Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: LEDy dzienne (moduł reag. na zm. napięcia) oraz dziwne napięcia ładowania - INFO  (Przeczytany 37046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedrek

• Początkujący
mam toyota verso sprint i chcę zamontować światła do jazdy dziennej mini oczka po pięć na stronę, w miejsce halogenów.,czy ktoś z użytkowników ma tak zamontowane,proszę o opinie.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
A w którym miejscu chcesz te oczka zamontować bo IMHO wiercenie w części lakierowanej zderzaka jest mocno utrudnione? :cool:

Offline felicjator

• Moderator
Napisał że w miejsce halogenów.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Racja, nie zauważyłem - a zmieszczą Ci się tam? One takie małe są te oczka?  :o

Offline mar_celi

• Toyot Leżący
  • *
Podłącze się do tematu z pytaniem.
W oryginalnej wersji Verso nie było halogenów, ktoś wyciął końcówkę zaślepki i wstawił LED.
Mają już trochę czasu i się rozhermetyzowały, chciałem wymienić na nowe zamówiłem, kupiłem i okazało się że są większe..
Stąd i moje pytanie czy jak kupię oryginalne zaślepki, ramki przewidziane pod halogeny to bez problemu wkręcę (nowa ma średnicę ok 9 cm).
Halogeny mocowane są do ramki w zderzaku czy pod ta ramką są jakiś dedykowane mocowania do świateł .

Offline michas0312

• Toyot Leżący
  • *
Czy ktos z kolegow montowal w Verso takie urzadzenie? Z opisu wynika ze nie powinno byc problemow.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6472394326

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Kolego szanowny, chcę uprzejmie spytać - rozum Ci odebrało? :thumbdown:
Ja mam takie urządzenie z identyczną funkcję, ale nie używam, bo raz że to nielegalne a dwa - świeci innym po oczach. A trzy - bez sensu!
Z montażem nie będzie problemów - ale z Policją i Diagnostą na Stacji, owszem!
A w ogóle w czym leży problem, żeby kilkadziesiąt złotych dołożyć i kupić w pełni legalne i markowe LEDy?

Offline michas0312

• Toyot Leżący
  • *
  Chałupnictwo w postaci montowaniu ledow w zderzaku nie wchodzą w grę, względy wizualne. Dla mnie wygląda to słabo. Idealne dla mnie byłyby ledy z halogenami w jednym kloszu ale koszty są zbyt wysokie. Zastanawiałem się nad komputerowym włączeniem świateł mijania w pozycji manetki 0. Ale raz ze nie wiadomo czy w moim egzemplarzu jest to możliwe ( a za podłączenie do komputera w serwisie trzeba zapłacić) a dwa ze najprawdopodobniej włączy mi się przyciemnienie radia co w słoneczne dni jest problematyczne.

Jest jeszcze rozwiązanie w postaci montażu automatycznego włącznika świateł (legalne i nie oślepiające innych użytkowników drogi) ale czy jak zamontuje taki włącznik (http://allegro.pl/polski-automatyczny-wlacznik-swiatel-mijania-i5332957220.html) to czy przyciemni mi się podświetlenie  klimatyzacji i radia? Sprzedający nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie...
« Ostatnia zmiana: 24-11-2016, 10:59:07 wysłana przez michas0312 »

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Kolego! Jak ktoś nie umie, to faktycznie niech lepiej się za to nie bierze, ale jak ktoś umie, to "chałupniczo" zamontować można równie ładnie co fabrycznie. Jakby miało to brzydko wyglądać lub choćby wizualnie nie pasować do całości pojazdu, to bym się nigdy nie decydował.  :cool:
A jak chcesz mieć "perfekcyjnie" to kup lampy z Verso po liftingu. :-P

Offline michas0312

• Toyot Leżący
  • *
Jest możliwość abyś podesłał swoja realizacje? Może akurat mnie to zainspiruje :)

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany

Offline shrek

• Toyot Pełzający
  • **
Ja mam takie urządzenie z identyczną funkcję, ale nie używam, bo raz że to nielegalne a dwa - świeci innym po oczach.
Tak z prostej matematyki, to w tym momencie kierunkowskaz bardziej razi... Prawdopodobnie (nie jestem tego pewny) jest tam żarówka 55W lub 60W. Skoro moduł zmniejsza moc żarówki do 30% to mówimy tutaj o ok 16-18W...
Ja dostałem dzisiaj ofertę (400,- zł) na to urządzenie wraz z montażem i się poważnie nad tym zastanawiam.
http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4120-Swiatel-dziennych-APN-12V-blister.html

A w ogóle w czym leży problem, żeby kilkadziesiąt złotych dołożyć i kupić w pełni legalne i markowe LEDy?
W moim przypadku "problem" to dodatkowe 500,- zł... :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Ale reflektor nie jest homologowany do tego typu świecenie - równie dobrze mógłbyś używać p.mgłowych jako dziennych - również się nie nadają.
Co do linku - przecież sami piszą, że to nie ma homologacji i jest nielegalne: (uwaga - zastosowanie modułu wymaga odpowiedniej homologacji lampy pojazdu. Opis jest jedynie przykładem zastosowania i działania)
Nie pojmuję, czemu niektórzy sami sobie i za własne pieniądze chcą zrobić źle i problem.  <zalamka> :thumbdown:
Nie wiem skąd te 500 zł - równie dobrze może być to 5000 zł i 150 zł... :embarassed: :song:
...a podobną kasę co sam ten moduł kosztują te Philipsy, które osobiście posiadam, więc już zupełnie nie rozumiem, dlaczego Kolega tak komplikuje relatywnie prostą sprawę? :wallbash:

Offline kuczi

• Toyot Leżący
  • *
    • gratyDOauta
Jako ciekawostka. W starszych BMW ( e39, e46 ) można zakodować światła drogowe na 30 % jako dzienne. Świecą wtedy tylko te z przodu, bez podświetlenia tyłu i deski rozdzielczej.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Ale to co innego, bo jeśli tak jest fabrycznie, to takie światła mają podwójną homologację. :cool:

Toyota Klub