Autor Wątek: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika (2009-2012, przed liftingiem)  (Przeczytany 123183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
W szczególności jak ktoś nie ma np. LED–ów do jazdy dziennej, a dodatkowo duży przebieg plus dodatkowo kończy mu się gwarancja, to niezależnie czy posiada ksenony czy halogeny (jak większość) jako światła z przodu, we własnym dobrze pojętym interesie proszę się przyjrzeć z bliska dokładnie odbłyśnikom nad żarówkami mijania (główny odbłyśnik).
Odbłyśnik się wypala i w zależności od przebiegu - np. przy 20.000 km będzie mniejsza, a przy 60.000 wyraźnie większa - da się zaobserwować wypalenie odbłyśnika w postaci ciemnej plamy, coś takiego:
http://zapodaj.net/c29501b263970.jpg.html
Zdjęcie pochodzi z niemieckiego forum, tutaj wątek:
http://www.mein-verso.de/kummerkasten-f38/blaue-flecken-scheinwerfer-reflektor-halogen-xenon-t1890/p1.html
Co ciekawe, problem istnieje niezależnie czy ktoś jeździ na ledwo-świecących oryginalnych Osramach, które dała fabryka, czy na jakichś homologowanych żarówkach typu premium plus ileś-tam-procent.
ASO wymienia całe reflektory na nowe, przetestowane na sobie już wiem, że nie byłem jedyny tutaj na forum. :) Osobiście zauważyłem to przypadkiem, podczas mycia auta.
Co ciekawe, nowe reflektory mają INNE numery części, jednak nikt nie potrafił mi powiedzieć czy i jakie to może mieć znaczenie, choć można snuć nadzieję, że znaczenie to być może może być pozytywne. Ale - któż to wie... :song:
« Ostatnia zmiana: 08-12-2014, 10:45:42 wysłana przez mgenek »

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #1 dnia: 06-05-2013, 09:13:52 »
Musi coś być na rzeczy z tym numerem - Ty i ja mamy z tego samego rocznika auto i jest ten problem a widzę u siebie starsze verso które nie mają zniszczonego odbłyśnika. Coś musieli spierdzielić.

Ja jutro przegląd. Będę zgłaszał.
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #2 dnia: 06-05-2013, 10:38:24 »
Pytanie czy to starsze Verso (rozumiem, że tylko rocznikowo) ma ten sam numer reflektora co Ty czy jakiś inny?

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #3 dnia: 06-05-2013, 10:47:35 »
Te starsze mogły być dobre. Potem np. zmienili dostawcę.

* wytaptane tapatalkiem.

pzdr.
Michał

Offline maro22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #4 dnia: 07-05-2013, 12:52:30 »
Moje reflektory też są wypalone  :thumbdown: Auto ma dwa lata więc gwarancja się będzie kończyła... Trza jechać na serwis.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #5 dnia: 07-05-2013, 22:01:10 »
Jedź póki wymieniają  :cheesy:
Jak mgenek jeszcze np. zmieni, to nie wiadomo czy jakiś limit się nie skończy - więc: jak dają, trzeba brać  :roll:
...i pomyśleć, że wszystko przez to, że dokładnie oglądam auto jak myję... :-o :cheesy:

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #6 dnia: 07-05-2013, 22:06:05 »
Zgłosiłem, jest zgoda. Mam się umówić na wymianę z kilkudniowym wyprzedzeniem - żeby zamówili części.
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #7 dnia: 07-05-2013, 22:25:03 »
Tak trzymać!  :good:
Swoją drogą, za parę lat jak ktoś będzie kupował używane Verso z forum, to będzie pewnie opowiadał znajomym: "Panie! Wszystkie bite z przodu, bo reflektory powymieniane na nowe - znam się na tym i wiem!"  :cheesy: :laugh: :cheesy:

Offline mgenek

  • Moderator
  • Toyot Chodzacy
  • ******
  • Wiadomości: 1015
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #8 dnia: 07-05-2013, 22:34:17 »
Bo to powinno być wpisywane gdzieś. Jak skończyła mi się gwarancja na Hondę to pytałem w ASO czy mogą mi wydrukować wykaz czynności serwisowych (łącznie z tymi gwarancyjnymi) to nie chcieli dać.  A tak, byłoby co pokazać handlarzynie ;-)
Lampy to lampy, któryś kolega forumowicz wymieniał przednią szybę. To ci dopiero!
pzdr.
Michał

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #9 dnia: 07-05-2013, 22:46:15 »
No tak, ale akurat przednią szybę to statystycznie wymienia się dużo, dużo częściej aniżeli reflektory. :cool:
Powiedzmy sobie szczerze: kto w takiej sytuacji wymienia reflektory? Prawie nikt! Przypadki, które znam, to Toyota i jednostkowe z Nissana (nie moje, ale potwierdzone).

Natomiast co do czynności, to zawsze w ASO można zapytać, bo jest zapisane na bank.  :-)

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #10 dnia: 05-08-2013, 12:47:52 »
Czy to jest objaw wypalania odbłyśników?

Autko ma dopiero niecałe 25 tysięcy przebiegu.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #11 dnia: 05-08-2013, 12:53:38 »
Dokładnie tak!  :good:
A masz żarówki zwykłe "nieświecące" (czytaj: fabryczne zwykłe Osramy) czy jakieś Premium?
Leć do ASO, żeby całe reflektory zmienili :)

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #12 dnia: 05-08-2013, 13:19:07 »
fabryczne jak najbardziej. to jutro do nich zalecę zwłaszcza, ze coś mi jeszcze przy rolecie dachowej brzęczy. Taki metaliczny przydźwięk, chyba jakiejś wibracji wibracji dostaje . Irytujący odgłos. Wcześniej tego nie było.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #13 dnia: 05-08-2013, 13:28:15 »
Na otwartej czy zamkniętej rolecie dachowej?

Offline leptoptelis

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reflektory przednie - uszkodzenie odbłyśnika
« Odpowiedź #14 dnia: 05-08-2013, 13:50:21 »
Niezależnie czy otwarta czy zamknięta to ten dźwięk słychać jak się częstotliwość wibracji z silnika bądź drogi dopasuje do rolety. Nie ciągle, ale czasem jak się przyspiesza na równym asfalcie , albo na nierównej drodze  bez przyspieszania. Zaczyna wibrować a potem przestaje.


 

Beesafe.pl