Autor Wątek: Gazowanie hybrydy  (Przeczytany 249459 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #15 dnia: 02-01-2014, 21:23:21 »
Akurat na stan zaworów niewielki wpływ ma temp. spalania a skład spalin.

Offline kacmil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #16 dnia: 02-01-2014, 23:14:09 »
Może się nie znam ale zwróć uwagę na str 10 (wnioski) akademickiego opracowania wpływu LPG na silnik - gniazda zaworowe (również w Toy) :

http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i4/i4/i2/i7/r14427/OleksykP_WplywZasilania.pdf
www.moto-rzeczoznawcy.pl
Motoryzacja to mój zawód i moja pasja.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #17 dnia: 03-01-2014, 08:36:29 »
Akurat na stan zaworów niewielki wpływ ma temp. spalania a skład spalin.

Chyba ci sie troche pomieszalo - wplyw ma temp spalin ktora jest efektem skladu mieszanki.


Może się nie znam ale zwróć uwagę na str 10 (wnioski) akademickiego opracowania wpływu LPG na silnik - gniazda zaworowe (również w Toy) : http://suw.biblos.pk.edu.pl/resources/i1/i4/i4/i2/i7/r14427/OleksykP_WplywZasilania.pdf



Autor tego artykulu powinien sie wstydzic - wyciaga wnioski bezpodstawnie - nie mial grupy porownawczej bo nie sprawdzil co sie dzieje z zaworami po usunieciu lubryfikacji.


Wracajac do priusa i lpg - z punktu widzenia czysto technicznego mozna zagazowac tymbardziej ze jest to malo wysilona jednostka.
Czy to ma sens - ja bym nie zalozyl.


Offline kacmil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #18 dnia: 03-01-2014, 08:46:59 »

 Czy to ma sens - ja bym nie zalozyl.


Dokładnie tak samo myślę
www.moto-rzeczoznawcy.pl
Motoryzacja to mój zawód i moja pasja.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #19 dnia: 03-01-2014, 09:03:33 »
Cytat: AGILESS w Wczoraj o 21:23:21 Akurat na stan zaworów niewielki wpływ ma temp. spalania a skład spalin.
Chyba ci sie troche pomieszalo - wplyw ma temp spalin ktora jest efektem skladu mieszanki.

Owszem, ale jeśli wziąć identyczny AFR dla dwóch opisywanych paliw, to różnice w temperaturze spalania są na granicy błędu pomiarowego (przynajmniej w silnikach wolnossących, bo takie miałem możliwość sprawdzać).

Autor tego artykulu powinien sie wstydzic - wyciaga wnioski bezpodstawnie - nie mial grupy porownawczej bo nie sprawdzil co sie dzieje z zaworami po usunieciu lubryfikacji.

Gdyby autor był jakimś niezależnym badaczem, to można by go wziąć pod uwagę, bo w tym wypadku to wygląda tak, jakby przedstawiciel firmy sprzedającej pastę do zębów mówił o szkodliwości jej niestosowania  :grin:

Pominę już kwestię bibliografii  :cheesy:

Czy to ma sens - ja bym nie zalozyl.

I właśnie o to chodzi. Może w taryfie, która robi stówkę z okładem rocznie i zarabia na siebie, ale w cywilnym aucie opłacalność jest - moim zdaniem - nikła, zwłaszcza uwzględniając ewentualne problemy z jakością montażu.
3VZ.pl



Online Damian91

  • Global Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #20 dnia: 03-01-2014, 09:21:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Może w taryfie, która robi stówkę z okładem rocznie i zarabia na siebie, ale w cywilnym aucie opłacalność jest - moim zdaniem - nikła
Rozmawiając z warszawskim taryfiarzem, który gen III przejechał 165kkm i mówi, że nauczył się jeździć tym autem tak, że spala mu po mieście poniżej 5 litrów to też nie wiem czy na jego miejscu ryzykowałbym
Cytuj (zaznaczone)
uwzględniając ewentualne problemy z jakością montażu.

a co za tym idzie problemy z eksploatacją czyli zredukowanie swoich zysków (nie jeździ, nie zarabia) oraz tego co w Priusie najlepsze - bezawaryjności.  :-)

Offline kacmil

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #21 dnia: 10-01-2014, 23:08:50 »
Czyli podsumujmy : w TP LPG tylko dla kontestatorów podwyższonego ryzyka  :cool:

Pod czym podpisuję się bez cienia wątpliwości.
www.moto-rzeczoznawcy.pl
Motoryzacja to mój zawód i moja pasja.

