więc prawie jak latem... :-)

Offline ledziu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: 19-04-2013, 12:57:02 »
Ja swoją przygodę z nowymi tojkami zakończyłem w 01r na e11 VVTi od tamtej pory wróciliśmy na łono natury  :cheesy: i jeżdzimy modelami do 99r.

Co do psucia się  :-o to mój wspólnik kupił hilux-a nowego w 07r bo miał być niezniszczalny w Top Gear go topili  :-) po 40 tyś przebiegu wyłącznie w trasie akurat kiedy ja go prowadziłem zepsuł się na ostro, wracaliśmy na lawecie....   :thumbdown: Co ciekawe jako auto zastępcze dostaliśmy renie megankę a naprawy gwarancyjnej nie chcieli uznać bo jeden z przeglądów był po przekroczeniu limtu kilometrów oczywiście dodam że rozsypał się całkowicie alternator który raczej nie był wrażliwy na zmiane oleju no ale spece z ASO twierdzili inaczej.

Offline Kryspin

• Administrator
  • ZŁOSLIWY STARY ADMINISTRATOR
    • Toyota Klub
« Odpowiedź #25 dnia: 19-04-2013, 13:18:33 »
niestety i toyota faszerowana jest kiepskimi podzespołami od producentów wszelakiej "maści"

np. wtrysk bosch (już od 94),w zamkach siedzą silniczki made in china, stacyjka Hiszpania (ale to już od 98) itd itd można by wymieniać godzinami
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline pancio11

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 19-04-2013, 13:53:40 »
Ja nie chcę bronić Toyoty tylko dlatego, że ją mam ale ja pracuję w firmie Automotiv i produkujemy większość części praktycznie do wszystkich marek samochodowych i nie chcielibyscie wiedzieć jak są produkowane podzespoły do wyższych klas marek takich jak mercedes, bmw, vw - tam to jest porażka (chodzi mi o wymagania jakościowe tych koncernów). Toyota ma najlepsze podzespoły, komponenty itp głównie dzięki standardom Toyoty na których wszystkie albo przynajamniej większość firm produkcyjnych się wzoruje.
Where Wishes Fly......

Offline Ludek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 19-04-2013, 15:52:59 »
Dzięki serdeczne za odpowiedzi.
Najlepiej byłoby kupić nowe auto, ale kasa :(

niven

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 19-04-2013, 16:59:48 »
mam do sprzedania uzywany jak nowy 30k taniej niz nowy :)

Offline dominikalp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 22-04-2013, 18:21:43 »
Kto oprócz Przemka miał awarię pompy wody w swoim aurisie? Swoim przejechałem dotychczas 50k. i żadnych usterek.
Ja przy około 70 000. To wadliwa seria w rocznikach 2007/2008. Zaczął wyciekać płyn co wróży szybsze lub wolniejsze jej padnięcie. Wymieniłem dla świętego spokoju.
Auris I FL 1.6 2011. Wcześniej: Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 22-04-2013, 18:21:43 »