Autor Wątek: Uaktualnienie map  (Przeczytany 70349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #75 dnia: 26-06-2018, 15:42:50 »
Jak masz Touch&Go 2 to podobno można mirroring zrobić. Poczytaj na Hybrid Assistant
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline stmara

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #76 dnia: 26-06-2018, 16:42:59 »
Nie zamierzam dokładać 5 stów do oryginalnej navi - znam ciekawsze wydatki. Zwłaszcza że czytałem na priuschatcie że firmowe toyoty są kiepskie. Zazwyczaj kożystam z gogglemaps i janosika. Ale fajnie byłoby mieć chociarz trochę aktualniejszą wersję. Nie wiem nawet jaka jest u mnie navi - jak wiecie jak to sprawdzić to piszcie - może ktoś rozszyfrował ten obrazek spod linka który wrzuciłem. Prusak jest z końca 2013r. Navi ma polskie menu ale pokrycie map jest średnie. Jeżeli jest jakaś możliwość aktualizacji po niskich kosztach to chętnie się zapoznam :)
Jeszcze powiedzcie mi co to znaczy mirror link i czy to u mnie da radę zrobić - co to daje ?

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #77 dnia: 27-06-2018, 07:58:03 »
Mirror link: ( android albo apple ) w zależności od systemu rożne są aplikacje
po podłączeniu telefonu kablem można otwierać aplikacje z telefonu na radiu.
miedzy innymi mapy.


ps. Nie tylko toyota ma kiepskie mapy kolega ma BMW i po wgraniu najnowszego softu
nadal brak dróg.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #78 dnia: 27-06-2018, 08:09:31 »
Tyle, że ten mirrorlink w przypadku Toyoty działa tak sobie, niezbyt stabilnie i nie na wszystkich telefonach. Na forum jest sporo wątków na ten temat. Aplikacji działających natywnie jest niewiele  z nawigacji tylko Sygic, Google Maps można odpalić przy pomocy LG Mirror Drive o ile zadziała.

Offline Wizal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #79 dnia: 30-06-2018, 19:33:02 »

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #80 dnia: 30-06-2018, 22:03:17 »
Mapy na tej karcie datowane są na 2016-2017 czyli są pewnie z 2015. Niewiele to warte. Niestety, mapy dostarczane Toyocie (nie pamiętam czy są to mapy od TT czy HERE) są pewnie około roku wstecz z aktualnością. 

Offline stmara

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #81 dnia: 01-07-2018, 00:18:39 »
u mnie jest system Toyota Touch and Go +. Niestety Mirror Link nie chodzi, najnowszy Android Auto chodzi mi na telefonie - Huawei 8 Lite ale nie łączy się z systemem Toyoty. Lipa !!! pozostaje uchwyt i google maps z telefonu. :(

Offline Wizal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #82 dnia: 01-07-2018, 08:52:09 »
Mam auto z 2012, mapy są z 2011...korzystam z innej nawigacji bo w fabrycznej co chwilę jadę polem;)
Nie mam w priusie dysku twardego więc zainstalowanie nowych map bez ASO jest bliskie zeru:(
Ale szukam dalej;)

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #83 dnia: 01-07-2018, 12:50:11 »
Ale czego szukasz? W Toyocie za mapy się placi 500zl, sa przy tym slabe i nieaktualne. Wszyscy pisza ze nie ma sensu z nich korzystać a ty szukasz. Tylko czego?
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

rkon1

  • Gość
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #84 dnia: 01-07-2018, 17:24:05 »
Ja też mam mapy z 2011 roku bo auto z 2012. Jedyną rzeczą która jest dla mnie przydatna w mapach z toyoty to to że na ekranie pokazuje dozwoloną prędkość na drodze w danym momencie. Używam map toyoty tylko raz w roku jadac na wakacje jako dopełnienie map Google.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #85 dnia: 01-07-2018, 17:27:30 »
W Toyocie za mapy się placi 500zl, sa przy tym slabe i nieaktualne.


Wszyscy pisza ze nie ma sensu z nich korzystać.

Bez przesady. To, że są aktualizowane tylko 2 razy do roku, sposób aktualizacji jest absurdalny, mogłyby działać szybciej, nie oznacza że są słabe.
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #86 dnia: 01-07-2018, 19:35:39 »
Słabe to może nie najtrafniejsze określenie. Problemem jest aktualność - szczególnie w Polsce, bo obecnie oddawanych jest sporo nowych kawałków. Niektóre z nich są już otwarte grubo od ponad roku, a na mapie nadal ich nie ma:(

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #87 dnia: 01-07-2018, 20:13:26 »
Problemem jest aktualność - szczególnie w Polsce, bo obecnie oddawanych jest sporo nowych kawałków.

Obecnie? Raczej od jakichś 10 lat...?
Tak będzie jeszcze przez wiele, wiele lat.

Niektóre z nich są już otwarte grubo od ponad roku, a na mapie nadal ich nie ma:(

Od ponad roku to raczej mniej istotne drogi. Masz jakieś przykłady?
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline Lehu2

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #88 dnia: 01-07-2018, 20:33:24 »
Maciej Loret, o jakich aktualizacjach 2 razy w roku piszesz? Masz auto na gwarancji? Do rocznika 2012 darmowe aktualizacje skończyły się mapą bodajże 2016.  I z tych map raczej wielkiego pożytku nie ma. Myślę że nawet ostatnia wersja jest o wiele słabsza od Google Maps. Wyjściem jest wymiana audio na jakieś z Androidem.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: uaktualnienie map
« Odpowiedź #89 dnia: 01-07-2018, 20:37:04 »
Obecnie? Raczej od jakichś 10 lat...?
Tak będzie jeszcze przez wiele, wiele lat.

Nie gadamy o mapach sprzed 10 lat, ale o obecnych więc odwołuję się do tego, co budowlańcy oddają obecnie - mam tu na myśli rok czy dwa wstecz.


Od ponad roku to raczej mniej istotne drogi. Masz jakieś przykłady?

Jeśli np. odcinek A1 łączący węzeł Łódź Północ z S8 na Wrocław, albo kawałek S8 z Warszawy w kierunku Mszczonowa to mniej istotne drogi to się zgadzam:) Nie pamiętam dokładnie wersji mapy, ale oba funkcjonowały już z półtora roku, a jak nimi jechałem to nawigacja o nich nie wiedziała. Dodam, że aktualizuję na bieżąco, jak tylko pojawi się nowa wersja to ją wgrywam. Przy założeniu, że mapa aktualizowana jest 2 razy w roku i nie widzi trasy oddanej ponad 1,5 roku wcześniej to z jej aktualnością jest marnie niestety:(

Lehu2,

w Touch 2 & Go aktualizacje są 2 razy w roku. Nie wiem jak było/jest w Touch & Go.

Myślę że nawet ostatnia wersja jest o wiele słabsza od Google Maps.

Przy fabrycznej nawigacji (niezależnie od marki), która nie jest on-line zawsze Google będzie bardziej aktualne bo jest na bieżąco i  ma np. info o jakimś remoncie, który przykładowo trwa 2 tygodnie. Trochę tą sprawę ratuje TMC lub info pobierane przez internet (jak sparujesz telefon), dzięki któremu masz info np. o korkach, ale to jednak nie to...:(
« Ostatnia zmiana: 01-07-2018, 20:49:11 wysłana przez Jasio »


 

Beesafe.pl