Autor Wątek: Technika Jazdy hybrydą  (Przeczytany 220907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AurisBeast

  • Gość
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #15 dnia: 24-10-2013, 22:07:08 »
Już wyłączam w korku co chwilę silnik i za chwile odpalam aby posunąć się 3 metry. Dobre :)

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #16 dnia: 24-10-2013, 22:19:10 »
No w hybrydzie chyba nie musisz się tym martwić raczej, co  :cheesy: ?

                             www.FotoSzopa.pl

Offline pancio123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #17 dnia: 24-10-2013, 22:45:21 »
No w hybrydzie chyba nie musisz się tym martwić raczej, co  :cheesy: ?

od zawsze jeździłem samochodami z manualnymi skrzyniami biegów i w dodatku dieslami... żona automatami w benzynie...
powiem wam tak "H w D dieslowi", mam już dość tego klekotu!!! jeśli ktoś tak ja robi po warszawie ok. 50tyś rocznie wie o czym mowie, jeśli ktoś się nie zgadza ze mną widocznie nie robi takich przebiegów w mieście, nie wiem czy to był dobry zakup ale mam nadzieje ze teraz trochę odpocznę w aucie  :grin:

 

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #18 dnia: 24-10-2013, 22:50:44 »
teraz trochę odpocznę w aucie
Na 100%  :)

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #19 dnia: 03-11-2013, 14:22:02 »


Witaj Pancio, kupiłeś autko trochę w złym okresie, bo temperatura jest coraz niższa i pewnie poniżej 5l/100km, przed wiosną nie zejdziesz tym bardziej, że tak jak podaje producent silnik osiąga swoje właściwe parametry po przejechaniu 5000km.Z tego cowidzę po zdjęciach to masz wersję bez tempomatu(to wielki minus) ale za to na 15" kołach(a to moim zdaniem plus, nie tylko ze względu na spalanie).
Cieszę się, że założyłeś konto na Motostacie, już wziąłem Cię do ulubionych i będę obserwował Twoje wyniki.
Ja jeżdżę Yarisem HSD, głównie po Warszawie i na krótkich dystansach i powiem, że wartości podawane przez producenta są nie do osiągnięcia (3,1/100km w mieście) najlepsze rezultaty osiągam na trasie Warszawa-Wola Polska (10km za Mińskiem Maz.) Na tej trasie jadąc 60-80km/h (bo szybciej się tam nie da ze względu na ruch) jestem w stanie zejść ze spalaniem 3,6l jadąc prawie cały czas na tempomacie bez żadnego kombinowania z pedałem gazu.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2013, 14:42:52 wysłana przez cris1111 »
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #20 dnia: 03-11-2013, 14:55:04 »
... kupiłeś autko trochę w złym okresie, bo temperatura jest coraz niższa i pewnie poniżej 5l/100km, przed wiosną nie zejdziesz...
Święte słowa :/

Offline Robzak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #21 dnia: 03-11-2013, 15:43:03 »
Może nie ten wątek ale powoli staję przed decyzją (2-4 miesięcy) kupna Aurisa HSD a Priusa.
Pytanie który wybrać  :-(

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #22 dnia: 03-11-2013, 16:21:08 »
Pytanie który wybrać
Posiedź w jednym i w drugim, przejedź się... oba są fajne :)
Mnie osobiście bardziej rajcują Priusowe wyświetlacze, ale z kolei różnica w cenie też swoje robi. Jak kupowałem swojego, to Auris HSD jeszcze nie był osiągalny w Polsce, ale na pewno brałbym go pod uwagę. Jeszcze ta wersja z solar roof'em - mmm.
Z kolei Auris jest ciut krótszy i szerszy. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji :)

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #23 dnia: 04-11-2013, 18:48:35 »
Może nie ten wątek ale powoli staję przed decyzją (2-4 miesięcy) kupna Aurisa HSD a Priusa.
Pytanie który wybrać  :-(

