.: GARAŻ :. > Prius

Gazowanie hybrydy

(1/88) > >>

RadekNet:
Czesc!

Szukamy nieduzego samochodu dla zony (podmiejskie trasy do 50km w jedna strone) i jakos tak wpadly nam w oko hybrydy Toyoty. Z tej okazji - dzien dobry na forum :)

Pare dni temu widzialem zagazowanego Priusa - niestety niedojzalem, ktory to rocznik. Czy mozna zagazowac Priusa / Yaris / Auris z rocznika niestarszego niz 2010?
Wiecie jak Toyota podchodzi to montazu gazu w samochodach na gwarancji?

Radek

Adam_:
Witaj w klubie szukających hybrydy. Czy czasem nie przesadzasz z oszczędnosciami?
Do tematu każdy silnik samochod da sie zagazowac z lepszym lub gorszym skutkliem. Na początku poszukaj dobrego zakładu i u nich zapytaj się czy sie podejmą wyzwania, lub daj temat na forum (tylko napisz skąd jesteś) z pytaniem o zakład montujący gaz ... Tylko się mie zdziw jak będzie to 500km od Ciebie( golfy kazdy zaklad zagazuje nietypowe samochody już nie a dobrze zamontuje kilka)
Pozdrawiam
AdamWysłane z mojego PentagramTAB7.6 przy użyciu Tapatalka

Priusman:

--- Cytat: RadekNet w 18-12-2013, 22:39:49 --- ...Pare dni temu widzialem zagazowanego Priusa  - niestety niedojzalem, ktory to rocznik ...
--- Koniec cytatu ---
Po czym poznałeś, że na gaz?
Obawiałbym sie zakłócenia równowagi pomiędzy podzespołami, nad którą to równowagą czuwa komputer (niejeden zresztą). Silnik w cyklu Otto, który pracuje w Priusie posiada m.in. zmienne fazy rozrządu i zupełnie inną gospodarkę cieplną. Nie będę dalej wnikał w temat - nigdy nie miałem gazu, ani się nad tym tematem nie zastanawiałem, więc wiedzę posiadam ograniczoną. Może zarzuć temat na jakimś bardziej ogólnym forum. Ale powtarzam - osobiście bym nie ryzykował - zbyt wiele do stracenia.

Robsajson:
Sąsiad kolegi miał Priusa z 2008 roku.Założył instalacje Lpg i cieszył się jazdą przez 50000 km.Później jakaś kobieta mu wyjechała i skasował auto  :thumbdown:  Warsztat zakładał mu Lpg przez dwa dni i zapłacił 4200zł.
Był bardzo zadowolony aż do czasu wypadku.

Priusman:

--- Cytat: Robsajson w 19-12-2013, 20:59:36 ---skasował auto 
--- Koniec cytatu ---
A to szkoda, można by było zdobyć więcej wiedzy w temacie po większym przebiegu.
Inna rzecz, ze w razie poważniejszej kolizji kombinacja układu wysokiego napięcia (ponad 200 Volt) z ewentualnym rozszczelnieniem instalacji gazowej mogłaby się okazać nieciekawa. Zarówno bateria HV (12 V zresztą też) mieszczą się z tyłu samochodu, gdzie najczęściej też umieszcza się zbiornik na gaz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej