Autor Wątek: Gazowanie hybrydy  (Przeczytany 247019 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Andrzej18

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #225 dnia: 06-10-2018, 14:36:19 »
Dzięki panowie, moje spalania były rzeczywiste, a nie z komputera. Miałem nadzieję, że na gazie będzie palił max 6L. Spróbuję jeszcze raz z gazownikiem powalczyć  :-(

Offline smiecho84

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Spalanie
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #226 dnia: 06-10-2018, 15:16:00 »
Dzięki panowie, moje spalania były rzeczywiste, a nie z komputera. Miałem nadzieję, że na gazie będzie palił max 6L. Spróbuję jeszcze raz z gazownikiem powalczyć  :-(
W trasie na rozgrzanym silniku, jadąc 100-110km/h myśle że spokojnie uzyskasz
 te 6l, to żaden wyczyn. Jeżeli instalacja jest wyregulowana to bym tak zostawił i nie kombinował ze zubażaniem mieszanki.   W zależności od jakości zatankowanego gazu będzie palił różnie, a jak wiadomo w PL gaz to generalnie syf. No i bez załamki nawet 7l/100km to w tej chwili tylko 17-18zł :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #227 dnia: 06-10-2018, 21:04:47 »
Zastanawiałem się nad montażem lpg do chr, ale nie robię nim takich przebiegów. Wcześniej dużo jeździłem Pacificą i przez 8 lat i przeszło 260.000km na gazie zaoszczędziłem około 60.000 zł. W hybrydzie różnica w spalaniu jest dużo mniejsza i trzeba sobie policzyć. Mi wyszło około 10zł/100km oszczędności.

Także jak dla mnie to jest prosta matematyka: wszystko zależy od tego ile km robisz rocznie i jak długo chcesz jeździć autem. Im dłużej tym oszczędności będą większe.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #228 dnia: 07-10-2018, 10:12:54 »
Dla każdego podejrzewam to prosta matematyka. Bez sensu zakładać gaz jak robisz z 5 tys km rocznie. Chyba że chcesz jeździć z 30 lat.

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #229 dnia: 16-10-2018, 12:24:52 »
Ile Wam zużywa benzyny np. na 1000 km?

Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #230 dnia: 16-10-2018, 15:22:49 »
Ile Wam zużywa benzyny np. na 1000 km?

około 3 litry na 1000

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #231 dnia: 16-10-2018, 22:15:56 »
Ile Wam zużywa benzyny np. na 1000 km?

około 3 litry na 1000

wow to bardzo mało, albo jeździsz przeważnie jakieś dłuższe trasy, albo u mnie jest coś nie tak, co prawda nie liczyłem nigdy zużycia beny ale jeżdżąc sporo po mieście na pewno idzie mi kilka razy więcej na takim dystansie (strzelam że ok. 10l). załóżmy że silnik jest rozgrzany, temperatura +20, jazda po mieście - zatrzymujecie się na światłach i rura....jak długo po uruchomieniu spaliny i jazdy na benie przełącza Was na podtlenek lpg? u mnie to jest to dobre kilka sekund (znowu strzelam z 5 sek) zanim usłyszę otwarcie przepływu w butli i zapali się odpowiednie światełko na kontrolce (stag).
Prius 2

Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #232 dnia: 16-10-2018, 23:51:34 »
natychmiast odpala na LPG, nie ma praktycznie żadnego opóźnienia.

Jeżdżę 80% po mieście. Niedawno stukło 20 tys na gazie. Pierwszy przegląd, wymiana filtrów, podpięcie pod komputer i nic nie trzeba było zmieniać. Wszystko hula idealnie. Też jeżdżę na STAGu.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #233 dnia: 17-10-2018, 00:01:44 »
No póki w miare ciepło to może i tak, zimą bedzie to trochę trwało w zależności od temp. przełączania i płynu chłodzącego w parowniku. Zużycie noPb zależy od ilosci "zimnych" uruchomień na długość trasy. Taksiarze i ci co jeżdżą trasy będą mieli znkome zużycie itp itd. Można też obniżyć temp. przełączania, nie mniej niż 25-30 stopni (ja mam 30) ale to jest 1 może 2 minuty więcej pracy na mrozie  :o

U mnie w przeliczaniu na czas pracy noPb/LPG od momentu założenia instalacji wyglada to tak:

https://photos.app.goo.gl/r5JFq7YVjTUdxdnW7
« Ostatnia zmiana: 17-10-2018, 00:07:24 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2580
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #234 dnia: 17-10-2018, 09:21:37 »
Wyglada jakby u kolegi zimnego startu nie bylo.

Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #235 dnia: 17-10-2018, 10:01:34 »
Panowie trochę o czymś innym pisałem, nie chodzi mi o czas po jakim instalacja przełączy się na LPG po dopiero co uruchomionym silniku, bo tutaj jest tak jam mówcie - za dużo różnych zmiennych. Z ciekawości pytałem o czas przełączenia z trybu spaliny na LPG w sytuacji gdy już wszystko jest nagrzane i jeździcie w warunkach miejskich. Też wydaje mi się że pali ciut dużo PB i szukam przyczyny - wydaje mi się że wówczas (gdy już jest odpowiednia temperatura) ten czas przejścia za każdym razem z pracy PB na LPG jest dość długi, przez co np. ruszając dynamicznie spod świateł przez te kilka(naście) sekund spala benzynę. Możecie sprawdzić - będę miał porównanie.
Prius 2

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #236 dnia: 17-10-2018, 10:18:17 »
Jak jest nagrzany, to już nie spala PB.

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #237 dnia: 17-10-2018, 10:31:20 »
Sprawdź lub zapytaj czy masz włączony "ciepły start". Jak reduktor osiągnął temp. przełączenia to przy ciepłym starcie odrazu odpala na lpg.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline dalu

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 342
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #238 dnia: 17-10-2018, 10:37:28 »
Jak jest nagrzany, to już nie spala PB.

no nie zgodzę się, na moim przykładzie Prius 2gen, stag qbox, baracudy: jak jest nagrzany, podjeżdżasz pod czerwone światło na skrzyżowaniu, auto wyłącza silnik, przechodzi w tryb hybrydowy, światło zmienia się na zielone - ruszasz, powiedzmy że na tyle wciskasz pedał gazu że uruchamia się silnik spalinowy - nie odpala się od razu na lpg, bo musi upłynąć "x" czasu aby sterownik puścił sygnał na elektrozawór do butli, elektrozawór "pyka" otwierając przepływ gazu z butli do silnika i silnik przechodzi w tryb spalania lpg. Dlatego pytam o to bo u mnie od momentu tego dynamicznego startu do momentu przełączenia na spalanie gazu mija ten "x" czasu, czyli kilka dobrych sekund, gdzie przepala benzynę. I tak mam za każdym razem gdy auto przełącza się pomiędzy korzystaniem z baterii a paliwem. Być może macie inaczej, chętnie poczytam.

Sprawdź lub zapytaj czy masz włączony "ciepły start". Jak reduktor osiągnął temp. przełączenia to przy ciepłym starcie odrazu odpala na lpg.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

o dzięki, zerknę być może to jest to. Czyli rozumiem że u Was jest tak, że jak już jest nagrzany reduktor, to przełączanie następuje momentalnie, jedynie elektrozawór uruchamia przepływ i już.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2018, 12:13:41 wysłana przez fazibazi »
Prius 2

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #239 dnia: 17-10-2018, 10:45:19 »
Dokładnie tak to działa

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl