Autor Wątek: Uaktualnienie map  (Przeczytany 70279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Uaktualnienie map
« dnia: 15-09-2013, 21:55:10 »
czy może już ktoś rozpracowywał ten problem ? auto nie stare, ale drogi u nas tak szybko się dezaktualizują, więc co tu robić ? ASO proponuje ok. 1k bez względu na to czy potrzebne płyty, czy też wystarczy samo wgranie na dysk ... wg mnie nie jest to sprawiedliwe, a może pracownik ASO nie był kompetentny ?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2018, 15:57:52 wysłana przez fazibazi »

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #1 dnia: 15-09-2013, 22:31:02 »
Niestety tak to wygląda. Mapa w ASO kosztuje 900zł. Jaki masz model radia?

                             www.FotoSzopa.pl

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #2 dnia: 15-09-2013, 22:44:20 »
model radia ? wszystko wbudowane w panelu gdzie jest muzyka z fm, cd lub hdd - tak wiec radio to dla mnie wciśnięcie palcem na fragment ekranu; a mapy mam grywane na hdd

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #3 dnia: 15-09-2013, 23:30:32 »
Pewnie CL-A1581. Takie masz? :



                             www.FotoSzopa.pl

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #4 dnia: 16-09-2013, 00:46:42 »
...drogi u nas tak szybko się dezaktualizują...
zaraz, zaraz... to ja tu wracam do macierzy, widzę w TV Jarosława, który niezmiennie powtarza, że "nie ma autostrad i "wina Tuska" a tu się okazuje, że drogi sie dezaktualizują? O co kaman? Likwidują te drogi, czy co?
No dobra, żarty na bok. Mamy ten sam model Nav/Audio (sam widziałem ;), więc z pierwszej ręki od serwisu (ostatnio byłem w yyy. maju, niecały miesiąc po naszym spotkaniu). To nie tak hop-hop. Nie wystarcza płytka, muszą się podłączyć do gniazdka w celu aktualizacji. Aktualizacja obejmuje nie tylko NAV ale i bazę danych Gracenote. Podobno trwa to nawet do kilku godzin  :shock: No i w naszym przypadku to koszt około 1400PLN. Na razie odpuściłem.

--------

Pewnie CL-A1581. Takie masz? ...

takie:



Stosujemy opcję "modyfikuj post".

Szymon14
« Ostatnia zmiana: 16-09-2013, 05:58:17 wysłana przez SZYMON14 »

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #5 dnia: 16-09-2013, 18:50:04 »
potwierdzam, że identycznie jak u kolegi Priusmana, ale cena tu (Wwa = ok.800 zł) inna niż u niego (Gdańsk = 1400zł) i mogę przypuszczać, że w ASO Wwa-Włochy człowiek nie tak kompetentny jak w Gdańsku, bo mnie nic nie wspominał o aktualizacji bazy Gracenote, a to pewnie też kosztuje. Swoją drogą co za baza ta Gracenote ?

Robsajson

  • Gość
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #6 dnia: 16-09-2013, 20:40:05 »
Z tego co mogłem już sprawdzić kilkukrotnie, śmiało mogę stwierdzić, że w Warszawskich ASO ceny są niższe niż w innych miastach.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #7 dnia: 16-09-2013, 22:22:37 »
Swoją drogą co za baza ta Gracenote ?
Dane dotyczące odtwarzanej muzyki z płyt CD. Wkładasz płytkę do odtwarzacza i on już "wie", co to za album, wykonawca, tytuły utworów etc... Dotyczy to tylko oryginalnych płyt.

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #8 dnia: 17-09-2013, 11:57:08 »
to nie powinno byc przymusowo aktualizowane, a jedynie za przyzwoleniem i dodatkową opłatą - jest tak ?

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #9 dnia: 17-09-2013, 12:22:18 »
to nie powinno byc przymusowo aktualizowane, a jedynie za przyzwoleniem i dodatkową opłatą - jest tak ?

Nie wiem, jadę dziś do serwisu na przegląd okresowy (80kkm) to podpytam.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #10 dnia: 18-09-2013, 09:42:12 »
to nie powinno byc przymusowo aktualizowane, a jedynie za przyzwoleniem i dodatkową opłatą - jest tak ?
Nie wiem, jadę dziś do serwisu na przegląd okresowy (80kkm) to podpytam.
Byłem w serwisie, Pan-od-Serwisu powiedział, że obecnie cena w granicach 1200PLN, pakietu chyba nie da sie rozdzielić na Navi i bazę danych. Pocieszył mnie tylko, że w Skodzie maja podobnie.

Offline infosoft

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 39
    • konsumpcja
  • Samochód:: RaV4,V-gen,2020
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #11 dnia: 18-09-2013, 11:39:19 »
ja też byłem dzisiaj i powiedziano mi, że koszt wgrania to 1000zł, a ten dodatek jest gratis (w cenie) i lepiej poczekać do końca roku kiedy Toyota przyśle nowe mapy.

Ciekwostka: otóż podobno kuny i różne inne gryzonie lubią wyjadać pod maską Toyot plastiki, gumy itp. - "...Panie to jakaś plaga..." - tak mnie postraszono oraz zaproponowano mi zakup środka Berner 400ml w cenie 70zł (starcza na 2x), ale nie odważyłem się ... postanowiłem wrzucic to na forum, czy Wam też coś wyjadły ?

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #12 dnia: 18-09-2013, 12:21:42 »
No to poczekamy do zimy  :o

A co do zwierzaków typu kuny itp, to u mnie nie widac takowych, po okolicy się czasami jedynie włóczą dziki. Ale czytałem o tym problemie na Priuschacie, sporo nawet tego było. U znajomej w Polsce z kolei pod maską w jakimś zakamarku było gniazdo szczurków. Nie była to Toyota jednakowoż  :-)

Offline kacmil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #13 dnia: 04-01-2014, 19:56:50 »
Temat map zboczył nieco z kursu ,więc pozwolę sobie go podnieść  :-).

W mojej obecnej TP ( II ) nie ma takiej opcji ,w poprzedniej (również II)miałem czytnik ,który nie czytał płyt z ...EU  :shock:. Na początku jak ostatni łoś myślałem ,że to wina płyty i kombinowałem. Okazało się ,że zupełnie niepotrzebnie i beznadziejnie. Ku mojej rozpaczy dotarła do mnie wiadomość ,że "Pan Toyoda" postanowił dedykować inne czytniki na rynek US i inne na rynek EU ,co z pozostałymi - nie wiem  :cool:. Wymiana takowego jest możliwa ,wtedy (4 lata temu) miało to kosztować ok 1000 zł. Żeby mieć pewność za co płacę poprosiłem jednego z szanownych dealerów o jazdę demo samochodem z navi. I przeżyłem  totalne rozczarowanie  ,gdzie są te ulice  <sternik>  ? . Baza danych (aktualna fabryczna) okazała się być porażką.
Nie jest to temat odosobniony (przynajmniej był) dla większości fabrycznych navi i ich wersji bazy dla Europy Środkowo-wschodniej. Były/są słabo opracowane. Każda inna nawigacja ( doklejana do szyby ) miała lepszą bazę niż te za które producenci samochodów życzą sobie dopłaty po kilka tys zł + dodatkowe koszty aktualizacji.
Podsumowując.
Pomimo faktu wątpliwej estetyki dodatkowych "TV" na przedniej szybie sądzę ,że dopłacanie ,a następnie wydawanie dodatkowej kasy za aktualizacje to naprawdę ...zbytek. Za przedmiotowe 800-1400 zł mamy Top topów w niezależnych navigacjach ,którą po sprzedaniu auta zabieramy do innego auta  :good:.
www.moto-rzeczoznawcy.pl
Motoryzacja to mój zawód i moja pasja.

Offline videocop

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #14 dnia: 02-05-2014, 17:08:46 »
W zeszłym roku uaktualniłem mapę na polskę w Priusie II. Kosztowało to jakieś 400 zeta. Podaję tel do gościa.790 533 228 i strona www.polskie-menu.pl mapa jest spoko i navi działa po polsku. Polecam.


 

Beesafe.pl