Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 1643866 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline edison

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4290 dnia: 12-06-2019, 20:37:39 »
Byłem dzisiaj w ASO i siedziałem w najnowszej Corolli.

Siedzieć a jeżdzić to dwie różne sprawy, polecam jazde próbną która rozwieje wątpliwości, też miałem takie zdanie jak twoje dopóki nie zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów, moje zdanie się zmieniło. Oczywiście wygląd Auris 2 lift jest dla mnie bardziej przekonywujący bo ma dużą zespoloną deske jaką lubie, ale naprawdę wyświetlacz w nowej corolli nie przeszkadza w jeżdzie.
Toyota Auris TS kombi 1,6 132km Valvematic
Toyota Verso S 1.4 D4D 90KM

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4291 dnia: 12-06-2019, 21:13:07 »
Byłem dzisiaj w ASO i siedziałem w najnowszej Corolli.

Meble możesz oceniać w ten sposób, że sobie usiądziesz i pooglądasz ;) Autami się jeździ. Tablet u góry ma sens, bo jak wrzucisz na nim nawigację to nie musisz odrywać oczu od jezdni. Dlatego wszyscy producenci montują tablety coraz wyżej. Ale mniejsza z wyglądem, tam jest nowa płyta i napęd ;) To są zmiany dla których warto zmienić auto a nie dla pokręteł ;D

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4292 dnia: 18-06-2019, 23:43:11 »
Tablet u góry ma sens, bo jak wrzucisz na nim nawigację to nie musisz odrywać oczu od jezdni.

Nie możesz mierzyć wszystkiego swoją miarą. Tak się składa, że tablet u góry dla mnie nie ma sensu, choćby z tego powodu, że z nawigacji rzadko korzystam. Poza tym wystający do góry tablet wizualnie prezentuje się /dla mnie/ źle. O wiele bardziej zwarcie, estetycznie i kompaktowo wygląda wyświetlacz wkomponowany nieco niżej w deskę rozdzielczą. Zamiast windować tablet do góry, lepiej byłoby zwiększyć jego przekątną oraz rozdzielczość, żeby poprawić jego czytelność. Poza tym ogólnie wiadomo, że nawigacje fabryczne budzą sporo zastrzeżeń. Pożyjemy, zobaczymy. Żeby kiedyś nie okazało się, że fabryki zaczną odchodzić od tych wystających i rozpraszających uwagę tablic.
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4293 dnia: 19-06-2019, 07:46:55 »
Poza tym ogólnie wiadomo, że nawigacje fabryczne budzą sporo zastrzeżeń.
W większości współczesnych samochodów można sobie podłączyć komórkę i mieć inną nawigację, albo cokolwiek innego. Pod warunkiem oczywiście, że tym samochodem nie jest toyota.
Dla mnie wyżej umieszczony ekran też jest lepszym rozwiązaniem.

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4294 dnia: 19-06-2019, 22:43:05 »
W większości współczesnych samochodów można sobie podłączyć komórkę i mieć inną nawigację, albo cokolwiek innego.

Jasne, że tak. Po cholere w takim razie ta wątpliwa nawigacja fabryczna na nieestetycznym tablecie wystającym przed oczami, jak tirówka na drodze przed maską? :(
« Ostatnia zmiana: 19-06-2019, 23:35:37 wysłana przez fynooh »
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline obek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 159

Offline jerry2006

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4296 dnia: 20-06-2019, 11:00:34 »
W większości współczesnych samochodów można sobie podłączyć komórkę i mieć inną nawigację, albo cokolwiek innego.

Jasne, że tak. Po cholere w takim razie ta wątpliwa nawigacja fabryczna na nieestetycznym tablecie wystającym przed oczami, jak tirówka na drodze przed maską? :(

Tylko kolega miał na myśli komórkę podłączoną do tego nieestetycznego tabletu i uzywanie navi innych niż fabryczne.
Fakt że ja też uważam ze kiepsko to wygląda ale to tylko sprawa indywidualna i cięzko znaleźć jakieś inne minusy niz to że nieładnie wydląda. To wygląda jak element doklejony do kokpitu tak bo nie było innego wyjścia.

