Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 309258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sb

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #3045 dnia: 04-12-2017, 21:33:41 »
Serio 7370? Czy to przez brak zniżek dla kierowcy (ja miałem na poziomie 70%  w Allianzie).

Niestety serio 7370 zł :-(
Tak, to po części przez brak zniżek - przez brak historii ubezpieczenia. AC mam dopiero od roku, wcześniej tylko OC, choć od wielu lat zupełnie bez szkód. Cenę dodatkowo podniosło parkowanie na ulicy. W Allianz przez telefon udało się najpierw obniżyć cenę do 6300zł (zaproponowano mi rezygnację z ubezpieczenia stałej wartości samochodu, bo według konsultanta go nie potrzebuję, bo mam wykupiony GAP).  Kolejne 1000zł obniżyli po krótkich negocjacjach. Niestety było to ciągle o 1000zł więcej w porównaniu z pakietem dilerskim w PZU. Więc chyba przedłużę u dilera Toyoty...

Byłem też u brokera ubezpieczeniowego, u którego od kilku lat kupowałem OC. Też nic mi nie potrafili znaleźć bardziej atrakcyjnego, niż przedłużenie pakietu dilerskiego.

Dzięki za porady!

Offline Stivo

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3046 dnia: 05-12-2017, 22:45:45 »
Salony mają lepsze zniżki skoro podpisują z nimi stałe umowy. Koparka potrafi opaść bo każdy myśli że w salonie najdrożej a tu jest pod tym względem zupełnie odwrotnie ;)

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3047 dnia: 05-12-2017, 22:58:51 »
Potwierdzam, salony mają najlepsze oferty.
AURIS I HSD LPG - ecowarrior

Offline BigMen

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3048 dnia: 07-12-2017, 12:50:59 »
witam chciałem ostatnio sprawdzić świece w mojej aurisce 1.6 132 hp z 2009 odkręciłem cewkę i potem zonk bo nie ma jak włożyć klucza za mało miejsca od góry i tu moje pytanie czy potrzebny jest jakiś specjalny łamany klucz czy można ta półkę plastikowa jakoś zdemontować aby zmieścić normalny wysoki klucz?

Offline zikr6

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3049 dnia: 07-12-2017, 13:11:44 »
https://goo.gl/photos/VV4hDsMbPUTZ5Rrs6
Przejrzyj zdjęcia kolegi fazibazi tam wszystko pokazał

Offline tomery

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3050 dnia: 07-12-2017, 15:00:35 »
https://goo.gl/photos/VV4hDsMbPUTZ5Rrs6
Przejrzyj zdjęcia kolegi fazibazi tam wszystko pokazał

Fazibazi , na jednym ze zdjęć (tam gdzie śrubokrętem podpierasz plastik podszybia) widzę jedną z rurek od klimy w jakiejś otulinie.
To twój "patent" (na co pomaga) czy raczej robota fabryki ?

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3051 dnia: 07-12-2017, 15:12:03 »
Fabryka albo poprzedni właściciel, ja przynajmniej tego nie nakładałem. Rurka idzie w otulinie dalej do grodzi kabina/silnik. Obecnie nad ta rurką (zgodnie z resztą z oficjalną instrukcją Webasto do tego modelu samochodu) między silnikiem a kabiną jest umiejscowiony piecyk może to miało wpływ chociaż logika pór roku mówi, że jak działa klima to nie działa webasto  :laugh:

Odpowiadając na pytanie BigMen, mi wystarczyły do tej operacji te narzędzia (w prawym górnym rogu widać chwytak magnetyczny do ewentualnego wyciągnięcia świec, jeżeli nie masz "gumowego" klucza do swiec):

« Ostatnia zmiana: 07-12-2017, 15:20:16 wysłana przez fazibazi »
AURIS I HSD LPG - ecowarrior

Offline Arturas

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3052 dnia: 07-12-2017, 15:40:58 »
Potwierdzam, salony mają najlepsze oferty.
Nie zawsze. Ja mam wszystko ubezpieczone w jednej firmie i nawet salon nie był w stanie przebić oferty tej firmy. Zapłaciłem nie całe 2500 zł.
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Klub

« Odpowiedź #3052 dnia: 07-12-2017, 15:40:58 »