Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 446531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #3465 dnia: 13-06-2018, 19:37:38 »
Wspołwłaściciel który ma już zniżki

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3466 dnia: 13-06-2018, 19:53:58 »

Brałem pod uwagę :)
Ale jak coś się wydarzy (odpukać !!! , tfu tfu tfu) to współwłaściciel żegna się ze swoimi zniżkami.

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #3467 dnia: 13-06-2018, 21:27:21 »
Ale jak coś się wydarzy (odpukać !!! , tfu tfu tfu) to współwłaściciel żegna się ze swoimi zniżkami.
Nie ze wszystkimi. Przepadnie tylko część zniżki, albo wcale, jeśli wykupiona jest ochrona zniżek. Kiedyś kurier wjechał mi Renault Kangoo na moje podwórko, a ja akurat wyjeżdżałem z garażu Peugeotem i wbiłem mu się w bok, uszkadzając blachy. Podpisałem mu oświadczenie o winie, bo niby on już stał, jak ja zacząłem cofać. Miałem wykupioną ochronę zniżek za jedyne 10 zł i nic a nic mi nie przepadło ze zniżek :) A mam od zawsze 60% zniżek. W tej chwili za nową Toyotę Auris 1,6 zapłaciłem 620 zł OC, za starego Peugeota 1,1 płacę 420 zł rocznie. Przed podwyżkami OC, 2 lata temu i wstecz płaciłem 280 zł rocznie :) W skali moich opłat 2500 - 3000 zł za OC to jest kosmos cenowy, aż nie chce mi się wierzyć
« Ostatnia zmiana: 13-06-2018, 21:35:02 wysłana przez fynooh »

Offline Jeziorko

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3468 dnia: 13-06-2018, 22:28:27 »
Cześć
czy lepiej kupić oryginalny lewarek czy może lepiej taki słupkowy 2T butelkowy ?

Pozdrawiam

Offline arkadi.sea

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3469 dnia: 13-06-2018, 23:24:38 »

Brałem pod uwagę :)
Nie całymi tylko straci 20% na 2 lata, a potent, znowu pełne 60%. Polecam Generali, najniżej mnie kasują od Pzu, warty czy Hestii.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3470 dnia: 14-06-2018, 10:50:33 »

OK , w porządku rozwiązanie.
Brałem pod uwagę.
Tylko ............ czy to nie działa w ten sposób :

Wykupuję jako właściciel (młody kierowca jako współwłaściciel) OC + ochrona zniżek w firmie X na drugi (ten "nowy" w rodzinie) pojazd.
W razie W nie mam utraty zniżki tylko w firmie X.
Chcąc w przyszłości ubezpieczyć "stary" pojazd w innej firmie niż X , np. Y , oni mnie sprawdzają w "bazie ubezpieczonych" i widzą wypadkową historię (w firmie X)  i ubezpieczając pojazd w firmie Y tak czy owak rąbią mi zniżkę którą miałem dotychczas ?
Przecież ubezpieczyciele (nawet oferując ochronę zniżek, ale tylko u siebie a nie we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych) mają obowiązek "zgłosić" "zdarzenie" w centralnej bazie ubezpieczonych ???

Niech się mądrzejsi wypowiedzą.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 10:52:30 wysłana przez tomery »

Offline arkadi.sea

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3471 dnia: 14-06-2018, 11:05:34 »

OK , w porządku rozwiązanie.
Brałem pod uwagę.
Tylko ............ czy to nie działa w ten sposób :

Wykupuję jako właściciel (młody kierowca jako współwłaściciel) OC + ochrona zniżek w firmie X na drugi (ten "nowy" w rodzinie) pojazd.
W razie W nie mam utraty zniżki tylko w firmie X.
Chcąc w przyszłości ubezpieczyć "stary" pojazd w innej firmie niż X , np. Y , oni mnie sprawdzają w "bazie ubezpieczonych" i widzą wypadkową historię (w firmie X)  i ubezpieczając pojazd w firmie Y tak czy owak rąbią mi zniżkę którą miałem dotychczas ?
Przecież ubezpieczyciele (nawet oferując ochronę zniżek, ale tylko u siebie a nie we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych) mają obowiązek "zgłosić" "zdarzenie" w centralnej bazie ubezpieczonych ???

Niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Nie zawsze to tak działa, za dużo czasu by zajęło im wszystkich sprawdzanie. Dlatego też w większości przypadków agent pyta Ciebie o informację czy w ostatnim okresie miałeś jakąś kolizję lub wypadek, okres posiadania pojazdu i prawojazdy, czy auto miało dokonywane już w przeszłości jakieś naprawy, o zniżkę w poprzedniej firmie ubezpieczeń i itp. Na podstawie Twoich deklaracji sporządzana jest umowa pod, którą się podpisujesz. I teraz w sytuacji gdy dojdzie do kolizji i powstałyby roszczenia w stosunku do Twojej polisy wtedy to wszystko jest dogłębnie sprawdzane. I jak np. gdzieś, coś zataiłeś lub nie powiedziałeś prawdy, a wyjdzie na światło dzienne możesz wtedy mieć problemy. Tak jak np gdy jeździsz autem na kołach o innych rozmiarze niż masz wpisane w homologacji i jest podstawa dla ubezpieczyciela aby nie wypłacił całej wartości odszkodowania.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3472 dnia: 14-06-2018, 11:21:23 »
Nie zawsze to tak działa, za dużo czasu by zajęło im wszystkich sprawdzanie.

Myślę, że może to trwać szybciej niż my o tym wiemy.
Chodzi o grube pieniądze które ubezpieczyciele muszą ewentualnie oddać więc jednak sprawdzają. Tak myślę

Co i tak nie zmienia postaci rzeczy, że opisane we wcześniejszym poście mechanizmy utraty zniżek w różnych firmach (pomimo, że któraś może zaproponować ochronę zniżek) mają rację bytu.
Tak chyba ten mechanizm niestety działa.

Dlatego też w większości przypadków agent pyta Ciebie o informację czy w ostatnim okresie miałeś jakąś kolizję lub wypadek, okres posiadania pojazdu i prawojazdy, czy auto miało dokonywane już w przeszłości jakieś naprawy, o zniżkę w poprzedniej firmie ubezpieczeń i itp. Na podstawie Twoich deklaracji sporządzana jest umowa pod, którą się podpisujesz. I teraz w sytuacji gdy dojdzie do kolizji i powstałyby roszczenia w stosunku do Twojej polisy wtedy to wszystko jest dogłębnie sprawdzane. I jak np. gdzieś, coś zataiłeś lub nie powiedziałeś prawdy, a wyjdzie na światło dzienne możesz wtedy mieć problemy.

Dlatego ja bym tak nie potrafił  :grin:
Dopisuję świeżego kierowcę po to żeby miał moje 60% zniżki na OC dla pojazdu wartego dajmy na to 3000 pln
Coś się dzieje (odpukać , tfu tfu tfu)
W firmie gdzie jest ubezpieczony ten pojazd mam ochronę zniżki.
I co to mi daje ?
Za ok. 4 miesiące jadę ubezpieczyć Aurisa wartego ok. 70.000 pln najprawdopodobniej w innej firmie i co ?
Deklaruję że nic się nie wydarzyło w między czasie ?
A jak się dopatrzą podczas ubezpieczania/przygotowywania umowy że coś się jednak wydarzyło to już nie mam zniżki 60%  :grin:
A jak się nie dopatrzą wtedy a coś się z którymś z pojazdów wydarzy to wtedy już na pewno się dopatrzą  :wallbash:
I wtedy dopiero zaczną się problemy  :embarassed:
Cienko to widzę  :grin:

Gdyby ochrona zniżki (za którą dodatkowo przecież płacę) gwarantowała mi, że dane o "zdarzeniach" nie wypłyną z bazy danych tego konkretnego ubezpieczyciela do "centralnej bazy ubezpieczonych" (do której mają wgląd inne TU) to taka "usługa" miałaby sens.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 11:55:02 wysłana przez tomery »

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
« Odpowiedź #3473 dnia: 14-06-2018, 12:25:20 »
Dlatego też w większości przypadków agent pyta Ciebie o informację czy w ostatnim okresie miałeś jakąś kolizję lub wypadek
Teraz tak już to nie działa - jest zapytanie do UFG i po sprawie.

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3474 dnia: 14-06-2018, 12:55:50 »
Dlatego też w większości przypadków agent pyta Ciebie o informację czy w ostatnim okresie miałeś jakąś kolizję lub wypadek
Teraz tak już to nie działa - jest zapytanie do UFG i po sprawie.

Mechu ma rację  :good:
Też mi się wydaje, że ten "mechanizm" teraz tak działa  :song:
« Ostatnia zmiana: 14-06-2018, 12:58:47 wysłana przez tomery »

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3475 dnia: 14-06-2018, 19:49:09 »
Czy było coś wpięte do usb ?
Cały czas mam wpiętego pena z muzą.
Zastanawiam się czy to nie przez temperaturę... Cały dzień stał na słońcu...
Spalanie - Motostat.pl

Offline DANTE

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3476 dnia: 14-06-2018, 20:17:28 »
Podobnie i u mnie nie słychać trzasku, a od 2 lat wyjeżdżam rano na wstecznym po parkowaniu nocnym (nawet zimą).
Może to kompresor klimatyzacji ?

hmmm to dziwne ale sprawdzałem na dwóch nowych Toyotach i jest to samo może to załączenie kompresora klimy i dopiero teraz to zauważyłem ale dlaczego przy uruchomieniu silnika i wrzuceniu biegu D hmmm w tych dwoch nowych było to samo lekki trzask z komory silnika......

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #3477 dnia: 14-06-2018, 20:52:44 »
Czy było coś wpięte do usb ?
Cały czas mam wpiętego pena z muzą.
Zastanawiam się czy to nie przez temperaturę... Cały dzień stał na
słońcu...
Toyota Touch nie trawi tanich pendrive'ów. Potrafią sie cuda dziać.

Offline dvdu

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3478 dnia: 25-06-2018, 17:12:36 »
Cześć
Pacjent to Auris TS Hybrid 2015
Mam uszkodzone czujniki parkowania z przodu (dwa z nich załączają się bez powodu). Chciałbym je tymczasowo odłączyć, bez wyłączania czujników z tyłu, do czasu naprawy usterki. Dokąd doprowadzona jest wiązka tych czujników i czy da się ją odpiąć bez zdejmowania zderzaka?
Pozdrawiam

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #3479 dnia: 26-06-2018, 22:55:10 »

Toyota Klub

« Odpowiedź #3479 dnia: 26-06-2018, 22:55:10 »