Autor Wątek: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika (2009-2012, przed liftingiem)  (Przeczytany 123585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #15 dnia: 08-08-2013, 21:51:53 »
No i zmarnowałem dzień na wyjazd do Ełku nic nie załatwiłem. A mogłem ten dzionek spędzić miło na plaży.

Pan z serwisu twierdzi, że reflektory są w porządku i że tak ma być, bo w stojącym obok na parkingu (zaczął oglądać inne toyoty stojące na parkingu) rocznym Yarisie z 20-o tysięcznym przebiegiem też są tak samo wypalone więc według niego tak ma być. I nie trafia kompletnie argument , że w stojącym kilkanaście metrów dalej w komisie 10-o letnim Yarisie są w porządku.
Na brzęczenie w kabinie też nic nie potrafił poradzić, stwierdził "Niech pan jeszcze pojeździ i posłucha co to może brzęczeć" a jak nie dam rady sam tego zlokalizować to wtedy będą rozkręcać samochód i szukać.
Gość mi naruszył nerw.
Teraz nie mam czasu tego rzeźbić bo za kilka dni wyjeżdżam. Ale jeszcze mam czas do października, żeby to załatwić.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #16 dnia: 08-08-2013, 22:41:10 »
Wiesz co - trzeba zrobić tak samo jak ten Pan, czyli brać z niego przykład. To znaczy, że w tym momencie DO CIEBIE NIE TRAFIA (jak do niego), że TO NIBY JEST OK. Poza tym - wiesz, że wymieniają. Poza tym - nie chce przyjąć? MA PRZYJĄĆ I KROPKA. Najlepiej dołącz WŁASNE (!) zdjęcia. Jak nie pomoże to do kierownika.
Wygląda, jakby ten Pan qrna w Citroenie czy innej "prawie takiej samej" marce pracował i ma olewkę we krwi.
Po drugie - ZMIENIĆ DORADCĘ, nie użytkować obecnego (nie)doradcy. :embarassed:
Po trzecie - wysłać maila do klient@toyota.pl
Po czwarte - ....kupić klubowiczowi wirtualne piwo, jak przyjdziesz za kilka tygodni i się pochwalisz, że "przód auta nowy" (czytaj: wymieniono i się udało).   :cheesy: :good:

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #17 dnia: 09-08-2013, 12:04:16 »
Na razie zacząłem od maila do Toyoty. Na nic innego przed wyjazdem nie mam już czasu.

Kiedyś miałem podobne przeboje z serwisem Panasonica. Po telefonie do centrali pan serwisant przyjechał ze wszystkim do mnie i naprawił mi telewizor w domu bez wożenia go do serwisu i z powrotem, więc kopniak z centrali zazwyczaj ma magiczną moc.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #18 dnia: 09-08-2013, 15:47:58 »
Różnie to jest, dajmy na to w Citroenie w ogóle KAŻĄ zlewać klientów, więc nawet jak ASO jest OK, to centrala je "wyprostuje" odpowiednio.
Ale akurat w przypadku Toyoty i Panasonica jest - na razie - odwrotnie i dobrze.  :good:

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #19 dnia: 09-08-2013, 21:58:17 »
To w końcu obie japońskie firmy a tam pewne rzeczy traktuje się inaczej. W japońskiej tradycji honor bywa ważniejszy od życia.
A wracając do tematu o 15-ej TMP dostałem maila z odpowiedzią, że
"że skontaktowaliśmy się ze Stacją Dilerską w Ełku, która ponownie przeanalizowała Pana sprawę i zdecydowała o przeprowadzeniu naprawy w ramach gwarancji. Stacja skontaktuje się z Panem w celu ustalenia terminu wykonania usługi."
 :cheesy:
Musieli ich dobrze z centrali "przeanalizować".


Duuuuuuuuuuuuuuuuuuże piwo dla ciebie sanchopan :beer:

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #20 dnia: 09-08-2013, 22:02:29 »
No to.... :good: :) <taniec>
Szłaaaa dzieweeeeeeczka do laseeeeeeczkaaa.... :happybday:
P.S. A wiesz, że teraz przy odsprzedaży usłyszysz, że "Paaaaaanieeee!! Caaaały przód bity, bo tutaj obydwie lampy wymieniane!" - co?  :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #21 dnia: 10-08-2013, 15:39:49 »
To gościowi opowiem ciekawą historyjkę jak to pan Mirek doradcę serwisowego "przeanalizował" przez centralę TMP.  :cheesy: 

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #22 dnia: 04-09-2013, 20:44:17 »
Reflektory w końcu wymienione ale nie obyło się bez perturbacji. Umówiony byłem na wtorek w zeszłym tygodniu. Zajechałem, wstawiłem auto na warsztat i nie zdążyłem jeszcze wyjść z ASO jak już ludek do mnie dzwonił, ż są dodatkowe kłopoty. Wyjęli nowe reflektory z pudełek i jeden okazał się uszkodzony. Na wizytę umawiałem się ponad tydzień wcześniej ale pan serwisant mając już niezadowolonego klienta nie zadał sobie trudu, żeby wszystko sprawdzić zanim przyjadę, żeby nie było wtopy. Dzięki temu wypuścił z salonu całkowicie niezadowolonego klienta. Tak chyba powinno brzmieć nowe hasło przynajmniej w Toyocie w Ełku. Dopiero dzisiaj w końcu wymienili, choć pan serwisant z uporem maniaka dalej twierdzi, ze to nie wada i że tak ma być i na pewno problem powróci, a wymienili tylko dlatego, że im centrala TMP kazała i jak bym pojechał do innej ASO to też by mi nie wymienili, chyba że by im też odgórnie kazali. Generalnie żenada.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2013, 20:53:10 wysłana przez leptoptelis »

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #23 dnia: 04-09-2013, 23:46:53 »
Ano żenada.
Grunt, że centrala stanęła na wysokości zadania. :good:  Z dwojga złego - lepszy taki kupo-doradca (od "kupy" a nie od "kupowania" :cheesy: ) niż kupa-centrala. :grin:
Czy problem wróci... nie wiadomo: zauważ, że nowe reflektory są nowe nie tylko dlatego, że nowe ale również: mają INNE numery części. To może - ale nie musi - sugerować, że to INNY produkt (cokolwiek to znaczy).
Ja wymieniłem reflektory i założyłem w podobnym czasie dzienne LEDy :)
Generalnie - gratulacje! :)  :good:

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #24 dnia: 05-09-2013, 07:58:20 »
nowe reflektory są nowe nie tylko dlatego, że nowe ale również: mają INNE numery części. To może - ale nie musi - sugerować, że to INNY produkt

Ty to wiesz i ja też to wiem, ale "doradca" jakoś nie bardzo, bo mu o tym wspomniałem. Cokolwiek miałbym dalej z tym autem nie robić to na pewno nie będe tego robił w Ełku, bo raz że jakoś mi tam nie po drodze, a dwa obsługa nie teges. Nie wiem jak jest w Olsztynie, ale tam jeżdżę co najmniej dwa razy w miesiącu więc nawet jakbym niczego nie załatwił to nie tracę specjalnie czasu i paliwa.

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #25 dnia: 05-09-2013, 08:18:17 »
Ty to wiesz i ja też to wiem, ale "doradca" jakoś nie bardzo, bo mu o tym wspomniałem. Cokolwiek miałbym dalej z tym autem nie robić to na pewno nie będe tego robił w Ełku, bo raz że jakoś mi tam nie po drodze, a dwa obsługa nie teges. Nie wiem jak jest w Olsztynie, ale tam jeżdżę co najmniej dwa razy w miesiącu więc nawet jakbym niczego nie załatwił to nie tracę specjalnie czasu i paliwa.

+1
Trzeba głosować portfelem jak inaczej nie rozumieją.
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #26 dnia: 05-09-2013, 09:00:37 »
Powiem Ci, że ja to bym napisał do klient@toyota.pl - nie żeby jakąś reklamację, ale opis "NIEcałkowitego zadowolenia", że takie odczucia masz "nie teges".
Jak ja napisałem, to tydzień później u w mnie w ASO już wszyscy na baczność stali.  :cheesy:

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #27 dnia: 05-09-2013, 17:40:54 »
Ja już z panią z TMP korespondencję zacząłem jakiś miesiąc temu i jeszcze na zakończenie mam zamiar zdać szczegółową relację z moich przejść z ASO w Ełku. Ale szczerze mówiąc grzeje już mnie to czy będą tam stali na baczność czy nie, bo ja tego ich stania już oglądać nie zamierzam.

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #28 dnia: 06-09-2013, 10:47:39 »
No to e-mail do pani Koordynator ds. Kontaktów z Klientami z TMP, z którą już od miesiąca koresponduję wysłany. Z ankietą mogą już nie dzwonić. Poziom satysfakcji opisałem szczegółowo, a ASO w Ełku nie muszą stać na baczność, bo raczej się mnie tam już nie doczekają. I pomyśleć, że jak kupowałem tam w 2005 roku Yarisa to pracowali tam tacy fajni ludzie, że chciało się do nich jechać choćby po to, żeby ich spotkać, a nie tylko coś załatwić. Niestety ci ludzie już tam nie pracują. Widać znaleźli sobie lepsze zajęcie. :-(

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #29 dnia: 03-04-2014, 19:45:07 »
Wymienili mi dzisiaj te przednie reflektory na nowe - zero kręcenia nosem i to mi się podoba. Nawet w bonusie dostałem protokoły z napraw gwarancyjnych (lampy i rozrusznik) także Sancho, mam potwierdzenie, że nie bity tylko w fabryce spartolony ;-)
pzdr.
Michał


 

Beesafe.pl