Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 1645276 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4395 dnia: 16-07-2019, 05:45:56 »
Pytałem w innym miejscu,  ale nie otrzymalem odpowiedzi. Może w tym wątku?  Mam lekką przyczepkę 750 dmc i chce ją przeciągnąć z jednej działki na  drugą. Co się może stać z układem hybrydowym? Mam hak na który zakładam bagaznik rowerowy i do tego haka mam zamiar przypiąć tą przyczepę . Jakie jest ryzyko uszkodzenia silnika lub innych części układu napędowego? Jaka technika
jazdy ? Pomijam sprawy związane z obowiązującym prawem o ruchu drogowym.
Oczywiście że się stanie. Spalanie wzrośnie z przyczepa o szybciej rozladujesz baterie jeżdżąc na samym ev. I to by było na tyle

Offline Michał2008

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4396 dnia: 16-07-2019, 20:53:00 »
Panowie jak chce coś podziałać pod maską np. odłączyć przepływkę i wyczyścić warto odpiąć aku? czy odpiąć aku można bez żadnych konsekwencji po ponownym podłączeniu? za odp z góry dzięki, może głupie pytanie, ale chce się upewnić od lat był tylko VAG  :shock:
Auris I 1.6 132KM 1ZR-FAE 2009r.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4397 dnia: 17-07-2019, 07:50:15 »
Nie trzeba odpinac. Chyba że działasz przy czymś co jest pod prądem to lepiej tak.

Offline sorbifer

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 445
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4398 dnia: 17-07-2019, 08:22:24 »
W większości aut teraz jest coś takiego jak inspekcja olejowa, komputerek ci pokazuje, że powinieneś wymienić olej. Do tego podobno(!) po dłuższej jeździe na "starym" oleju trochę są dostosowywane parametry silnika. Moje pytanie - czy usunięcie widocznego komunikatu o wymaganej wymianie oleju na wyświetlaczu pomiędzy zegarami usuwa ten zapis w "systemie" i było tak, jakby olej został wymieniony?

Pytam, bo w serwisie DPF powiedziano mi, że stary, niewymieniony olej może być powodem problemów z DPF'em, i że nie wystarczy tylko wymienić olej, ale wpis "inspekcja olejowa" musi koniecznie być usunięta z komputera auta.
Zastawa, Polonez, Palio Weekend, Corolla Verso, Auris 2 TS

Offline Adam.M

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4399 dnia: 18-07-2019, 19:56:02 »
Witam
Panowie orientuje się ktoś czy zmieszczę tylni zderzak od Auris do środka auta.?
Mam okazje kupić ale obawiam się czy wsadzę go do auta. auto Hatchback

Offline al2357

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Samochód:: Auris 1.4 D4D
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4400 dnia: 18-07-2019, 20:25:01 »
Witam
Panowie orientuje się ktoś czy zmieszczę tylni zderzak od Auris do środka auta.?
Mam okazje kupić ale obawiam się czy wsadzę go do auta. auto Hatchback

Szerokość Aurisa to 1.76m. Po rozłożeniu siedzenia pasażera i złożeniu tylnego powinno być ok 2m długości - moim zdaniem powinien wejść.

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4401 dnia: 18-07-2019, 22:52:21 »
Wejdzie

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4402 dnia: 19-07-2019, 07:06:27 »
W większości aut teraz jest coś takiego jak inspekcja olejowa, komputerek ci pokazuje, że powinieneś wymienić olej. Do tego podobno(!) po dłuższej jeździe na "starym" oleju trochę są dostosowywane parametry silnika. Moje pytanie - czy usunięcie widocznego komunikatu o wymaganej wymianie oleju na wyświetlaczu pomiędzy zegarami usuwa ten zapis w "systemie" i było tak, jakby olej został wymieniony?

Pytam, bo w serwisie DPF powiedziano mi, że stary, niewymieniony olej może być powodem problemów z DPF'em, i że nie wystarczy tylko wymienić olej, ale wpis "inspekcja olejowa" musi koniecznie być usunięta z komputera auta.
Serwis dpf bajki opowiada.
Nie ma żadnej różnicy ani dostosowania parametrów pracy silnika. Inspekcję jak skasujesz to po 15 tys. km  znów Ci każe wymienić olej. Im częściej będziesz wymieniał tym lepiej dla DPF....
Obi

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4403 dnia: 20-07-2019, 22:27:22 »
Panowie, blok silnika 1,6 Toyoty jest żeliwny czy aluminiowy? Tylko proszę nie zgadywać, niech odpowie ktoś, kto wie naprawdę
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4404 dnia: 20-07-2019, 22:33:38 »
Alu

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4405 dnia: 20-07-2019, 23:47:53 »
Alu

Uuuuu  :-( Żeliwny byłby solidniejszy, co nie? Żeliwny blok miał silnik 1,1 mojego byłego seicento i był to bardzo dobry silnik z dużymi rezerwami wytrzymałościowymi. Aluminiowy jest delikatniejszy  :-( No chyba że żeliwo to stara, niedzisiejsza technologia  :o
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline Robinson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 371
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4406 dnia: 21-07-2019, 22:24:05 »
Czy osobom mającym hybrydę zdarzyło się czyścić pod maską Karcherem?
Czyszczenie szmatkami tych wszystkich zakamarków będzie dość pracochłonne, ale obawiam się, czy ciśnienie wody Karchera będzie bezpieczne.
Auris II HSD Touring Sports 2015

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4407 dnia: 22-07-2019, 06:40:31 »
Nie można czyścić ciśnieniem.
Woda dostanie się pod uszczelki i już sama nie wyjdzie.

Offline wojtek_pl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 289
    • Mój blog
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4408 dnia: 22-07-2019, 09:51:44 »
Dzisiaj bardzo niefajne zdarzenie.  Wsiadłem rano do auta, uruchomiłem normalnie ale po chwili w trakcie jazdy (sic!) system się wyłączył (AKURAT w bramie wyjazdowej z parkingu  :wallbash: :wallbash: :wallbash: ) i koniec. Komunikat: Sprawdź system wsiadania i uruchamiania". I migający żółty trójkąt.
Pilot działa, pilot od alarmu działa, wprowadzanie PINu ręcznie ... chyba działa. Ale nie pomaga. Nie uruchamia się. Mogę co najwyżej bez hamulca radio włączyć.

Auto pojechało do serwisu. Co to może być ? Tracę zaufanie do Toyoty. Miesiąc po gwarancji a tu taki numer...  :thumbdown:
Pozdrawiam
Wojtek

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4409 dnia: 22-07-2019, 11:02:33 »
Były już takie tematy - problem z akcesoryjnym alarmem (m.in w chr). Poszukaj w wyszukiwarce.


 

Beesafe.pl