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4297 dnia: 20-06-2019, 12:40:09 »
To wygląda jak element doklejony do kokpitu

Dokładnie tak ;)
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline sic22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4298 dnia: 21-06-2019, 18:10:09 »
Mam szybkie pytanie/problem - da się jakoś wyregulować moment odbijania szyb podczas zamykania? (Auris I)

Długa historia - szyba trochę telepała, nierówno się chowała, w ASO powiedzieli że to luz i wszystko w normie. No więc się jeździło. Ale dzisiaj zasiadłem, zdjąłem panel z drzwi i okazało się że ... w jednym miejscu odkręciła się śruba mocująca szybę do szyny i przez ten cały czas szyba trzymała się w jednym punkcie. No więc zadowolony przykręciłem ową śrubkę (cały czas leżała na dole) i ... pojawiły się problemy. Podczas zamykania szyby, gdy jest już na samej górze, zamiast docisnąć się do uszczelki i przestać to mechanizm odbija i szyba opuszcza się z powrotem o 1/3. Dzieje się tak zamykając do końca zarówno ręcznie jak i automatem. Okno można zamknąć "ręcznie", odpuszczając przycisk w odpowiednim momencie.

I tu moje pytanie: skąd się to wzięło? Mechanizm się jakimś cudem "nauczył" mocniejszego dociskania gdy był luz i teraz gdy luzu nie ma to głupieje?

PS. Przy okazji po kilku cyklach otwierania/zamykania mechanizm przestaje reagować na ok. 2 minuty. Silnik się przegrzewa?

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4299 dnia: 21-06-2019, 19:40:56 »
Kolego pewnie jak tej śruby nie było, był luz, szyba nie szła po prowadnicy itp to tam troszkę pordzewiało i trzeba by to przesmarować (prowadnice itp.) . Miałem podobną sytuacje gdy oddałem auto do zabezpieczenia antykorozyjnego...przez przypadek trochę środka prysnęło na prowadnice lewej szyby, smar się "zagęścił" i musiałem dociągać ręką, silnik się przegrzewał, tak jak u ciebie. Po przesmarowaniu działa jak nowe do dziś. Trochę roboty jest, boczek, cięgna folia do demontażu i tam operujesz paluszkami  :roll:
« Ostatnia zmiana: 21-06-2019, 19:42:58 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline sic22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4300 dnia: 21-06-2019, 22:20:17 »
To by wyjaśniało przegrzewanie, a co z odbijaniem?

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4301 dnia: 21-06-2019, 23:52:18 »
Jak nie domknie to wraca.....żeby ci ręki nie zakleszczyło...sprawdź na sprawnej (tylko nie palce ale przedramię ;) ) Jest przeciążenie to odbija, jak się przegrzeje to wyłącza do "ostygnięcia".
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Robinson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 371
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4302 dnia: 22-06-2019, 08:41:35 »
W bagażniku w wersji kombi mamy 4 takie zaczepy po przekątnych do mocowania bagażu.
Czego jest wygodnie użyć, żeby bagaż nie przewrócił się? Dwie taśmy do mocowania ładunku? Jakieś linki elastyczne? Czym mocujecie chwiejny bagaż w bagażniku?
Dwa takie będą OK?
https://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/lancuchy-liny-tasmy/mocowanie-bagazu/pas-transportowy-z-hakami-25mmx5m,p195102,l1111.html
« Ostatnia zmiana: 22-06-2019, 09:15:42 wysłana przez Robinson »
Auris II HSD Touring Sports 2015

Offline Tomaszzzz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4303 dnia: 22-06-2019, 12:41:52 »
Cześć, podczas dopalania DPF'a czyli co jakieś 400-450 km spod maski wydostaje się dym z bardzo nieprzyjemnym intensywnym zapachem jakby się coś topiło plastik itp. po długich oględzinach nic nie zauważyłem ani skąd pochodzi dym ani żeby cokolwiek się topiło. Auris z 2011r. z silnikiem 1.4. Miał ktoś coś takiego?

Offline sic22

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #4304 dnia: 22-06-2019, 14:08:49 »
Jak nie domknie to wraca.....żeby ci ręki nie zakleszczyło...sprawdź na sprawnej (tylko nie palce ale przedramię ;) ) Jest przeciążenie to odbija, jak się przegrzeje to wyłącza do "ostygnięcia".
Wiem, tylko że szyba odbija dochodząc do uszczelki. Nie jestem w stanie zamknąć okna. To nie jest normalne.


 

Beesafe.pl