Offline MuGool

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #22 dnia: 25-02-2014, 23:15:43 »
rzeczywiście trzeba być nie tylko niewykształconym, ale jeszcze i idiotą, aby w Priusie zakładać instalację gazową !

"...Rozmawiając z warszawskim taryfiarzem, który gen III przejechał 165kkm i mówi, że nauczył się jeździć tym autem tak, że spala mu po mieście poniżej 5 litrów ..."

żadna specjalna sztuka - znam takich normalnych "nie taryfiarzy"

Offline rafal_s

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #23 dnia: 04-09-2014, 17:05:34 »
Dołożę linka do zagazowanej hybrydy:
http://www.fugazi.pl/galeria.php?kt=1&id=9


Offline pancio123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #24 dnia: 20-09-2014, 19:04:25 »







Coś mi się wydaje, że kolega na pewno jest wykształconą, a na pewno udowodnił swoją inteligencje obrażając innych!


Powiedzcie dlaczego zdecydowaliście sie na zakup Priusa??? zakochaliście sie w wyglądzie? może w tandetnych plastikach które występują na potęgę w priusie?


coś mi sie wydaje że 98% z was kupiło ten samochód ze względu na spalanie!
ile kilometrów rocznie robicie? 20000? 25000?
w takim przypadku też nie myślał bym o gazie...
postawcie sie na miejscu taksówkarza który najczęciej jeździ około 12h przez 5-6 dni w tygodniu po warszawie.
przebiegi warszawskich taksówkarzy to około 50-60 tyś rocznie.


teraz widzicie różnice?

Offline stapa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #25 dnia: 31-07-2015, 01:38:17 »
troszkę więcej optymizmu :-), pozdrawiam.

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #26 dnia: 26-08-2015, 20:19:40 »
Dlaczego kupiłem-na początku jechałem jako pasażer- jaka cisza ,pózniej sam 'powoziłem' wrażenia postój w korku cisza klima chodzi ton samochód faktycznie 'uspokaja' stoi ,nie pali.Plastyki faktycznie mało ciekawe lecz za bardzo nie odbiegają od innych Toyot.Spalanie to drugi powód zwłaszcza po mieście  moje ostatnie lato b.r. 30%trasa reszta miasto 5,5/1720km. 

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #27 dnia: 26-08-2015, 20:28:38 »
Dlaczego kupiłem-na początku jechałem jako pasażer- jaka cisza ,pózniej sam 'powoziłem' wrażenia postój w korku cisza klima chodzi ton samochód faktycznie 'uspokaja' stoi ,nie pali.Plastyki faktycznie mało ciekawe lecz za bardzo nie odbiegają od innych Toyot.Spalanie to drugi powód zwłaszcza po mieście  moje ostatnie lato b.r. 30%trasa reszta miasto 5,5/1720km. 
a co to ma wspólnego z tytułem wątku?

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #28 dnia: 29-08-2015, 13:24:37 »
Przepraszam,faktycznie rozpędziłem się nie w tym temacie ban się należał poprawię się.W temacie jęzeli przejeżdżałbym rocznie > 20tys to wziąłbym gazowanie pod uwagę ,inaczej nie ma to uzasadnienia ekonomicznego.

Offline Bodzio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #29 dnia: 29-08-2015, 14:38:12 »
Moj niegazowany po miescie pali 4, 4.Gaz tylko do wozkow widlowych :good:


 

Beesafe.pl