Autor Wątek: Problem "check engine"  (Przeczytany 3287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danywr

  • Gość
Problem "check engine"
« dnia: 20-06-2013, 22:22:20 »
Witam,
Jestem posiadaczem aurisa 1.4d4d automat z 2007 r. Samochód jeździł bezawaryjnie ale do czasu.... Miesiąc temu przy przebiegu 68k w serwisie ASO wymienili mi pompe wody, olej, filtry + serwis klimatyzacji. Od tego czasu zaczęły się problemy. Przy próbie włączenia samochodu zupełnie losowo zaraz po przekręceniu kluczyka w celu nagrzania świec włącza się wiatrak, pojawiają się 3 błędy" check battery, low oil pressure, check power steering". W tym czasie mogę zakrećić rozrusznikiem ale samochód tak jakby miał odcięty dopływ ropy więc nie odpala. Dopiero jak do stacyjki włożę kluczyk jeszcze raz to samochód odpala na dotyk niestety czasami zostaje również kontrolka "check engine".
W serwisie byłem już 2 razy, za pierwszym razem powiedzieli że wczesniejsza naprawa na pewno nie mogła spowodować takiej usterki, ale sprawdzili to i stwierdzili że wszystko jest ok. Komputer nie pokazał błedu a samochód jak na złość 3 razy odpalił więc stwierdzili pewnie że ściemniam...
Za 2 razem na szybko skasowano mi błąd i to tyle....

Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić ?

Offline pancio11

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem "check engine"
« Odpowiedź #1 dnia: 21-06-2013, 08:34:38 »
Jechać do nich jeszcze raz, możesz jechać do innego ASO, możesz napisać pismo do Toyota Motor Poland. Taki zbieg okoliczności, że po wizycie w ASO coś się dzieje jest niemożliwy.
Where Wishes Fly......

Offline BiKej

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 691
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem "check engine"
« Odpowiedź #2 dnia: 21-06-2013, 11:23:56 »
a sprawdziłeś wszystkie rzeczy, które się wyświetlały?

check battery - diagnostyka układu zasilania  kosztuje 50 zł - robiłem ostatnio przy wymianie aku

low oil pressure - trzyma dobrze  poziom oleju, czy spada?

check power steering - masz płyn wspomagania w normie - cz też ubyło?

Toyota Auris Hybrid 2014,
Toyota Auris 1.6 124 KM Premium 2008
wcześniej Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM, Daewoo Nubira II 2.0 CDX, wiele samochodów flotowych

danywr

  • Gość
Odp: Problem "check engine"
« Odpowiedź #3 dnia: 24-06-2013, 20:40:47 »
akumulator jest w normie, poziom oleju bez zmian, płyn również.
Dzisiaj bez zapowiedzi  jeszcze raz pojechałem do tego samego serwisu bo akurat zaświeciła się kontrolka checkengine. Po szybkiej diagnozie stwierdzili że faktycznie komputer traci  połączenie z 2 sterownikami w tym skrzyni biegów;p. Umówiłem się z nimi na środę w celu dokładnej diagnozy. Na chwile obecną serwis Toyoty nie jest w stanie udzielić żadnej informacji czym to może być spowodowane. Podejrzewają że jest to wina  alarmu lub gdzieś jest zwarcie.
Jeśli to kogoś interesuję dam znać jeśli dowiem się czegoś nowego...

Offline capadona

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Problem "check engine"
« Odpowiedź #4 dnia: 13-03-2018, 15:25:24 »
mijają dni mijają lata, a odpowiedzi brak.....


 

Beesafe.pl