Autor Wątek: Uaktualnienie map  (Przeczytany 69859 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #90 dnia: 01-07-2018, 21:10:47 »
Touch&Go 2 mają Priusy IV  generacji. Nie wydaje mi się aby było to w rocznika h do 2014-2015. Może aktualizacje są ale tylko do końca gwarancji. Potem są płatne.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #91 dnia: 01-07-2018, 21:15:03 »
Dlatego informacje o śmierci nawigacji przenośnych są przedwczesne. Tym bardziej,że ich aktualizacje są co najmniej 4 razy w roku i dożywotnio bezpłatne ( Czyli ok 10-12 lat . Dla TomTom Go 700 z 2004 roku wsparcie skończyło się w zeszłym roku i dostałem ofertę kupna nowej nawigacji z upustem 50% )

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #92 dnia: 01-07-2018, 22:03:44 »
Touch&Go 2 mają Priusy IV  generacji. Nie wydaje mi się aby było to w rocznika h do 2014-2015. Może aktualizacje są ale tylko do końca gwarancji. Potem są płatne.

Mylisz się. Mam Aurisa z 2015 i jest tam Touch&Go 2. Tak, po gwarancji aktualizacje są płatne. Często są jednak promocje, gdzie za 500 zł (dużo za dużo!) można kupić aktualizację na 3 lata.

Dlatego informacje o śmierci nawigacji przenośnych są przedwczesne. Tym bardziej,że ich aktualizacje są co najmniej 4 razy w roku i dożywotnio bezpłatne ( Czyli ok 10-12 lat . Dla TomTom Go 700 z 2004 roku wsparcie skończyło się w zeszłym roku i dostałem ofertę kupna nowej nawigacji z upustem 50% )

Mam wrażenie, że upadek (a na pewno schyłek) przenośnych nawigacji nastąpił już dawno. Zastąpiły je smartfony. Ostatnio za kilkanaście Euro kupiłem Sygic na Europę z dożywotnią aktualizacja. Jedynym miejscem, gdzie smarfon nie dał u mnie rady był motocykl. I nie z powodu deszczu (mam wodoszczelny telefon), ale upału - telefon się przegrzewał i wyłączał nawigację.
 
« Ostatnia zmiana: 01-07-2018, 22:07:37 wysłana przez Jasio »

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #93 dnia: 01-07-2018, 22:08:26 »
Jasio, a dla jakiego modelu to jest forum?
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #94 dnia: 01-07-2018, 22:08:37 »
Jasio opowiedz mi coś o tej promocji na aktualizacje nawigacji, bo jakoś nigdy nie widziałem.

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #95 dnia: 01-07-2018, 22:21:36 »
Zastąpiły je smartfony
Kwestia wygody i przyzwyczajenia, ja wolę nawigację.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #96 dnia: 01-07-2018, 23:27:54 »
Jasio, a dla jakiego modelu to jest forum?

Aaaa, sorrrry. Nie zwróciłem uwagi :embarassed:

Jasio opowiedz mi coś o tej promocji na aktualizacje nawigacji, bo jakoś nigdy nie widziałem.

Nie wiem jak w przypadku Priusa, ale dla Aurisa bywają takie promocje. Zaglądaj czasem na stronę sklepu Toyoty - podejrzewam, że dla Priusa też tak jest, ale mówię o Touch&Go 2.

Kwestia wygody i przyzwyczajenia, ja wolę nawigację.

W mojej opinii akurat smartfon jest bardziej wygodny, bo możesz sobie ustawić cel i opcje trasy np. idąc do auta. W telefonie masz też np. wybieranie głosowe - nie musisz wpisywać adresu. Ale co kto woli. Po drugie, jak zauważyłeś kwestia przyzwyczajenia - miałem 2 całkiem niezłe nawigacje (Becker i Alga) i od momentu jak zacząłem używać nawigacji w telefonie nawet nie wiem gdzie one są :-)
« Ostatnia zmiana: 01-07-2018, 23:29:43 wysłana przez Jasio »

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #97 dnia: 02-07-2018, 08:19:42 »
Maciej Loret, o jakich aktualizacjach 2 razy w roku piszesz? Masz auto na gwarancji? Do rocznika 2012 darmowe aktualizacje skończyły się mapą bodajże 2016.  I z tych map raczej wielkiego pożytku nie ma.

Piszę o aktualizacja, które można kupić w sklepie Toyoty. Mapa z 2016 roku z danymi z 2015 roku jest bez problemu używalna. Oczywiście będzie sporo błędów...

Myślę że nawet ostatnia wersja jest o wiele słabsza od Google Maps.

