Autor Wątek: Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary  (Przeczytany 2169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KLKsoldi

  • Gość
Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary
« dnia: 08-12-2013, 17:53:17 »
Witam.
Razem z Tatą zabrałem się za sprawdzanie przyczyn awarii świateł stopu. Drogą eliminacji doszliśmy że to wina czujnika w skrzyni.
Tatusiek postanowił zewrzeć kabelki sprawdzić czy aby na pewno. Okazało się że w pośpiechu zwarł kable od impulsatora/prędkościomierza.
Wiadomo czujnik odłączony i nic mu się ni stało ale prawdopodobnie coś poszło nie tak.
Wytrzymało niecały dzień. Wieczorem przestały działać prędkościomierz i obrotomierz wskaźnik temperatury raz działał raz nie.
Dodam że zrobiliśmy w międzyczasie czujnik cofania i światła działały ale zegary nie.
Tutaj zaczyna się zagadka.
Po wyciągnięciu bezpiecznika odpowiedzialnego za wskaźniki wskazania obrotomierza i wskaźnik temperatury działają.
Przestały natomiast działać czujniki w drzwiach( światło świeci się cały czas) i lampy cofania. \
Moje pytanie.
Czy tatusiek z moją pomocą usmażyliśmy licznik czy może ktoś słyszał o podobnych przebojach ??

Offline marekw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary
« Odpowiedź #1 dnia: 09-12-2013, 08:19:36 »
zrobiliśmy w międzyczasie czujnik cofania
miałem tak w e11, jak czujnik robił spięcie i wywalał bezpiecznik GAUGE

KLKsoldi

  • Gość
Odp: Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary
« Odpowiedź #2 dnia: 09-12-2013, 08:49:55 »
Czujnik odłączyłem i nadal to samo. Obawiam się że zwierając nie ten kabel co trzeba nie uszkodziłem sterownika.
Ewentualnie odłączałem kable od czujników na włączonym zapłonie wiec możliwe że jakieś błędy w komputerze.
Dziś lub jutro jadę do mechanika zresetować co trzeba. Dam znać jak poszło.

Offline marekw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis T22 1.8 EFI Padły zegary
« Odpowiedź #3 dnia: 09-12-2013, 09:10:01 »
Czujnik odłączyłem i nadal to samo
odpięcie czujnika nie powoduje usunięcia przyczyny spięcia - sprawdź w miejscu gdzie go podłączyłeś do plusa


 

Beesafe.pl