Autor Wątek: Yaris I 99r. 1,0 benzyna. Zapach paliwa w aucie/drgania silnika  (Przeczytany 6360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga1987

  • Gość
Witam, jestem nowym użytkownikiem i  mam problem ze swoja yariska. Samochód taki jak w temacie, tj. Toyota yaris I 1999rok, 1,0 benzyna, produkcja japońska.

Mam dwa problemy z autem.

I. Podczas jazdy uwalnia się bardzo intensywny zapach benzyny wewnątrz pojazdu. Nie ma żadnych plam paliwa pod samochodem po dłuższym postoju. Filtr paliwa był wymieniony.

II. Podczas jazdy i postoju na biegu jałowym auto wpada w drgania. Czym większe obciążenie silnika ( światła, klima, nawiew ) auto bardziej drży. Drgania z czego mi się wydaje pochodzą od silnika, czy to może być jedna z poduszek? Jaki  jest ich koszt? 

Proszę o wszelkie sugestie. Za parę dni jadę do mechanika i nie chcę zostać naciągnięta na zbędne koszty.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I 99r. 1,0 benzyna. Zapach paliwa w aucie/drgania silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 16-08-2013, 20:37:58 »
1) filtr paliwa w japońskim yarisie jest z zasady niewymienialny
paliwo czuć prawdopodobnie w związku z nieszczelnym metalowym bakiem lub pochłaniaczem par tzw. EVAP
EVAP obsłużyć i zdiagnozować są w stanie raczej tylko w ASO, a problem myślę, że bardziej pachnie problemem z bakiem


2) sprawdzić i poprawić masę głównej wiązki elektrycznej, a także wszystkich pozostałych
odłączyć klemę akumulatora, wyczyścić przepustnicę, przepływomierz oraz ISC w zespole przepustnicy preparatem do czyszczenia gaźników
wymienić uszczelkę przepustnicy przed ponownym założeniem przepustnicy, skontrolować stan uszczelki przepływomierza (wymienić)
sprawdzić szczelność dolotu, wyczyścić


poduszki można sprawdzić swoją drogą, ale to nie one raczej
TIIDA '09

aga1987

  • Gość
Odp: Yaris I 99r. 1,0 benzyna. Zapach paliwa w aucie/drgania silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 16-08-2013, 20:57:45 »
dziękuję paba za szybką odpowiedź.

Powiem mechanikowi aby od tego zaczął - przeczyszczenia przepływomierza, przespustnicy i masy.

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I 99r. 1,0 benzyna. Zapach paliwa w aucie/drgania silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 17-08-2013, 22:43:34 »
Skoro miałaś wymieniony - zresztą nie wiadomo po co - filtr paliwa to ja bym się skupił właśnie na tym miejscu pod kanapą - stamtąd może dochodzić zapach paliwa, bo ktoś mógł spartolić robotę.

Pochłaniacz par paliwa  (EVAP) nie jest elementem który podlega obsłudze. Jeżeli przestaje spełniać swoje zadanie to po prostu się go wymienia.

ArlettaD

  • Gość
Odp: Yaris I 99r. 1,0 benzyna. Zapach paliwa w aucie/drgania silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 17-09-2013, 21:25:39 »
Witam,


miejsce pod kanapą...spartolone /delikatnie mówiąc/. Paliwo po zatankowaniu do pełna wycieka. Uszczelka - czy jest jakaś tańsza wersja, czy w grę wchodzi tylko oryginał? Yaris I 2005r.


 

Beesafe.pl