Autor Wątek: Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???  (Przeczytany 20715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline borkomar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Witam was za jakis czas bede sie borykal z dwoma problemami:) mianowcie sprzedanie moje Camry V6 i kupienie czegos wzamian.
Rozwazam jak narazie pomiedzy Civic Sport 1.6 lub 1.7 ICTDI ale musi byc z pakietem sport gdyz jest duuzo ladniejszy(soczewki i listwy oraz biale zegarki a moze nawet kierunki w lusterkach:)) a Corolla 1.6 lub D4D 110km ewentualnie 116km ale 116 pewnie mniej realne.Jeszcze moze wejsc w gre avensis po liftingu dlatego ze to ten sam przedzial cenowy ale ave tylko w D4D
Co lepiej wziac i dlaczego??
Prosze o sensowne uzasadnienia.
Wielkie dzieki Pozdrawiam

ps:
Chetnie kupilby Accorda ale benzynka w takim juz sporym aucie bedzie palila z 10L srednia jak nie wiecej a chcialbym cos ekonomiczniejszego choc nie chetnie przechodzi sie z Camry do sporo mniejszego auta:( ale coz ekonomia :)

Offline borkomar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #1 dnia: 07-03-2005, 12:44:02 »
Dodam iz chodzilo mi o accorda poprzedniego w ktorym nie ma dobrego diesla:( a na nowego mnie nie stac:(

pankuba

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #2 dnia: 07-03-2005, 15:05:14 »
zależy na czym ci zależy  :lol:

jak bardziej na czymś ekonomicznym to Corolla, jak bardziej na sporcie to pewnie Civica

Toyota jest też (a przynajmniej była) tańsza w utrzymaniu od Hondy (cześci i serwis)

Za to Honda jest w większym procencie Made in Japan niż Toyota i tu już widać różnicę(na niektórych egzemplarzach :? ) z której fabryki pochodzi auto

Jackal

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #3 dnia: 07-03-2005, 17:16:59 »
Trochędziwne pytanie na tym forum, oczywiście polecimy Ci Corollęi chyba to Cięnie dziwi. Jeśli wybierzesz Civika, to spiesz sięborkomar, spiesz, gdyż następny Civic znów ma być produkowany w Swindon, UK.

Offline borkomar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #4 dnia: 07-03-2005, 19:12:45 »
Hm sadzisz ze bedzie wiecej honda palila a ja wcale tak nie sadze.
Dzis wlasnie zatrzymalem Babka nawet takim civickie - i wersja sport wyglada rewelacyjnie.
W salonie tez bylem dzis ale W Płocku to porazka nie miali nawet takie na salonie to raz a dwa nawet zadnej ale to zadnej testowki czy to 3 czy 5 dzrzwiowej nie mieli.
Na pierwszy rzut oka Corolla solidniej zrobiona ale przy pierwszej okazji pojezdze takim civickiem - nie musze sie palic bo i tak kupie z drugiej reki.Pozdrawiam

CarinaGTI

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #5 dnia: 07-03-2005, 19:24:13 »
d4d + chip/box, ale ja jestem inny, powneważ dla mnie osiągi i hamulce (elastyczność) siębardziej liczy niż wygląd- bo nie raz już mi szybkie zredukowanie uratowalo (być może i zycie) nie jeżdże jak wariat, bardziej wynika to z głupoty innych

Offline borkomar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #6 dnia: 07-03-2005, 19:41:03 »
Ja tez nie jezdze jak wariat ale moge wziac 1.7 ICTDI i tez chipa zapodac i bedzie to samo co corllia civic zapewne jest troche lzejszy.

wroobel

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #7 dnia: 07-03-2005, 19:41:44 »
Optycznie Civic z pakietem Sport, bije Corolle na "łeb, na szyje", z zewnątrz wyglądem przypomina TYPE-R'a :aslyer  , co z pewnością nadaje mu rasowego charakteru. Corolla po lifcie też żle nie wygląda, bardziej rozwinięta sieć serwisowa przemawia tu na rzecz Toyoty. Miałem przyjemność jeździć i Civic'kiem Sport 1.6 i Corollą 1.6 i silniki spisują sie znakomicie w obydwu przypadkach, wybór jak widać ciężki, napisz co wybrałeś jak już zdecydujesz :aclap

tmx

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #8 dnia: 07-03-2005, 20:53:27 »
VITAM
Ja bym nie miał wątpliwości - Cif -choćby dla skrzyni biegów. O ile sięorientuje w Japoni jest robiony tylko sedan - reszta w anglii. O ile pamietam były na forum wątki o padających młodo silnikach toyoty - biorą olej i coś tam jeszcze. Nigdy natomiast nie słyszałem żeby ktoś narzekał na silniki w cifach -no chyba ze sam je zakatował( a siedze na forum hondy as well). W swoim czasie miałem cifa - miał 15 lat jak go sprzedawałem - 70 tys na gazie - przebieg z 300 tys - i był ogień- szedł jak wariat - wytrzymywał wszystko. Silniki do cifa starszych generacji można było kupić po 500zł - tanio bo nikt ich nie brał - bo nikomu nie były potrzebne. Dla mnie to prawdziwy plus - myślęże honda tego nie popsuła.
Ja  bym brał Hondę
Ale wybór jest twój.
Tmx

Offline borkomar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 113
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #9 dnia: 07-03-2005, 21:21:40 »
Wielkie dzieki panowie - tez sam widzialem VVTI ale 1.4 w ASO był robiony remont silnika a auto nie miało jeszcze 100 tyś km.
Civic sport jest piekny jak dla mnie - przy najblizszej okazji jak bede w normanym miescie:) to jade do Hondy na test.
Jesli siedzisz na forum hondy daj linka do jakiegos dobrego forum.
A jesli chodzi o wyciszenie co jest lepsze??
Jedynie wersje wyposarzeniowe sa w Toyocie lepsze nie ma np climatronica w civicu kurtyn i jeszcze kilku bajerow nawet w opcji co w Corolli jest dostepne.
Ale zabieg zmiany auta czeka mnie pewnie w wakacje albo po wiec jeszcze troszke ale juz sie rozgladam i orientuje w temacie bo nie lubie byc nie doinformowany:).
Kolega Mowi ze jezdzil t cifem i Corolla apisz konkretne wrazenia i roznice oki??Dzieki

tunix

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #10 dnia: 07-03-2005, 22:02:49 »
Jeździłem oboma, więcej Corollą, Civiciem 3D krótko. Bardzo porównywalne auta. Corolla jest przytulniejsza, w Civicu fotele mają lepsze trzymanie. Za Hondą przemawiają... coraz częstsze uwagi krytyczne kierowców Toyoty, ale ta pierwsza też bez wad nie jest (przynajmniej moja). Jednym słowem - cholernie trudny problem, rzeczywiście ciężko sięzdecydować.

tx

P.S. Dopytaj dokładnie jak ma sięspalanie Hondy, bo Toyoty 1.6 potrafią wciągnąć sporo :)

tx

p_flori

  • Gość
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #11 dnia: 07-03-2005, 22:47:21 »
Cytuj (zaznaczone)
biorą olej i coś tam jeszcze. Nigdy natomiast nie słyszałem żeby ktoś narzekał na silniki w cifach

potwierdzam - znam co najmniej 20-tu userów Cifów - różnych co prawda, (ale odniose siętu bardziej do firmy, niż do konkretnyuch modelów) - ,,, nikt nie zgłasza problemów z silnikami , jak właściciele Rolek, - ja bym brał Cifa. Mój wybór jest spaczony Rolką, którą niedawno kupiłem (egzemplarz - taki sobie), natomiast co do Hondy - mój teść jeździ Civiciem już 8 lat - 0 problemów, ja z Rolką - wiecej narabiałem przez ostatnie 3 miesiące, niż on przez 8 lat, mimo, że Rolka 5 lat młodsza.
Pozdrawiam i powodzenia, bo to naprawde trudny wybór

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #12 dnia: 08-03-2005, 08:57:53 »
Wszystko zalezy od kasy , jak chcesz byc bezkonkurencyjny nawet wobec Corolli T-Sport wybierz TYPE-R Hondy, jest nie do pobicia.
Oczywiscie pali ok 10L na 100km ale coz cos za cos..a D-4D raczej wg. mnie nie sluzy do sportowej jazdy.
Nie wiem jaki jest nowy disel Accorda ale podobno niezly. Japonskie glowy podobno myslaly nad tym od 7 lat ;-)
I jeszcze jedno ja jak bym mial kase na pewno zyczyl bym sobie sprowadzenia orginalnego auta wyprodukowanego w Japonii albo Honde albo Toyote.
Mam kumpla co jest dobrze zorientowany w paliwach i mowi ze mamy taki syfski olej napedowy ze szok, juz widac podobno padajace pompowtryskiwacze a D-4D to przeciez delikatne urzadzenie wymagajace dobrego oleju nap., z benzyną nie jest tak zle ale dalej sie zdaza i to podobno czesto, glownie podobno z kierunku rafineri gdanskiej.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #13 dnia: 08-03-2005, 09:02:07 »
Cytat: Croom
Wszystko zalezy od kasy , jak chcesz byc bezkonkurencyjny nawet wobec Corolli T-Sport wybierz TYPE-R Hondy, jest nie do pobicia.
Oczywiscie pali ok 10L na 100km ale coz cos za cos..a D-4D raczej wg. mnie nie sluzy do sportowej jazdy.

I tu sie mylisz, ale kiedyś jakiś miły klekocik spusci ci wciry i spotulniejesz. Nowy diselek to sama przyjemność z jazdy a po zalożeniu boxa to sama radość.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Co lepsze Civic Sport 1.6 Czy Corolla 1.6 i dlaczego???
« Odpowiedź #14 dnia: 08-03-2005, 09:25:19 »
No tak tyle ze z diselkiem trzeba sie dobrze obchodzic a nie wszyscy o tym wiedzą ;-)
Poza tym sa bardziej chyba wrazliwe na jakosc paliwa niz nasze benzynowce.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl


 

Beesafe.pl