Autor Wątek: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju  (Przeczytany 75611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #45 dnia: 04-08-2016, 08:05:21 »
Bez sensu to jest jeżdżenie z taką miną pod maską.

A wymieniają jeden, bo drugi nie występuje w każdym 2GR, więc i skala problemu mniejsza.

Marcin wybacz, gubię się w Twoich wypowiedziach. Akcja serwisowa jak wspomniałem jest na przewód chłodnicy oleju czyli 31020. Wspomniałeś ze nie każde auto to posiada. Rozumiem ze według Ciebie Toyota zrobiła akcje na problem który dotyka mniej aut a nie na ten element który maja wszyscy? Ciekawa teoria

Offline skodan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #46 dnia: 04-08-2016, 15:39:41 »
Dzisiaj dzwonił do mnie człowiek z ASD celem umówienia się na akcje - poprosiłem go o numer części jaka zostanie zamontowana w ramach akcji serwisowej i wygląda na to, że wymienią tylko część gumową przewodu VVTi  :wallbash: o numerze 04009-33131



@TT2002
Cytuj (zaznaczone)
Marcin wybacz, gubię się w Twoich wypowiedziach. Akcja serwisowa jak wspomniałem jest na przewód chłodnicy oleju czyli 31020.
Po pierwsze: akcja niestety dotyczy przewodu VVTi a nie chłodnicy oleju

Po drugie spróbuję jeszcze raz wyjaśnić o co chodzi:
Przewód VVTi 15772-31030
Na zdjęciu po lewej nowa wersja - którą IMHO powinni założyć podczas akcji, po prawej widać stare rozwiązanie z gumowym odcinkiem, który to zostanie wymieniony podczas akcji.


Przewód chłodnicy oleju 15767-31020
Na zdjęciu na górze nowa wersja, na dole stara również z gumowymi elementami. Tego w ramach akcji nawet się nie dotkną w ASD chyba że sam zlecisz i zapłacisz.


Mam nadzieje, że już będzie to jasne dla Ciebie  :roll:


« Ostatnia zmiana: 04-08-2016, 15:48:15 wysłana przez skodan »
_____________________
Sienna 2GR-FE
Auris 1ND-TV

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #47 dnia: 04-08-2016, 18:20:12 »
Jasne. Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Wiadomo już czemu nie spuszczali oleju z silnika podczas naprawy.
Wychodzi na to, że mają błąd w dokumentacji bo sprawdzałem z nim w komputerze i była tam zapisana cześć 31020. Nie ma to już znaczenia 😞

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #48 dnia: 05-08-2016, 10:45:42 »
Panowie,
Pomożecie? Potrzebuję źródła które mówi o tym, że część 15772-31030 jest do wymiany.

Poniżej wyjaśnienie Toyoty na czym polega akcja serwisowa i jej naprawa:
"
image upload without registration

Wynika z niego, że do wymiany jest przewód gumowy (oil supply hose) zaznaczony na czerwono.

Zgodnie z instrukcją techniczną, w celu wykonania naprawy , dealer zamawia zestaw (04009-33131) zawierający w/w przewód (15777-31020) oraz dwa zaciski do podłączenia przewodu (90466-16003).

Nr części 15772-31030 dotyczy sztywnych (metalowych) przewodów olejowych (poniżej rysunek).

Nic nam nie wiadomo o konieczności ich wymiany. Jeśli ma Pan  ma taką informację, to prosimy o podanie jej źródła.
screen capture
"

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #49 dnia: 05-08-2016, 11:29:30 »
Ja bym nic nie wymieniał, w końcu auto jest warte 2 koła to nie inwestowałbym takiej kasy i żyłbym czekając na to kiedy któryś przewód puści np. gdzieś na autostradzie  :laugh:

Offline skodan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #50 dnia: 05-08-2016, 12:28:34 »
@TT2002

Jedyne źródło o konieczności wymiany to strona, której link jest na początku tego wątku:
https://sites.google.com/site/toyotav6oillinescandal/
oraz linki podane na w/w stronie.

Wydaje mi się, że na takie źródło nie ma się co powoływać, tylko trzeba kupić samemu części, wymienić i zapomnieć o sprawie. Ja w każdym razie tak zamierzam zrobić przy najbliższej wymianie oleju.
_____________________
Sienna 2GR-FE
Auris 1ND-TV

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #51 dnia: 05-08-2016, 12:48:45 »
@TT2002

Jedyne źródło o konieczności wymiany to strona, której link jest na początku tego wątku:
https://sites.google.com/site/toyotav6oillinescandal/
oraz linki podane na w/w stronie.

Wydaje mi się, że na takie źródło nie ma się co powoływać, tylko trzeba kupić samemu części, wymienić i zapomnieć o sprawie. Ja w każdym razie tak zamierzam zrobić przy najbliższej wymianie oleju.

Zgadzam się pod warunkiem, że trzeba tę część wymienić. Przeczytałem te wszystkie wątki i wychodzi na to, że problem nie dotyczy Camry. To sami mi napisali z centrali

Tu jest biuletyn Toyoty:
http://www.filedropper.com/t-sb-0201-11oilcoolerpipeseepage
« Ostatnia zmiana: 05-08-2016, 12:54:58 wysłana przez TT2002 »

Offline skodan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #52 dnia: 05-08-2016, 13:15:03 »
Ale co ma Camry do silnika? W tych wszystkich wątkach też nic nie znalazłem o Siennie. 2GR-FE ma felernie zaprojektowany układ olejowy, bez względu czy go wsadzają do Camry, Sienny, Highlandera, RAV4 itd.Jeśli w Twoim Camry masz wspominane w tym wątku części z elementami gumowymi to jest duże ryzyko, że Ci pękną i raczej nie będą zwracać uwagi, że są akurat w Camry. W każdym razie w przypadku mojej Sienny również zaproponowali wymianę wężyka - niech wymienią - nie zaszkodzi, a felerne części sam sobie wymienię dla świętego spokoju.
« Ostatnia zmiana: 05-08-2016, 13:45:09 wysłana przez skodan »
_____________________
Sienna 2GR-FE
Auris 1ND-TV

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #53 dnia: 05-08-2016, 15:48:04 »
Ale co ma Camry do silnika? W tych wszystkich w�tkach te� nic nie znalaz�em o Siennie. 2GR-FE ma felernie zaprojektowany uk�ad olejowy, bez wzgl�du czy go wsadzaj� do Camry, Sienny, Highlandera, RAV4 itd.Je�li w Twoim Camry masz wspominane w tym w�tku cz��ci z elementami gumowymi to jest du�e ryzyko, �e Ci p�kn� i raczej nie b�d� zwraca� uwagi, �e s� akurat w Camry. W ka�dym razie w przypadku mojej Sienny r�wnie� zaproponowali wymian� w��yka - niech wymieni� - nie zaszkodzi, a felerne cz��ci sam sobie wymieni� dla �wi�tego spokoju.
Właśnie ma. Nie mogę zamówić tej części bo prawdopodobnie nie występuje w tym modelu pomimo, że mam silnik 2GR-FE. Sprawdzali po VINie. Taką samą odpowiedz dostałem z Toyoty. Jade jeszcze w przyszłym tygodniu na kanał sam to sprawdzić.

Offline dzejdzej007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 166
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #54 dnia: 05-08-2016, 16:52:21 »
Ale co ma Camry do silnika? W tych wszystkich w�tkach te� nic nie znalaz�em o Siennie. 2GR-FE ma felernie zaprojektowany uk�ad olejowy, bez wzgl�du czy go wsadzaj� do Camry, Sienny, Highlandera, RAV4 itd.Je�li w Twoim Camry masz wspominane w tym w�tku cz��ci z elementami gumowymi to jest du�e ryzyko, �e Ci p�kn� i raczej nie b�d� zwraca� uwagi, �e s� akurat w Camry. W ka�dym razie w przypadku mojej Sienny r�wnie� zaproponowali wymian� w��yka - niech wymieni� - nie zaszkodzi, a felerne cz��ci sam sobie wymieni� dla �wi�tego spokoju.
Właśnie ma. Nie mogę zamówić tej części bo prawdopodobnie nie występuje w tym modelu pomimo, że mam silnik 2GR-FE. Sprawdzali po VINie. Taką samą odpowiedz dostałem z Toyoty. Jade jeszcze w przyszłym tygodniu na kanał sam to sprawdzić.

Polecam samemu sprawdzić, a nie ufać ASO... http://toyotamarket.ru/ (sekcja Engine Oil Cooler)

Offline TT2002

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [VIgen] [2GR] Ostrzeżenie - wadliwy przewód chłodnicy oleju
« Odpowiedź #55 dnia: 26-08-2016, 17:57:51 »
Tak aby całkowicie zamknąć temat. Camry 3.5 z 2007 NIE posiada chłodnicy oleju.
Nie jest prawdą, że każdy silnik 2GR musi mieć chłodnice oleju. Camry waży Ok 1600kg a Sienna prawie 2 tony.

Reasumując, nie trzeba wymieniać przewodu bo go nie ma.


 

Beesafe.pl