Autor Wątek: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0  (Przeczytany 5443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rrbrigade

  • Gość
Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« dnia: 21-05-2013, 15:31:14 »
Witam serdecznie, przeszukując forum nie udało mi się namierzyć tematu odpowiadającemu mojemu problemowi, mianowicie do wymiany mam poduszkę silnika (tą od str. rozrządu) w Yarisce II 1.0 benzyna, tylko, że problem tkwi w cenie takiej poduszki bo używaną widzę po portalu typu All....że jestem w stanie kupić za 150-200zł. Przyznam, że sporo, zwłaszcza,że pozostałe wersje silnikowe te poduszki posiadają tańsze :-( Szukam alternatywy w postaci pasującej od innego modelu ( o ile taka jest) lub może ktoś z forumowiczów ot taką poduszkę posiada w dobrej cenie i chciałby się pozbyć. Oznaczenie poduszki 35
Jeśli ktoś ma pojęcie nt. ewentualnego "zamiennika" proszę o odpowiedź

Offline mariusz_and

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #1 dnia: 21-05-2013, 20:33:32 »
Citroeny C1 i Peugot 107 chyba mają podobne albo takie same, niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę ??
« Ostatnia zmiana: 21-05-2013, 20:35:11 wysłana przez mariusz_and »
Lanos 1.6 16V->Yaris 2007 r. 1.0 12V->Chevrolet Aveo 2012 r. 1.2 16V

Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem :)

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #2 dnia: 21-05-2013, 22:34:28 »
mają te same silniki ale kompletnie inną resztę niż Yaris :-)
wg. encyklopedii te poduszki występowały jedynie w Y II 1.0. Więc pozostaje albo używka albo nowa albo próby klejenia poliuretanem :roll:

rrbrigade

  • Gość
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #3 dnia: 22-05-2013, 00:22:14 »
mógłbyś przytoczyć coś więcej na temat klejenia tej poduszki? Jak to wygląda, czy bardzo skomplikowane i ewentualne koszty takiego przedsięwzięcia.
No przyznam szczerze, że w dobie ówczesnego kryzysu finansowego kwota 200zł za używkę przysparza mnie o z lekka o mdłości, tym bardziej zważając na fakt, że zamierzam sprzedać "Y" bo mimo chęci na auto rodzinne się nie nadaje :/ (dzidzi w drodze) :-)

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #4 dnia: 22-05-2013, 09:46:45 »
Z własnego doświadczenia nic o tym nie wiem. Słyszałem, że utwardza się do sportu poduszki silnika klejem poliuretanowym (taki tani garażowy substytut prawdziwej poli poduszki). Również w przypadku naderwanej da się takową pokleić, kolega jeździ tak już któryś rok i nie ma problemów.
Minusem może być zwiększona twardość poduszki- więcej drgań silnika przejdzie na budę.

rrbrigade

  • Gość
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #5 dnia: 22-05-2013, 15:06:11 »
no to raczej odpada bo już trzepie budą w trochę nieznośny sposoób, zwłaszcza fotel pasażera gdy jadę w pojedynkę.
W takim razie muszę szukać używki na all.. może trafi się w dobrych pieniądzach
Dzięki za pomoc

A gdyby kupić poduchę taką jak na zdjęciu poniżej (Yaris II 2007 1.3) i przespawać uchwyty mocujące z mojej poduszki tej wybitej, czy miało by to sens istnienia. Jak myślicie czy da się to zrobić?
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 17:23:01 wysłana przez paba »

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #6 dnia: 23-05-2013, 01:12:42 »
Robota spawacza tez kosztuje i to niemało - nie wiem czy Ci się to będzie kalkulować. Poza tym, nie jestem pewien ale przy spawaniu ta guma może Ci się wytopić dosyć szybko i będziesz do tyłu z kasą...

Może tez być tak, że te uchwyty montażowe poduchy to jakiś odlew będzie i w momencie wypali Ci dziurę w materiale choćbyś nie wiem na jakich parametrach to robił i jaką metodą. Wiem, bo całkiem niedawno próbowałem tigiem pospawać pękniętą obudowę silniczka wycieraczki tylnej i w końcu się nie udało.

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z poduszką silnika Yaris II 1.0
« Odpowiedź #7 dnia: 23-05-2013, 06:43:00 »
Też mi się wydaje że spawanie w takim wypadku odpada, zresztą zarówno sama temp może dobić poduszkę, ale też i spasowanie tego tak żeby faktycznie spełniała swoją robotę może się nie udać. Jak miałbym tak kombinować to chyba bym jednak kupił coś z allegro i tyle, niestety czasem trzeba się liczyć z większymi kosztami jak chce się jeździć później bezawaryjnie i bezproblemowo :)


 

Beesafe.pl