Auris ma zawieszenie wielo-wahaczowe a prius belkę skrętną, więc komfort jazdy pewnie jest lepszy w aurisie. I tak jak powiedział Priusman pozostaje cena, za aurisa full wersja ze skórą,szklanym dachem i nawigacją z JBL zapłacisz około 115.000 minus ze 2-3tys. rabatu, za full wersję priusa w którym dodatkowo będziesz miał solar na dachu i wyświetlacz HUD musisz dać 30.000 więcej, no i w Priusie moim zdaniem trochę za dużo plastików jak na taką cenę.  Może lepiej by było  jeszcze poczekać z rok na nowego Priusa chociaż jest ryzyko że mogą do niego włożyć baterie litowo-jonowe a te już mogą się nie okazać takie trwałe jak obecne niklowo-wodorkowe, a na pewno będą droższe :(
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline pancio123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #24 dnia: 04-11-2013, 19:22:32 »
Powiem Wam ze po kilku dniowej jeździe Aurisem jestem pod dużym wrażeniem kultury pracy samochodu.
Poprzednio jeździłem Skodą Octavia 1.9 z 2009 r. samochód był tez w prawie idealnym stanie, nic nie stukało nic nie pukało, ale w porównaniem z nowym nabytkiem :-) :-) ;-) nareszcie błoga cisza! Jeśli ktoś tak ja przesiądzie sie z Diesla... nareszcie odpocznie.
Również jestem pod wrażeniem przyśpieszenia, od diesla bardzo nie odstaje, jak na zatłoczone miasto wystarcza.
Spalanie na razie na kompie utrzymuje się na poziomie 5,4l, jak będzie finalnie zobaczymy, sprawdzam różne sposoby jazdy.

 :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:  :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Offline pancio123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #25 dnia: 05-11-2013, 00:07:11 »
pierwsze 400km zalczone...

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #26 dnia: 19-11-2013, 19:21:39 »
do wszystkich hybrydowców, czy zauważyliście już u siebie większe zużycie paliwa na skutek niższych temperatur? Ja mam coraz większe trudności z zejściem poniżej 4l/100km. Jeszcze miesiąc temu udało mi się przejechać z Grochowa na Wolę i z powrotem ( dystans 35km) ze średnim spalaniem 3,3l/100km[mój rekord :)] a dzisiaj ta sama trasa i wynik 3,9l/100km, fakt że warunki na drodze nie były tak sprzyjające jak podczas rekordowego przejazdu ale przy takich samych warunkach tylko przy +15 stopniach na zewnątrz robiłem 3,6-3,7l/100km, ciekaw jestem jakie będzie spalanie przy temperaturze -15 stopni :?
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #27 dnia: 19-11-2013, 19:50:54 »
...ciekaw jestem jakie będzie spalanie przy temperaturze -15 stopni :?
Oczywiście, że wzrasta. Ciężko mi się teraz utrzymać poniżej 5. Będzie Ci to sen z powiek spędzało. Dojdziesz pewnie do 5 l/100km. Ja już powoli walczę z parującymi szybami, utrzymując ogrzewanie i nadmuch na minimum. Nie muszę mieć w kabinie +22, w końcu i tak jakąś kurtkę ma się na grzbiecie. Dolnego grilla już zablokowałem, w górnym tylko jeden slot, mimo że jeszcze nie ma ujemnych temperatur. Aby do wiosny. Minęło mi prawie półtora roku jeżdżenia hybrydą i do tego się przyzwyczaiłem. Aha - jedno spostrzeżenie - WSZYSTKIE samochody cierpią na nieuchronny spadek ekonomii przy niskich temperaturach, tylko w naszych jest to bardziej widoczne  :roll:
Tutaj jeden z miliarda wątków na najczęściej wałkowany temat ;)
http://priuschat.com/threads/cold-temps-affecting-my-prius.133858/#post-1917702
« Ostatnia zmiana: 19-11-2013, 19:53:03 wysłana przez Priusman »

Offline Filu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Studio fotografii reklamowej, druk wielkoformatowy
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #28 dnia: 19-11-2013, 19:52:05 »
To w sumie naturalny objaw w każdym aucie. W benzynie czy dieslu, silnik rownież pali wiecej przy niskich temperaturach.


Sent from my iPhone5 using Tapatalk Pro

                             www.FotoSzopa.pl

Offline felicjator

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1205
Odp: Technika Jazdy hybrydą
« Odpowiedź #29 dnia: 19-11-2013, 20:00:44 »
WSZYSTKIE samochody cierpią na nieuchronny spadek ekonomii przy niskich temperaturach, tylko w naszych jest to bardziej widoczne

Czy mógłbyś rozwinąć myśl, jeśli chodzi o drugą część zdania?


 

Beesafe.pl