Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: LEDy dzienne (moduł reag. na zm. napięcia) oraz dziwne napięcia ładowania - INFO  (Przeczytany 40974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mgenek

• Moderator
Nie miga ale zapala się od razu po przekręceniu klucza a chodzi o to, żeby zapaliło się po odpaleniu silnika.
pzdr.
Michał

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
ar16 - ale KAŻDE ledy można podłączyć na sztywno, nasze też.
Z tą różnicą, że nowy moduł wstawimy sami, bo sam to montowałem :)
A co masz - jakie światła?

Offline sebl

• Toyot Leżący
  • *
sanchopan, mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że na niektórych zakresach radiowych występują drobne zakłócenia po włączeniu drl. W twoich też tak jest???

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
sanchopan, mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że na niektórych zakresach radiowych występują drobne zakłócenia po włączeniu drl. W twoich też tak jest???

Nie, ale słucham max 4 stacji, więc może zakres inny.
A który Ty masz rocznik auta, może masz "stary" model radia, w sensie że taki sam jak ja, ale rocznikowo starszy? Mój jest 2011.
Za to słyszałem o takich problemach w innych auta ze starszymi modułami Philipsa podobno coś tak było.

Offline sebl

• Toyot Leżący
  • *
Samochód i radio 09.2012

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Samochód i radio 09.2012

Aha! Czyli to ja mam stare  :cheesy:
A co Ci się dokładnie dzieje i w jakim stopniu oraz jakim momencie? I jak bardzo to słyszysz?

Offline sebl

• Toyot Leżący
  • *
Przy włączonych drl radio odrobinę szumi. Po przełączeniu na mijania gra idealnie.

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Przy włączonych drl radio odrobinę szumi. Po przełączeniu na mijania gra idealnie.

A gdzie masz umieszczony moduł?

Offline ar16

• Toyot Pełzający
  • **
ar16 - ale KAŻDE ledy można podłączyć na sztywno, nasze też.
Z tą różnicą, że nowy moduł wstawimy sami, bo sam to montowałem :)
A co masz - jakie światła?
Faktycznie zapalają się po przekręceniu kluczyka, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Wole tak, niż jakieś problemy po podłączeniu do aku. Przełącznik od świateł mam teraz w pozycji auto i automat od razu sam decyduje co ma być zapalone. Wszystko działa super, nic nie mruga i nie mam szumów w radiu. Na dodatek zdumiało mnie zmniejszenie spalania. Nie liczyłem na to za bardzo, chodziło mi raczej o wygodę (w końcu działa pozycja świateł AUTO!), a tu niespodzianka :).
Ledy kupiłem jakieś lepsze, specjalnie pod Toyotke, żeby nie trzeba było nic przerabiać, tylko zamieć przeciwmgielne. Kupiłem takie:
http://www.denken.com.pl/index.php?p834,swiatla-do-jazdy-dziennej-de6013-profesjonalne-okragle-93mm-reflektory-led-drl-z-homologacja-rl
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
ar16 - nie gniewaj się, ale piszesz, że "nie chciałeś problemów z montażem do aku". Po części można się zgodzić, choć jak widzisz moduł specjalny jest przewidziany.
Dla mnie takie wyjście jak u Ciebie, zakładając, że MIAŁEŚ p.mgielne przednie światła fabrycznie (a pewnie miałeś), jest daleko GORSZYM rozwiązaniem, bo nie dość, że za nie zapłaciłeś, to np. w moim przypadku pozbyłbym się na własne życzenie DWÓCH funkcjonalności, z których jestem zadowolony:
- świateł p.mgielnych przednich, które sprawdzają się nie tylko we mgle, ale podczas: opadów atmosferycznych oraz na drogach krętych oraz
- doświetlania zakrętów prawym lub lewym p.mgielnym, domontowanego przeze mnie, które działa i szczególnie dobrze się sprawdza nocą :)
Jak widać - każdy ma, co chciał :)

Offline ar16

• Toyot Pełzający
  • **
Faktycznie każdy ma co lubi. Gdzieś na forum dyskutowaliśmy nad rezygnacją z przeciwmgielnych na rzecz ledów i jest to sprawa subiektywna. Ja osobiście przez ostatnie dwa lata używałem przeciwmgielnych raptem z dwa razy. Nie zapalam ich w warunkach innych jak duża mgła, a z przodu praktycznie nic nie dają i świecą się raczej z technicznego powodu potrzeby załaczenia tylnych, które są baaaaaaardzo potrzebne (przełacznik na tylne automatycznie po drodze zapala też przód). Posłuchaj na CB co mówią o jeżdżących na przeciwmgielnych przy byle mżawce.
Apropo doświetlania zakrętów to fajna rzecz, której nie posiadam, ale strasznie śmiesznie wyglądają samochody, które z powodu obowiązku jeżdżenia na światłach automatycznie używają tej funkcji w dzień.
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline sebl

• Toyot Leżący
  • *

A gdzie masz umieszczony moduł?

Leży na akumulatorze  :song:

Offline Horus

• Toyot Zmotoryzowany
Wiesz, ar16 - albo się stosujemy do przepisów, które mówią kiedy można zapalać p.mgielne przednie albo dyskutujemy o gościach, co mają je źle ustawione. :grin:
Co do doświetlania - po to mam LEDy, żeby mi się p.mgielne przednie w ciągu dnia nie świeciły - co nie? :cheesy:
Kolejna sprawa - podczas np. gęstych opadów śniegu p.mgielne przednie pomagają.
Na drogach krętych też bardzo pomagają, ułatwiają jazdę przed zakrętem. :)

sebl - ja też mam na aku. :-o
Spróbuj owinąć na chwilę cały moduł folią aluminiową, albo najlepiej włóż do torby termoizolacyjnej i zobacz czy się poprawiło :) Wiem, że to mało profesjonalne, ale taki ekran często pomaga :)

Offline sebl

• Toyot Leżący
  • *
sebl - ja też mam na aku. :-o
Spróbuj owinąć na chwilę cały moduł folią aluminiową, albo najlepiej włóż do torby termoizolacyjnej i zobacz czy się poprawiło :) Wiem, że to mało profesjonalne, ale taki ekran często pomaga :)

Gdzieś czytałem, że sieją same lampy (jakaś elektronika w nich)
Jakie masz radio? Może to ta wspaniała navi jest taka wrażliwa  :-)

Offline mgenek

• Moderator
Kolejna sprawa - podczas np. gęstych opadów śniegu p.mgielne przednie pomagają.
Na drogach krętych też bardzo pomagają, ułatwiają jazdę przed zakrętem. :)

Ja tam mam podobne zdanie co ar16. Przeciwmgielnych w tym samochodzie (od nowości) nie użyłem nawet raz. W poprzednich kilku - może, ale pamiętam jeden przypadek w których przeciwmgielne właściwie niewiele dały - spokojnie bym jechał i bez nich.
Doświetlanie zakrętów - rozmawialiśmy z Sancho raz przez telefon i wie co sądzę - uważam to za bajer. Miałem poprzednio furę z bixenonem skrętnym i coś tam niby lepiej, ale na co dzień, w mieście gdzie rzadko mamy do czynienia z całkowitą ciemnością - całkowicie zbędne (jechałem z sąsiadem niedawno jego fiatem punto, gdyby mi nie powiedział że to ma, nie zauważyłbym).
pzdr.
Michał

Toyota Klub