Jest słabsze pokrycie ostatnio oddanymi do użytku drogami, szczególnie w krajach gdzie sporo się buduje...
Mogą być mniej aktualne informacji odnośnie jednokierunkowości czy baza POI.


Obecnie? Raczej od jakichś 10 lat...?
Tak będzie jeszcze przez wiele, wiele lat.

Nie gadamy o mapach sprzed 10 lat, ale o obecnych więc odwołuję się do tego, co budowlańcy oddają obecnie - mam tu na myśli rok czy dwa wstecz.

Ja pisałem o tym, że 10 lat temu było podobnie. Również było oddawanych wiele dróg a mapy w fabrycznych nawigacjach były rok do tyłu.

Od ponad roku to raczej mniej istotne drogi. Masz jakieś przykłady?
Jeśli np. odcinek A1 łączący węzeł Łódź Północ z S8 na Wrocław, albo kawałek S8 z Warszawy w kierunku Mszczonowa to mniej istotne drogi to się zgadzam:)

Rzadko jeżdżę ścianą wschodnią. Ale zgoda, to jak najbardziej istotne drogi, szczególnie ta pierwsza (oddana do użytku 1.07.2016 - więc prawie na pewno jest na aktualnej mapie - jechałem nim chyba w lipcu ubiegłego roku do Chorwacji). Sprawdzę u siebie oba te odcinki....
« Ostatnia zmiana: 02-07-2018, 08:31:40 wysłana przez Maciej Loret »
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

wojtekS

  • Gość
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #98 dnia: 02-07-2018, 11:29:57 »
Ja tam sobie od czasu do czasu aktualizuje mapy sam (wersja HDD). Wymaga to nieco zachodu ale działa. W przypadku województwa małopolskiego mapy sa całkiem dobre.

Mapy z 2012 jakoś z którymi przyjechało auto z DE faktycznie były bidne ale wersja 2018 jest już całkiem OK.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #99 dnia: 02-07-2018, 18:58:32 »
Jeśli np. odcinek A1 łączący węzeł Łódź Północ z S8 na Wrocław, albo kawałek S8 z Warszawy w kierunku Mszczonowa to mniej istotne drogi to się zgadzam:)


Tak jak myślałem. Odcinek A1 Łódź Północ - Łódź Południe jest na mapie. I na pewno był w czerwcu ubiegłego roku, gdy jechałem nim do Chorwacji.
Natomiast co do kawałka S8 Warszawa-Mszczonów, to nie wiem czy jest dobrze zrobiony.
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #100 dnia: 02-07-2018, 19:36:25 »
Tak jak myślałem. Odcinek A1 Łódź Północ - Łódź Południe jest na mapie. I na pewno był w czerwcu ubiegłego roku, gdy jechałem nim do Chorwacji.
Jechałem w kwietniu lub maju w tamtym roku tym odcinkiem do Wrocławia i mapa nie była w stanie mnie tamtędy poprowadzić:(

Natomiast co do kawałka S8 Warszawa-Mszczonów, to nie wiem czy jest dobrze zrobiony.
Tym kawałkiem jechałem ostatnio do Nadrzyna z Warszawy i było OK.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #101 dnia: 02-07-2018, 19:45:00 »
Tak jak myślałem. Odcinek A1 Łódź Północ - Łódź Południe jest na mapie. I na pewno był w czerwcu ubiegłego roku, gdy jechałem nim do Chorwacji.
Jechałem w kwietniu lub maju w tamtym roku tym odcinkiem do Wrocławia i mapa nie była w stanie mnie tamtędy poprowadzić:(

Nie miałeś aktualnej mapy, która została opublikowana bodaj 18.04.2018... albo musiałeś się gdzieś pomylić... albo mamy inne mapy ;)
Przy wyznaczeniu trasy Bydgoszcz-Piotrków Trybunalski w opcji trasy najszybszej wybiera właśnie ten odcinek, tj. przez Łódź Północ i Łódź Południe, omijając całą Łódź od wschodu.
« Ostatnia zmiana: 02-07-2018, 19:47:08 wysłana przez Maciej Loret »
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #102 dnia: 02-07-2018, 19:45:52 »
dubel
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Uaktualnienie map
« Odpowiedź #103 dnia: 12-09-2018, 21:33:25 »
Dostępne do pobrania

Cytuj (zaznaczone)
Map Update 6.11.2H
Jesień 2018 dla Toyota Touch 2 with Go

http://aftersales-accessory-prod.s3-eu-west-1.amazonaws.com/Documents/Map%20release/Toyota_TG_T2withGo_MapUpdateNotes_V1.pdf

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uaktualnienie map
« Odpowiedź #104 dnia: 12-09-2018, 22:09:07 »
Za 500 PLN?
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013


 

Beesafe.pl