Autor Wątek: nierównomierna praca zimnego silnika na biegu jałowym yaris I 1.4d4d  (Przeczytany 2520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klimper

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
Hey. Mam mały (mam nadzieję) kłopot z moją tojką, mianowicie, na zimnym silniku (tylko i wyłącznie) po odpaleniu (grzeje świece 2 razy, zawsze przed odpaleniem auta) falują mi obroty. Nie są to jakieś duże skoki, zazwyczaj o ok 200-300 obrotów/min, max 500 i raczej rzadko. Wystarczy że dodam gaz czasem na sekunde, czasem na 2-3 potrzymam go na ok 1500 obr, po czym puszcze gaz i obroty się stabilizują, jest tam te 700 czy coś koło tego.
Dodam, że już miałem ten problem, zakupiłem i użyłem STP do czyszczenia wtryskiwaczy diesla, wyjeździłem bak, potem kolejny, i wymieniłem filtry. Pomogło na pół roku...teraz znowu zaczęło się odzywać. na innym forum (http://toyota.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=112857) jest opisany niby ten sam problem, nawet ten zawór podciśnienia o którym tam wspominali wymieniłem, ale d..a, nic nie pomogło.
Może ktoś z Was miał taki problem lub podobny ? Dodam tylko, że jestem laikiem mechanicznym, i jak coś to proszę o tłumaczenie wręcz łopatologiczne :)
Pozdrawiam


 

Beesafe.pl